آخرین اخبار

تاریخ : 18. دى 1398 - 8:47   |   کد مطلب: 2591
فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) گفت: سپهبد شهید سلیمانی در امنیت خراسان جنوبی و شرق کشور نقش محوری داشت.

به گزارش مهر مشرق؛ جمعی از مدیران رسانه های خراسان جنوبی جهت عرض تسلیت شهادت سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی با سردار علی قاسمی فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی دیدار کردند.

رضائی مسئول فضای مجازی بسیج سپاه انصارالرضا (ع) استان در ابتدا این جلسه گفت: خبر شهادت سردار سلیمانی بسیار دردآور و جانگداز بود و همه مردم را دچار شوک و اندوه کرد.

وی افزود: یکی از نمازجمعه های پرشور بیرجند را در روز شهادت سردار سلیمانی شاهد بودیم و مردم به عشق شهید سلیمانی آمده بودند.

دشمن ناجوانمردانه شهید سلیمانی را به شهادت رساند

سردار علی قاسمی فرمانده سپاه انصارالرضا (ع)  استان در این دیدار گفت: داستان همه مردم ایران است از آن روزی که به خداوند متکی شدند و گفتند طاغوت و غیر از خدا را قبول نداریم و در این مبارزه افراد بزرگی از دست دادیم اما این پرچم بر زمین نمانده هرچند غم بزرگی داریم و پرکردن جای بزرگان آسان نیست.

وی با بیان این که قطعا حق به پیروزی می رسد افزود: از سال 1358 که سردار سلیمانی وارد سپاه شد بیش از 40 سال خدمت کرد.

سردار قاسمی افزود: شهید سلیمانی متعلق به همه مومنان در دنیا است و همه مردم را در رفتنش داغدار کرده است.

وی اظهار کرد: دشمن جرات نداشت رو در رو با شهید سلیمانی روبرو شود و ناجوانمردانه شهید سلیمانی را به شهادت رساند.

فرمانده سپاه خراسان جنوبی با بیان اینکه رسالت سنگین روی دوش رسانه ها است گفت: رسانه ها تا می توانند از شهید سلیمانی بنویسند چراکه راه شهید پررنگ ادامه خواهد داشت.

سردار قاسمی تصریح کرد: حضور پرشور مردم عراق و مردم خوزستان ،مشهد،تهران ،قم و کرمان را در تشییع شهید سلیمانی شاهد بودیم و این یعنی او در قلب مردم جای داشت.

سردار قاسمی اظهار کرد: در سال 1370 که ناامنی های اشرار به جنوب خراسان و سیستان و بلوچستان کشیده شده بود، ما توفیق داشتیم در کنار سردار سلیمانی باشیم و تا سال 1374 خاطرات شیرینی از سردار سلیمانی داریم چراکه فرمانده قرارگاه بود.

وی افزود: ناامنی اشرار به جاده بیرجند قاین کشیده شده بود که وارد عمل شدیم و بعد از برقراری امنیت به کویر رفتیم.

 

سرکشی شهید سلیمانی از مردم روستاهای مرزی

فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) گفت: سردار سلیمانی از تایباد شروع کرد و تا سیستان و بلوچستان در روستاهای مرزی به دیدار مردم رفت.

سردار قاسمی با بیان اینکه  شهید سلیمانی چندین مرحله به بیرجند آمد، افزود:در عملیاتی که به نام کوه های بلند لکرکوه در کویر بین شهداد و راور بود، قرار شد بخشی از پاک سازی را نیروهای بیرجند انجام دهند.

فرمانده سپاه خراسان جنوبی با بیان این که مسئول اطلاعات تیپ بودم گفت: قرار بود شناسایی هوایی با بال گرد انجام دهیم. سردار سلیمانی زودتر از ما در محل حاضر بود.

سردار قاسمی افزود: صبح روز عملیات، دهانه ها را بستیم. حاج قاسم صبح با بال گرد آمد و پیاده شد و در عملیات شرکت کرد.

وی با بیان این که گرمای زیادی در منطقه بود اظهار کرد: به منطقه ای در گدازه های کویر رفتیم که آمریکایی ها روی نقشه نوشته بودند منطقه غیرقابل عبور است.

 

حضور سردار سلیمانی بین رزمندگان روحیه‌بخش بود 

 

فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) گفت: از بیسیم اشرار می شنیدیم می گفتند از کوچه عبور می کنیم. دهانه ای بود که به آن کوچه می گفتند. مجهز رفتیم و یک روز و نیم در راه بودیم. منطقه پر از آب شور بود. سردار سلیمانی باور نمی کرد ما رسیدیم. اسفندماه بود اما هوا گرم بود. سردار سلیمانی برای ما آب سرد و غذا آورد.

سردار قاسمی افزود: ریگ های کویر به قدری داغ بود که نمی توانستیم بنشینیم.وی تصریح کرد: حضور سردار سلیمانی روحیه ای به رزمندگان داد که گفتیم در منطقه می مانیم.

فرمانده سپاه خراسان جنوبی گفت: شب با اشرار درگیر شدیم و به سردار سلیمانی خبر دادیم. گفتند چون همه کوله بر هستند و از سران اشرار حضور ندارند و چون ممکن است زخمی داشته باشید، امشب درگیر نشوید. با این دستور برخی رزمندگان اعتراض کردند. دوباره سردار سلیمانی پیام داد یک موی شما را با اشرار عوض نمی کنیم. درگیر نشوید.

سردار قاسمی یادآور شد: سال 1384 همایشی در کرمان بود. تاکید کردند با خانواده حضور پیدا کنید. فرزند شهید سلیمانی تازه فوت کرده بود اما همه ما را در منزلش دعوت کرد و از ما پذیرایی می کرد. شهید سلیمانی مهمان نواز بود.

وی با بیان اینکه سردار سلیمانی کارهای بزرگی در کرمان انجام داد اظهار کرد: کنگره شهدای کرمان جمع آوری تمام اطلاعات شهدای کشور را انجام می دهد.

نجات سربازان از دست اشرار توسط سردار سلیمانی

سردار قاسمی یادآور شد: دو اتوبوس از سربازان نیروی انتظامی که بعد از آموزش قصد داشتند از زابل به زاهدان بروند، اشرار جلوی آن را در کوله سنگی زاهدان گرفته و اسیر کرده بود.

وی افزود: سردار سلیمانی آتش سنگین داخل خاک افغانستان ریخت و دستور ورود داد و ما محاصره کردیم و توانستیم سربازان را آزاد کنیم.

فرمانده سپاه خراسان جنوبی گفت: شهید سلیمانی کارهای عجیب و برنامه های بزرگی انجام داد.

 

 

پرچم سردار سلیمانی بر زمین نخواهد ماند

 

سردار قاسمی اظهار کرد: سردار قاآنی که بعد از شهادت شهید سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد، اصالتا از فردوس است که به مشهد رفت.

وی افزود: سردار قاآنی فردی خوش فکر و توانمند از نظر نظامی است و پرچم سردار سلیمانی بر زمین نخواهد ماند چراکه انتخاب های مقام معظم رهبری حساب شده است.

فرمانده سپاه خراسان جنوبی گفت: رسالت رسانه ها این است پیام مستضعفین را قوی و به دنیا ارسال کنند.

در این دیدار مدیران رسانه ها و خبرنگاران ضمن تسلیت شهادت سردار سلیمانی، این جنایت آمریکا را محکوم کردند.

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/