آخرین اخبار

تاریخ : 22. دى 1398 - 12:13   |   کد مطلب: 2604
حجت الاسلام حمیدی با اعلام آمادگی دستگاه قضایی خراسان جنوبی برای کنترل و به حداقل رساندن نارضایتی‌های اجتماعی در آستانه انتخابات، گفت: پیگیری مطالبات مردمی در کف خیابان ها به مصلحت کشور نیست و زمینه سوء استفاده دشمنان را فراهم می‌کند.

به گزارش مهر مشرق ،به نقل از خبرگزاری شبستان از بیرجند، حجت الاسلام «ابراهیم حمیدی» امروز (22 دی) در ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی خراسان‌ جنوبی اظهار کرد: دشمن در شرایطی فعلی کشور به دنبال سوءاستفاده و موج سوار هستند تا به اهداف و توطئه های شوم خود برسند.

 

رئیس کل دادگستری خراسان‌ جنوبی با بیان اینکه دشمن به دنبال شکست های پیاپی که از انقلاب اسلامی و نیروهای نظامی و سپاهی خوردند اکنون در حال برنامه ریزی برای توطئه در کشور هستند، گفت: باید ما هوشیار باشیم تا از این برنامه فتنه انگیز دشمن عبور کنیم.

 

حجت الاسلام حمیدی با بیان اینکه باید فضای کشور برای برگزاری انتخابات سالم و رقابتی قانونمند در آرامش و امنیت فراهم باشد، افزود: انتخابات بدون رقابت معنا و مفهوم ندارد و هدف ما ایجاد رقابت قانونمند بین کاندیداهای مجلس شورای اسلامی است.

 

وی با اشاره به اینکه پایش و رصد فضای مجازی باید افزایش یابد و به صورت روزانه به دادستان ها اعلام شود، بیان کرد: خوشبختانه اکنون مراحل انتخابات به خوبی در حال برگزاری است و نگرانی در خراسان جنوبی وجود ندارد اما باید در خصوص تحرکات دشمن، فضای مجازی و مسائل حاشیه دار مراقبت شود.

 

رئیس کل دادگستری خراسان‌ جنوبی با تاکید بر اینکه نارضایتی های اجتماعی بسیار اهمیت دارد و باید توسط دستگاه‌های اجرایی در چارچوب مسائل قانونی پیگیری شود، ادامه داد: آمادگی داریم در دادگاه های استان برای کنترل نارضایتی های اجتماعی کمک کنیم تا به حداقل برسد.

 

حجت الاسلام حمیدی در ادامه با اشاره به اعلام فراخوان های برای تجمع در خصوص سقوط هواپیمایی اوکراینی، گفت: مطالبات قانونی حق مردم است و باید مسائلی که در جامع اتفاق می افتد پیگیری کنند و ابهامات آنان توسط مسئولان پاسخ داده شود.

 

وی افزود: اما پیگیری مطالبات مردمی در کف خیابان ها به مصلحت کشور و نظام اسلامی نیست و زمینه سوء استفاده دشمنان را فراهم می کند بنابراین از اقشار مختلف مردم تقاضا داریم در چارچوب قوانین و مقررات مطالبات خود را پیگیری کنند.

 

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/