آخرین اخبار

تاریخ : 13. بهمن 1398 - 8:59   |   کد مطلب: 2670
«امام جمعه سربیشه» مطرح کرد
نماینده خوب باید شجاع و جهادی باشد
امام جمعه سربیشه گفت: یک نماینده اصلح باید وفاداری به قانون اساسی باشد وبه داشتن حسن سابقه، تعهدبه قوانین اسلام وخیر خواهی معروف باشد.

به گزارش مهر مشرق ،«حجت الاسلام احمد نجمی پور»با اشاره به اینکه انتخابات کنکور بزرگ یاوران ولایت و بیعت با آرمانهای امام خمینی(ره)، شهدا و رهبری معظم انقلاب است، اظهارداشت: انتخابات بزرگترین همایش سیاسی کشور و نماد وحدت ملی،استقلال، عزت و عظمت نظام اسلامی ما است.

انتخابات نمونه کامل مردم سالاری دینی

امام جمعه سربیشه انتخابات را نمونه کامل مردم سالاری دینی در نظام اسلامی دانست و ادامه داد: انتخابات نه تنها یک حق بلکه یک وظیفه دینی، اخلاقی و شرعی است و وفاداری ملت ایران اسلامی به ولایت و نظام است و موجب اعتبار ملی در داخل و خارج از کشور می شود.

 وی بااشاره به اهمیت انتخابات در کشور تاکید کرد: اصل انتخابات در سرنوشت کشور تاثیر مهمی دارد واز کلید های قدرت در نظام جمهوری اسلامی ایران است.

«حجت الاسلام نجمی پور» بااشاره به شاخصه های نمایندگی مجلس شورای اسلامی متذکرشد: نماینده مجلس فردی لایق،مدافع نظام اسلامی و اسلام ناب محمدی(ص) است.

نماینده خوب برخوردار از تفکر جهادی است

وی ادامه داد: نماینده اصلح رهرو ولایت فقیه،پشتیبان رهبری نظام و مدافع حقوق مردم و پیگیری مطالبات مردم است و هیچ گاه تسلیم دشمن و عوامل استکبار جهانی نمی شود.

وی اعتقاد به خرد جمعی،برنامه محور،توانمند و برخوردار از تفکر جهادی را از دیگر شاخصه های نماینده اصلح دانست و بیان داشت: قانونمند،شجاع در برابر دشمن ،باتدبیر،متدین، مردمی و ساده زیست بودن از جمله شاخصه های نماینده اصلح است که مردم باید در هنگام انتخاب به آن توجه کنند.

نماینده اصلح بدون حاشیه

«امام جمعه سربیشه» با تاکید براینکه یک نماینده اصلح هیچ گاه نباید به دنبال حاشیه سازی باشد،گفت:یک نماینده اصلح باید وفادار به قانون اساسی باشد وبه داشتن حسن سابقه، تعهدبه قوانین اسلام وخیر خواهی معروف باشد.

وی تاکید کرد: انتخاب اصلح یعنی انتخاب بهترین گزینه، بنابراین یک نماینده باید صلاحیت سیاسی، دینی، اخلاقی واجرایی را داشته باشد. مردم وظیفه دارند به کسانی رای دهند که برای رسیدن به کرسی قدرت و مجلس دست و پا نزند بلکه باید برنامه های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برای پیشرفت جامعه داشته باشد.

وی وظیفه مردم را حضور حداکثری در انتخابات و انتخاب اصلح دانست و بیان داشت: مردم باید براساس معیارهای خوب ، یک نماینده اصلح را انتخاب و به مجلس بفرستند.

 

«امام جمعه سربیشه» تاکید کرد: لازم است نماینده ای که تصدی کرسی مجلس را برعهده می گیرد حداقل 10 سال سابقه اجرایی واطلاعات کافی به امور کشور داشته باشد.

مردم طبق وظایف شرعی انتخاب کنند

وی خطاب به ملت متذکرشد: مردم طبق وظایف شرعی خود انتخاب درست داشته باشند تا بعدا از انتخاب خود پشیمان نشوند چرا که انتخاب خوب یا بد به خود مردم باز خواهد گشت.

«حجت الاسلام نجمی پور» افزود: متاسفانه برخی ازمسئولین در هنگام تصدی مسئولیت یا نمایندگی شعارهایی هم سو با ولایت داند اما بعد از تصدی مسئولیت همراه با ولایت نبودند.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) فرمودند" مجلس عصاره ملت است" افزود: نباید انتخاب ما برای تصدی کرسی مجلس قومی و قبلیه ای باشد که ان ملاک خوبی برای انتخاب ما نیست و باید انتخاب ما براساس معیارها و ارزشهای اسلامی، انقلابی وتخصص افراد باشد.

لزوم شفافیت همه مسئولان نظام

 

«حجت الاسلام نجمی پور» با اشاره به رد صلاحیت حدود 90 نفر از نمایندگان فعلی مجلس بیان داشت: شفافیت مهمترین موضوعی است که همه مسئولین نظام باید آن را داشته باشند.

وی ادامه داد:  مردم باید از عملکرد مسئولین و نمایندگان شان اطلاع داشته باشندبنابراین هر کجا تخلفی رخ می دهد به دلیل عدم شفافیت و عمل نکردن به قانون است.

«امام جمعه سربیشه تاکید کرد» باید علت رد صلاحیت 90 نفر از نمایندگان مجلس مشخص شود.

وی ادامه داد: متاسفانه برخی از این 90 نفر در حال حاضر نماینده مجلس شورای اسلامی هستند ومردم نیز باید نمایندگان خود را بازخواست و زیر ذره بین داشته باشند.

«حجت الاسلام نجمی پور» با اشاره به اینکه در روایت های ما نیز بر انتخاب اصلح تاکید شده است،گفت: متاسفانه نفوذ دشمن در کشور زیاد است واین اشکال به اجرایی نشدن قانون در کشور است.

سونامی ثبت نام برای انتخابات مجلس شورای اسلامی

وی با اشاره به سونامی ثبت نام برای انتخابات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر مانند مجلس خبرگان رهبری آزمونی از داوطلبان مجلس نیز برای تصدی گری نمایندگی گرفته شود دیگر سونامی ثبت نام برای این امر وجود نخواهدداشت.

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/