آخرین اخبار

تاریخ : 13. بهمن 1398 - 9:18   |   کد مطلب: 2674
در آستانه دوم اسفندماه جمعی از مدیران رسانه ها، خبرنگاران و فعالان رسانه ای به عنوان نماینده مردم چند سوال از داوطلبین یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی مطرح کردند .

به گزارش مهر مشرق، این اقدام با هدف شناخت بیشتر مردم از داوطلبین ، بالابردن روحیه پاسخگویی داوطبین و در نهایت کمک به انتخاب کاندیدا اصلح از سوی مردم صورت می گیرد.

نامزدهای محترم یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در خراسان جنوبی

سلام علیکم

«شناخت» مهمترین رکن هر «انتخاب» است و انتخابات پیش رو از این قاعده مستثنی نیست. شاید در این نکته با ما هم نظر باشید که رویه های کنونی تبلیغات در  انتخابات مجلس شورای اسلامی فرصت های جامع و کاملی را برای شناخت و به تبع آن «مقایسه» نامزدهای نهایی انتخابات در اختیار رأی دهندگان قرار نمی دهد.

ما امضاکنندگان این نامه که همه از فعالان رسانه ای خراسان جنوبی هستیم برای رفع بخشی از این «خلأ شناخت» تصمیم گرفته ایم چند سوال را که گمان می کنیم پاسخ دادن نامزدهای انتخابات به آنها، به مردم در «شناخت» و «مقایسه» نامزدهای انتخابات و در نهایت «انتخاب» اصلح کمک می کند، مطرح کنیم و رسانه ای باشیم برای انتقال عملکردها و دیدگاه های نامزدهای انتخابات به رأی دهندگان.

با توجه به این که حدود دو هفته تا آغاز تبلیغات رسمی انتخابات مجلس فرصت داریم و در این فاصله می توان برای این پرسش ها پاسخ قابل ارائه ای تهیه کرد، از «همه» شما می خواهیم با حوصله و دقت به این پرسش ها پاسخ دهید تا با انتشار آن در آغاز دوره رسمی تبلیغات، به انتخاب آگاهانه مردم کمکی شده باشد. پاسخ به این پرسش ها نشانه اعتقاد و باور شما به حق شناخت و انتخاب آگاهانه مردم تلقی خواهد شد.

بدیهیست این فهرست سوال را می توان غنی تر و طولانی تر کرد. چنانچه معتقدید موضوع اولویت دار دیگری وجود دارد که امکان تشریح آن ذیل هیچ یک از سوالات زیر ممکن نیست، لطفا با مطرح کردن آن، به ما در کمک به مردم برای شناخت نامزد اصلح کمک کنید. باریتعالی به شما در خدمت به بشریت و اسلام و ایران و انقلاب اسلامی توفیق دهد.

۱_ آیا برای چهار سال نمایندگی مجلس برنامه «مکتوب»ی تهیه کرده اید که مردم بتوانند با مطالعه آن برنامه شما را با برنامه های دیگر نامزدها «مقایسه» و بهترین فرد را انتخاب کنند؟ اگر پاسخ مثبت است این برنامه کی و چگونه منتشر خواهد شد؟

۲_آیا فهرستی از قوانینی که باید با هدف پیشرفت کشور و برقراری عدالت تصویب یا اصلاح شوند یا بر اجرای صحیح آنها نظارت بیشتری صورت پذیرد در ذهن دارید؟ در صورتی که این چنین فهرستی دارید لطفا ضمن مطرح کردن آن، دلایل خود را برای ضرورت و اولویت داشتن «تصویب» یا «اصلاح» یا «نظارت بیشتر بر اجرا»ی این قوانین تشریح بفرمایید.

۳_ آیا داشتن مشاور یا یک «تیم مشاوران» را برای نماینده مجلس ضروری می دانید و آیا تا این لحظه تیم مشاوره ای برای خود تعیین کرده اید؟ آیا شناخت مشاور یا تیم مشاوران نامزدها قبل از برگزاری انتخابات را جزو حقوق رای دهندگان و ابزاری برای شناخت نامزدها می دانید؟ لطفاً درصورت مثبت بودن پاسخ، اسامی اعضای تیم مشاوره خود را در هر یک از حوزه های سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و ... اعلام بفرمایید.

۴_ عملکرد چهار «استاندار» دولت آقای روحانی در خراسان جنوبی را در شش سال گذشته نقد کنید و بفرمایید که کدام از استانداران به چه دلایلی عملکرد بهتری داشته اند.

۵_ نظر صریح خود را درباره «شفافیت» منابع هزینه های تبلیغاتی، عملکرد و آرای مثبت و منفی و ممتنع نمایندگان در جلسات مجلس شورای اسلامی بیان بفرمایید.

۶_ لطفاً در کنار فهرست سمت ها و مناصبی که داشته اید بفرمایید در هر یک از مناصبی که داشته اید چه «برنامه»، «پروژه» یا «خلاقیت»ی را برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی، محرومیت زدایی، برقراری عدالت و پیشرفت کشور طراحی یا اجرا کرده اید.

۷_ عملکرد دولت فعلی (و عندالاقتضاء دولتهای پیشین) را در حوزه های اقتصاد، سیاست خارجی، فرهنگ و اجتماع بصورت مجمل نقد و نقاط ضعف و قوت دولت (ها) را بیان بفرمایید.

۸_ اولین طرحی که در صورت انتخاب شدن، برایش از نمایندگان امضا جمع خواهید کرد، برای ایجاد چه فرصت یا برطرف کردن چه مشکلی خواهد بود؟

۹_ اولویت شما عضویت در کدام کمیسیون از کمیسیون های مجلس است و چرا؟ مهم ترین قانونی را که در آن کمیسیون به دنبال تصویب، تکمیل یا اصلاحش خواهید بود چیست؟

۱۰_ اولین وزیری که از فرصت «سوال» برای مطالبه از او استفاده خواهید کرد کدام وزیر است و چه سوالی از او می پرسید؟

۱۱_ مهم ترین نقطات قوت و مهم ترین نقطات ضعف مجلس دهم و مجالس قبل از آن از نگاه شما چیست؟

۱۲_ در طول ده دوره گذشته مجلس سه نماینده را  (فارغ از حوزه انتخابیه آنها) که از نظر شما الگوی خوبی برای نمایندگی مردم در مجلس و در حد نماینده طراز انقلاب اسلامی هستند، نام ببرید.

۱۳_ چه راه هایی را برای ارتباط دو طرفه با رأی دهندگان و نخبگان در طول دوره نمایندگی طراحی کرده اید؟

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/