آخرین اخبار

تاریخ : 19. دى 1398 - 9:05   |   کد مطلب: 2598
اولیای الهی برای هدایت انسان ها به رستگاری، هرگز توقع هرگونه اجر دنیوی نداشته اند.

به گزارش مهر مشرق ،نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در دیدار با دست اندرکاران کمیته مردمی اجلاسیه ۱۴0 شهید سادات استان گفت: اولیای الهی برای هدایت انسان ها به رستگاری، هرگز توقع هرگونه اجر دنیوی نداشته اند.

«حجت الاسلام و المسلمین حاج سید علیرضا عبادی» افزود: انسان های کامل هرگز به مرید و مرید بازی نیازی ندارند بلکه آنها پرچم عدل و حق را برپا کرده اند که هر کسی که می خواهد زیر آن قرار گیرد.

وی خاطر نشان کرد: امام شافعی یکی از علمای بزرگ اهل سنت با تمسک به آیه‌ی کریمه ” قُل لا أَسئَلُكُم عَلَیهِ أَجراً إِلاَّ المَوَدَّةَ فِی القُربى ” در یک شعر ناب اینگونه می گوید ” یا آل بیت رسول الله حبکم فرض من الله فی القرآن انزله / یکفیکم من عظیم الفخر انکم من لم یصل علیکم لا صلاة له ” یعنی ای اهل بیت پیغمبر مودت و محبت شما واجب الهی است و آن را خدا در قرآن نازل کرده و چه دلیلی بالاتر از این که خدای متعال در نماز که اوجب واجبات است صلوات بر آل محمد و خاندان پیغمبر را قرار داده و اگر کسی صلوات را بدون ” آل ” ذکر کند نمازش باطل است.

او ادامه داد: این خط و نشانی است که خدا در دینش قرار داده اما اینکه مردم به اسم دین چه می کنند،  آن چیزی دیگری است.

وی با بیان اینکه غیر از حضرت مهدی(ع) یازده امام معصوم به دست مردم یا کشته و یا مسموم شده اند، مطرح کرد: در تاریخ آمده است که معاویه، یزید، بنی امیه و بنی مروان به اسم دین چه کردند اما بدتر از آن ها بنی عباس است که خود را نزدیک تر به اهل بیت می دانستند اما کافی بود که بفهمند فردی از اولاد علی(ع) و زهرا(س) زنده است و بلافاصله دست به قتل وی می زدند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی عنوان کرد: امروز نیز مشاهده می کنید که به اسم مسلمانی دست به چه جنایت هایی می زند که از جمله آن می توان به زندانی کردن آیت الله زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه و همچنین کشتن ملت یمن، سوریه و… اشاره کرد، لذا اگر مسلمانی بصیرت کافی نداشته باشد، از کافر بدتر است.

«حجت الاسلام و المسلمین عبادی» ادامه داد: اگر مسلمانی بی بصیرت باشد به گاو شیرده و سگ گزنده شکارچی های کفار تبدیل می شود و بدتر از هر کافری عمل می کند و این در حالی است که در اول وقت هم به نماز می ایستد.

وی با بیان اینکه امروز به برکت انقلاب، کشور ما امن ترین کشور است، هم چنین  گفت: کفار امروز به اسم اسلام می خواهند پس از قتل عام در کربلا، زینبیه را نیز خراب و ویران کنند که البته مدافعین حرم این اجازه را نمی دهند.

 

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/