آخرین اخبار

تاریخ : 18. دى 1398 - 9:07   |   کد مطلب: 2595
پیکر پاک و مطهرسپهبدشهید «حاج قاسم سلیمانی» در جوار یاران شهیدش در گلزار شهدای کرمان به خاک سپرده شد.

به گزارش مهر مشرق به نقل از شبستان از کرمان، پیکر پاک و مطهر سپهبد شهید حاج «قاسم سلیمانی» که به عبای نمازشب ولی امر مسلمین جهان پیچیده شده و تربت و خشت حرم مطهر سیدالشهدا در کنار آن قرار داده شده، پس از اقامه نمازجماعت صبح و در بین الطلوعین چهارشنبه(۱۸ دی) مصادف با ۱۲ جمادی الاولی در گلزار شهدای کرمان و در جوار یاران ثاراللهی اش آرام گرفت.

این مراسم با حضور مسئولین کشوری و لشکری و هزاران نفر از مردم کرمان در گلزار شهدای کرمان برگزار شد و حالا این گلزار شهدای کرمان است که امامزاده ای دیگر از سلسله امامزادگان عشق را در دل خود جای می دهد.

مراسم تشییع پیکر پاک و مطهر سردار مقاومت، حاج قاسم سلیمانی از ساعات نخست صبح سه شنبه ۱۷ دی در شهر کرمان با حضور میلیونی زائران و عزاداران این فرمانده دلها آغاز و به دلیل ازدحام جمعیت به کندی انجام و ساعت ها به طول انجامید که در نهایت سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ضمن ابراز تشکر صمیمانه از حضور مردم؛ درخواست کرد: برای سرعت بخشی به کار و حفظ جان شرکت کنندگان از آسیب های ناشی از ازدحام جمعیت، گلزار شهدا را ترک کنند.

پیکر مطهر آن مجاهد خستگی ناپذیر و عارف بالله در حالی تدفین شد که تنها ساعتی قبل از آن، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در بیانیه ای از نخستین مرحله انتقام سخت با حمله موشک های ایران به پایگاه آمریکای تروریست-عین الاسد- خبر داد.

این عملیات با نام «شهید سلیمانی» و با رمز مبارک  «یا زهرا» آغاز شد. 

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/