آخرین اخبار

تاریخ : 15. دى 1398 - 9:01   |   کد مطلب: 2586
بعد از هشت بار شیمی درمانی، رمقی در زانوانش برای ایستادن ندارد، طبق اعلام پزشکان اگر عمل لیلا در دی ماه انجام نشود، برای همیشه باید بر روی صندلی چرخ دار بنشیند.

به گزارش مهر مشرق به همراه همکاران مرکز نیکوکاری تخصصی رسانه یاران و کمیته امداد، به دل جاده می‌زنیم. راهی قاین می‌شویم؛ به منزلی می‌رویم که عشق و محبت را آنجا می‌توان با تمام وجود استشمام کند

گرد پیری بر چهره مادر نشسته است اما عشق به فرزند در جان و دلش جوان است تا امیدی باشد برای دخترش «لیلا». همدم روز و شب‌های لیلا شده است تا کمتر درد را احساس کند؛ هنوز به غم نبودن همسرش عادت نکرده بود، که سرطان دخترش را زمین‌گیر کرد طوری که الان نمی‌تواند قدم از قدم بردارد و حتی رمقی برای انجام کارها شخصی اش هم ندارد.

مادر لیلا می‌گوید: هفت فرزند دارم؛ سه فرزند پسرم مشهد کارگر هستند و یک پسرم هم در کار خرید و فروش زرشک است؛ روستای اجدادیم «نوغان آنیک» است، ولی بعد از مرگ شوهرم و مریضی دخترم تمام گوسفندانم را فروختم و خرج درمان لیلا کردم و به دلیل بیکاری عازم مشهد شدم تا در کنار پسرانم زندگی کنم. دو سال مشهد بودیم ولی از عهده مخارج و هزینه های سنگین اجاره خانه برنیامده و دوباره راهی قاین شدیم.

مستمری بگیر کمیته امام خمینی (ره) هستند اما از وقتی دخترش به سرطان مبتلا شده است، دخل و مخارج زندگی شان با هم نمی‌خواند، روز و شبش را وقف لیلا کرده است تا روزی شاید دوباره او را سرپا ببیند؛ پسرش هم که در تکاپوی یافتن یک شغل است و از کمیته امداد،‌ درخواست تسهیلات کرده است.

«لیلا» دختری جوان و 27 ساله است، بغض و درد اجازه سخن گرفتن را به راحتی به او نمی‌دهد؛ شاید هم نایی برای انباشته های دلش ندارد اما به زحمت از بیماری‌اش می گوید که به اجبار، تمام زندگی‌شان را برای درمانش، فروختند؛ از دام و خانه روستا تا دست‌بافته‌های مادرش!

از سال 96 متوجه بیماری ام شدم؛ پزشکان تشخیص سرطان «ای ال ال» دادند؛ از همان زمان تاکنون، هشت بار شیمی درمانی شدم و هشت دوره هم پیوند مغز استخوان نیاز بود که از برادرم به من پیوند زدند و در همین دوره پاهایم از داخل لگن دچار مشکل شدند ولی بازهم پیوند را انجام دادم و بعد از هشت ماه درد کشیدن که نمی توانستم حتی قدمی بردارم، هم اکنون هر دو لگن مشکل پیدا کرده و باید پروتز بگذارم؛ اگر این کار به سرعت انجام نشود، دیگر هیچ گاه بر روی پای خود نمی توانم بایستم.

از هزینه های سرسام آور عملی که در پیش دارد می‌گوید که طبق گفته بیمارستان باید ۵۰ میلیون همراه داشته باشد تا بتواند این عمل انجام شود؛ تنها امیدش بعد از خداوند و امام رضا (ع) به دستان خیرین و نیک اندیشان است.

«یتیم داری سخت است»

مادر لیلا از امانت‌های شوهرش می‌گوید که تلاش می کند همچون چشمانش از آنها مراقبت کند. می‌گوید «یتیم داری سخت است» اما صبر و حوصله‌ آن را خداوند می‌دهد. قدردان پسرانش هست که همچون یک کوه، پشت مادر هستند.

سلامتی لیلا را بزرگترین آرزویش ذکر می‌کند و از همه خیرین می‌خواهد که کمک کنند که باری دیگر دخترش توان ایستادن بر روی زانوانش را داشته باشد.

لیلا؛ یکی از هزاران بیمار سرطانی است که برای اینکه زیر بار هزینه ‌های سنگین درمان کمر خم نکند، به کمک نیک اندیشان و پزشکان نیازمند است و طبق گفته پزشکان باید در همین ماه، (دی) زیر تیغ عمل برود. خیرینی که آمادگی کمک برای درمان اسماء را دارند می توانند کمک های خود را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۱۱۰۰۳۲ به نام مرکز نیکوکاری تخصصی رسانه یاران خراسان جنوبی واریز نمایند و یا در صورت هرگونه سوال با شماره 9385616354 تماس حاصل نمایند.

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/