آخرین اخبار

تاریخ : 14. دى 1398 - 9:07   |   کد مطلب: 2579
حجت الاسلام نوفرستی گفت: ایران اسلامی و جبهه مقاومت در جهان اعلام می کنند خون به ناحق ریخته شهید سلیمانی و فرماندهان بسیج مردمی عراق و همرزمان آن‌ها را می گیرند.

به گزارش مهر مشرق ، به نقل از خاورستان، حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین نوفرستی قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی امشب در مراسم عزاداری شهادت سپهبد شهید قاسم سلیمانی در مسجد امام حسین علیه السلام بیرجند، ضمن تسلیت شهادت سپهبد قاسم سلیمانی، گفت: از ویژگی‌های شاخص شهید قاسم سلیمانی ولایت مداری او است.

وی با بیان این که روحیه مردمی و استکبارستیزی از دیگر ویژگی‌های شهید سلیمانی است، افزود: رزمندگان اسلام پیروزی در جنگ 33 روزه را مدیون سردار سلیمانی هستند.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: فراموش نمی کنیم زمانی که سردار سلیمانی فریاد می‌زد سه ماه دیگر داعش که غده سرطانی برای جامعه اسلامی و دست نشانده غرب و آمریکا بود، وجود نخواهد داشت و این وعده محقق شد.

حجت الاسلام نوفرستی تصریح کرد: در جریان اربعین که به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی یک معجزه است، زائران شاهد بودند امنیت برقرار بود و این امنیت مدیون سربازان و پاسداران ولایت است.

وی افزود: روحیه استکبارستیزی به شهید سلیمانی عزّتی داده بود که شخص رئیس جمهور آمریکا برای به شهادت رساندن او به صحنه آمد و این اوج ذلّت آمریکایی‌ها است.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان این‌که اگر روزی در دوران دفاع مقدس در عملیات‌ها تدبیر و شجاعت این شخصیت بزرگ زبانزد بود و روزی در خطه بلوچستان نقش او را مشاهده می‌کردیم، افزود: امروز شهید سلیمانی اختصاص به جمهوری اسلامی و مرز ندارد.

حجت الاسلام نوفرستی خاطرنشان کرد: شکل گیری هسته‌های بسیج مردمی در کشور عراق دستاورد بزرگی است که توسط این سرداران رقم خورد.

وی با بیان این که امام خامنه‌ای انتقام خون شهید سلیمانی را مطرح فرمودند، گفت: باید خون به ناحق ریخته شهدا را مجاهدان و آن‌هایی که در مسیر شهدا هستند، بگیرند.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: ایران اسلامی و جبهه مقاومت در جهان اعلام می‌کنند خون به ناحق ریخته شهید سلیمانی و فرماندهان بسیج مردمی عراق و همرزمان آن‌ها را می‌گیرند و پیوند مردم ایران و عراق در مبارزه با استکبار ناگسستنی است.

حجت الاسلام نوفرستی تصریح کرد: یزید لعنت الله علیه وقتی در قدرت بود خیال می‌کرد با جریان کربلا می‌تواند پایان دین اسلام را اعلام کند اما نمی‌دانست خون امام حسین علیه السلام در طول تاریخ، اسلام را حفظ می‌کند.

وی افزود: آمریکا، رژیم صهیونیستی، ایادی استکبار در منطقه و دست نشانده‌های جریان نفاق در کشورهای اسلامی بدانید قطعا جریان مقاومت از شما انتقام خواهد گرفت.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به این‌که پیام شهدا این است اگر در روز عاشورا امام حسین علیه السلام با تمام وجود به صحنه آمدند، نباید امام را تنها گذاشت، گفت: امروز رهبر انقلاب اسلامی به میدان آمدند و ما باید تکلیف و رسالت‌های خودمان را بشناسیم.

حجت الاسلام نوفرستی با بیان این‌که موقعیت‌های مهمی پیش رو داریم و باید از این شهادت‌ها درس بگیریم، خاطرنشان کرد: نگذاریم امام جامعه تنها بماند و حرف امام روی زمین بماند از جمله در انتخابات شاخصه‌هایی که اسلام بیان کرده و افرادی که امین هستند و اصل نظام و روحیه استکبارستیزی را باور دارند، انتخاب کنیم.

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/