آخرین اخبار

تاریخ : 13. بهمن 1398 - 8:53   |   کد مطلب: 2668
مادر خلبان شهید محمد حسین رئوفی فرد از شهدای هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران در بیرجند بعد از تحمل ماهها بیماری در ایام فاطمیه و در آستانه چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به فرزند شهیدش پیوست.

به گزارش مهر مشرق ،این مادر شهید که فرزندش را برای اسلام و انقلاب داده است، از خیرین گمنامی است که کمک به ساخت نمازخانه مدرسه امیدهای انقلاب، مسجد سید الشهدای (ع) بیرجند و وقف خانه شخصی خود به حوزه علمیه برادران را در کارنامه زندگی خود داشت.

گفتنی است: خلبان شهيدسرتيپ 2 محمدحسين رئوفي فرد در سال ۱۳۳۴ در خانواده متدین و مذهبی در بیرجند به دنیا آمد و در ۲۶ خرداد ۱۳۵۳ به استخدام هوانيروز درآمد و پس از گذراندن دوره‌هاي نظامي و زبان انگليسي، براي يادگيري پرواز با بالگرد به دانشكده مركز آموزش هوانيروز اصفهان اعزام گرديد.

شهید رئوفي فرد از دانشجويان ممتاز هوانيروز بود كه دوره‌هاي خلباني كبري را در 15 هفته به پايان رساند و بلافاصله براي دوره تخصص بالاتر (موشك تاو) انتخاب گرديد. او پس از موفقيت در اين دوره با درجه ستوان سومي در پايگاه هوانيروز مسجدسليمان بانجام وظيفه مشغول شد.

وی در یگان هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران مشغول خدمت شد و بعد از مجاهدت های فراوانی بر علیه اشرار و سوداگران مواد مخدر در سقز_ بانه غرب کشور به شهادت رسید.

آخرين ماموريت اين خلبان شجاع هوانيروز در غرب كشور رقم خورد. وی براي درگيري با اشرار به سقز اعزام و در ۱۰ اسفند ۱۳۵۸ پس از انجام ماموريت در اطراف بانه عازم بازگشت به سقز شد كه در گردنه خان هدف گلوله‌هاي اشرار قرار گرفته و بالگرد سقوط مي‌كند. بالگرد و خلبانان پس از سقوط در زير خروارها برف مدفون و گروه‌هاي اكتشاف مدت دو ماه به جستجو مي‌پردازند تا اينكه پس از ذوب شدن برف‌ها در ۲۵ فروردین ۱۳۵۹ لاشه متلاشي بالگرد و دو خلبان شهيد را پيدا مي‌كنند.

 

 

 

شهیدرئوفي فرد از خلبانان دلاور و با انضباط هوانيروز بود كه در طول خدمت كوتاه خود پرونده درخشاني دارد. پروازهاي متعدد او پس از انقلاب به مناطق آشوب زده و به خصوص مبارزه با اشرار و سوداگران مواد مخدر گوشه‌اي از محاسن خدمتي اخلاقي او است.

 

 

 

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/