آخرین اخبار

تاریخ : 15. دى 1398 - 8:55   |   کد مطلب: 2585
معاون کمیته امداد کشور با بیان اینکه مراکز نیکوکاری امداد تا پایان امسال به ۵ هزار مرکز می رسد، گفت: در سال آینده بیشتر فعالیت های کمیته امداد به مراکز نیکوکاری واگذار خواهد شد.

به گزارش مهر مشرق ، «مجید باجلان» در حاشیه سفر به خراسان جنوبی در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه کمیته امداد تاکنون برای ساخت 5 هزار واحد مسکونی محرومان در خراسان جنوبی بیش از 20 میلیارد تومان هزینه کرده است، اظهار داشت: کمیته امداد هیچ دغدغه ای برای تامین منابع مالی این منازل ندارد و کار باید به سرعت پیش برود.

وی با بیان اینکه امداد امسال از طریق صندوق امداد ولایت دو هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اعطای وام کارگشایی، تهیه مسکن و ودیعه مسکن مددجویان مصوب کرده است، گفت:  از این مبلغ در ۹ ماهه اول سال بیش از 1680 میلیارد تومان پرداختی داشته ایم.

معاون اداری و مالی کمیته امداد کشور با بیان اینکه تاکنون 71 میلیارد تومان اعتبار در خراسان جنوبی هزینه کردیم، که 160 درصد بیش از مقدار مصوب بوده است، افزود: از این مبلغ حدود 63 میلیارد تومان وام به مددجوبان پرداخت شده است.

باجلان با اشاره به اینکه کار تحویل منازل در مناطق سیل زده کشور آغاز شده است، گفت: کار ساخت منازل در مناطق سیل زده تا اسفند به پایان می رسد.

وی با اشاره به پرداخت 48 میلیارد تومان به حساب خانواده های مددجو در مناطق سیل زده، اظهار داشت: دو روز قبل حدود 36 هزار خانوار مددجوی امداد در کشور خسارت خود را از بیمه حوادث دریافت کردند.

معاون اداری و مالی کمیته امداد کشور در خصوص برخی افراد تحت پوشش کمیته امداد که بسته معیشتی به آنها پرداخت نشده هم گفت: حدود 92 هزار نفر که 57 خانوار می شوند، بسته معیشتی اول را دریافت نکرده بودند که در بسته معیشتی اخیر به حساب آنها واریز شد.

باجلان با بیان اینکه در سه ماهه اخیر و تا پایان بهمن ماه حدود 90 هزار خانوار را از افراد پشت نوبتی وارد چرخه حمایت کمیته امداد می کنیم، ادامه داد: با این تعداد دیگر پشت نوبتی نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه توانمندسازی اشتغال، مسکن و فرهنگی هدف اصلی کمیته امداد است، افزود: برخی از افراد تحت پوشش به محض توانمند شدن از چرخه خارج شدند.

معاون اداری و مالی کمیته امداد کشور با اشاره به مشکلات مددجویان در خصوص گازکشی، گفت: حدود 20 تا 30 میلیارد تومان برای حل مشکلات گازکشی مددجویان در نظر گرفتیم.

باجلان با اشاره به اینکه مردمی کردن کمیته امداد با ایجاد مراکز نیکوکاری یکی از اهداف امداد است، گفت: مراکز نیکوکاری امداد تا پایان سال به 5 هزار مرکز می رسد و در سال آینده بیشتر فعالیت های کمیته امداد به مراکز نیکوکاری واگذار خواهد شد.

وی در خصوص زمان اتمام 5 هزار واحد مسکونی محرومان در خراسان جنوبی گفت: هم اکنون 500 واحد تحویل متقاضیان شده، هزار واحد تا بهمن، هزار واحد در اسفند و مابقی هم تا قبل از خرداد سال آینده به اتمام می رسد.

معاون کمیته امداد کشور با ۲ خانواده مددجو در بیرجند دیدار کرد

معاون اداری و مالی  کمیته امداد کشور به همراه مدیرکل کمیته امداد استان و جمعی از اعضای مرکز نیکوکاری رسانه یاران خراسان جنوبی به مناسبت روز پرستار و ولادت حضرت زینب(س) با دو خانواده مددجو که پرستاری سرپرست خانوار را به دلیل بیماری برعهده داشتند، دیدار و از نزدیک مشکلات آنها را بررسی کردند.

 

 

 

معاون اداری و مالی کمیته امداد کشور با بیان اینکه پرستاری و نگهداری از والدین در نزد خداوند برکات و ثواب بسیار بالایی دارد، خطاب به دختری که حدود 10 سال پرستاری پدر مرگ مغری خود را بر عهده داشته است، گفت: اینکه یک دختر اینکه با عشق و علاقه از پدر خود پرستاری می کند و حاضر نیست حتی برای سفر زیارتی هم پدر را ترک کند باید به عنوان یک الگو به جامعه معرفی شود.

باجلان گفت: کمیته امداد برای حل مشکلات این دو خانواده از جمله کمک هزینه اجاره منزل، هزینه های غذایی و تهیه پوشک برای این دو فرد بیمار کمک هایی را خواهد داشت.

وی در خصوص مشکلات پرداخت اجازه منزل مسکونی برای یکی از این مددجویان هم قول مساعد راه حل موقت با پرداخت هزینه اجازه و همچنین پیگیری برای ساخت منزل مسکونی و اسکان دائم را داد.

باجلان همچنین برای کمک هزینه دارویی و غذایی یکی از مددجویان که به دلیل سکته مغزی توان حرکت نداشت، قول کمک 5 میلیون تومانی را داد.

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/