آخرین اخبار

تاریخ : 16. بهمن 1398 - 8:57   |   کد مطلب: 2683
40نفر از جوانان تحول خواه جهادی استان خراسان جنوبی با صدور بیانیه ای در فضای مجازی خواســتار توجه ویژه به قشر جوان بیش از پیش شدند.

به گزارش مهر مشرق ، در این بیانیه آمده است،

مردم شریف و انقلابی استان خراسان جنوبی!

همانگونه که مستحضرید در آستانه اولین انتخابات از چله دوم انقلاب اسلامی قرار داریم،لذا جمعی از جوانان   انقلابی استان، با تکیه بر حق مسلم آزادی بیان که در اصول سوم، بیست و چهارم و هفتاد و پنجم قانون اساسی جمهوری اسلامی در آن تصریح شده است؛ تصمیم گرفته اند تا یکبار برای همیشه با نفی جناح بندی های کاذب سیاسی که همواره موجب بوجود آمدن دوقطبی های قدرت طلبانه و کاسبکاری های سیاسی در استان و موجب رکود و ضایع شدن استعدادها و رویش های انقلابی شده است؛ زمینه ظهور و بروز جوانان متخصص، متعهد، خلاق و با انگیزه را که نسبت به لزوم پیشرفت استان در همه ی زمینه ها ایمان داشته و با طرح های نو و روحیه ی جهادی متکی به اصول الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت اعتقادی راسخ دارند، فراهم آورند.

مبرهن است که در راستای برداشتن این تکلیف بزرگ، عده ای از صاحبان قدرت که تا کنون به شیوه های سنتی و با بکارگیری وبهره کشی از نیت خالص جوانان در راستای رسیدن به اهداف خاص خود همواره بهره برداری میکرده اند بخواهند که این نهضت برآمده از احساس تکلیف جوانان دلسوز و انقلابی را مایوس نمایند.

لکن می‌دانیم که این فریضه با هم افزایی و همفکری کلیه جوانان استان، فارغ از دسته بندی های مرسوم سیاسی، و در سایه ارشاد و تجربه ی دلسوزانی که اکنون می‌بایست میدان را به دست جوانان بسپارند، دست‌یافتنی است. چرا که  جنگ 8 ساله را با 20 ساله ها اداره کردیم و اکنون جنگ اقتصادی را با 60 ساله ها به نتایج مطلوب نرسانده ایم.

بنابراین همه دلسوزان استان که بر اساس مطالبات همیشگی رهبر معظم انقلاب به  سپردن امور به‌دست جوانان لایق و انقلابی ایمان دارند و هر مرد و زن آزاده ای که علاقه مند به پیشرفت و آبادانی این استان است با تایید بندهای این بیانیه در برداشتن گامی بلند در راستای گام دوم انقلاب  سهیم خواهند بود.

 

1.سالها است که استان از عدم تحرک سیاسی و پرنشاط بویژه در هنگامه ی انتخابات، رنج می برد. علت این امر، دوگانه سازی کاذب اصولگرا – اصلاح طلب است که در تمام کشور رایج، و در استان ما به مراتب بدتر و شدیدتر شکل گرفته است.  از آنجا که رهبر انقلاب به کرات و صریحاً این دسته بندی دو گانه را نفی و طرد کرده و آن را صراحتاً یک نوع «قبیله گرایی» برمی شمرند، جوانان گام دوم، به این دسته بندی در فضای سیاسی قائل نبوده و آن را یک نوع عملیات فریب از سوی باندهای سیاسی قلمداد می کنند. الگوی سیاسی ما در گام دوم انقلاب، ستاره ای همچون سردار آسمانی حاج قاسم سلیمانی است که به تعبیر صریح و دقیق رهبر عزیز، انقلابی بود اما در هیچ دسته سیاسی نمی گنجید. حاج قاسم، نه محافظه کار بود و نه معاند. نه راست بود و نه چپ. اما محبوب قلوب تمام ملت ایران واقع شد.

 

2.هم اکنون در آستانه اولین سالگرد صدور بیانیه تاریخی گام دوم، از سوی رهبر فرزانه انقلاب هستیم. ایشان اشاره داشته اند اگر بخواهم این بیانیه را در یک کلمه خلاصه کنم، خواهم گفت «جوان گرایی»!

حال ما از تمام جناح های سیاسی استان، صراحتا مطالبه داریم تا نسبت خود را با این آرمان بلند اعلام نمایند. آیا به جوان گرایی عمیقاً قائل و ملتزم هستند؟ یا آن را به یک ترفند سیاسی تقلیل می دهند؟ آیا چنانکه امسال رهبری  فرمودند  بروید زمینه را برای روی کار آمدن یک دولت انقلابی جوان فراهم کنید، این امر مقام ولایت را سرلوحه فعالیت سیاسی خود قرار داده اند یا خیر؟

موجب تاسف و تاثر است که جناح های سیاسی استان  ، بدون اینکه در چهار سال زمانی که بین هر دو انتخابات دارند به فکر کادرسازی و روی کار آمدن نیروهای جوان و کاربلد باشند ، در روزهای پایانی ثبت نام و با تمسک به نیروهای بازنشسته و غیرفعال سیاسی، انرژی بالقوه انتخابات ها را هدر داده و بدین ترتیب موجب، سرخوردگی جامعه و جوانان می شوند.

 

۳.فرار نخبگان از استان و طرد چهره های متخصص و دلسوز مردم، پدیده ای رایج وبرای این استان نقل عام شده که هیچ مقام مسئول و نهادی، برای آن تدبیر و چاره اندیشی نمی کند.

 

ما احساس خطر کرده و هشدار می دهیم استان را از نیروهای فعال ، کارآمد و توانمند، خالی نکنید. نباید فضای فکری و سیاسی و اداری استان را در مهجوریت و مظلومیت و عقب ماندگی از کشور نگهدارند. این استان نوپا بیش از پیش به ورود مدیران مدبر و نخبه و توانمند و قطعا بومی نیازمند است.

ما نخواهیم گذاشت سرمایه انسانی استان، با سوء رفتارهای سیاسی دو جناح در محافل و باندها، تضعیف و تخریب شود.

 

۴. در پایان مردم عزیز و شریف استان، نوید می‌دهیم که فرزندان و جوانان انقلابی شما مصمم هستند حسب وظیفه قانونی و ملی و انقلابی خود، عزم به نوسازی و تحول فضای سیاسی استان نمایند و این امر را به تعبیر رهبری، جهاد خود می دانند که فرموده‌اند جوان مومن انقلابی هرجا که هست آنجا را مرکز جمهوری اسلامی بداند. و تصریح کردند جوانان تحلیل کنند هرچند غلط باشد. و از جوانان خواستند زمانی که از دستگاه ها و نهادها ناامید می شوید آتش به اختیار عمل کنید.

لذا ضمن التزام عملی خود به قوانین و موازین کشور عزیزمان ایران، اعلام می داریم در مقابل سو تدبیرها و تحجر مسلکی ها و التقاط اندیشی های جناح ها، دیگر منفعل نبوده و تشخیص های خود را به نحو مقتضی با مردم درمیان خواهیم گذاشت. همینطور با صراحت تمام از تمامی جناح ها درخواست داریم برای بهره برداری از شور و نشاط جوانان، گوش به فرمان رهبری بدهند و  زمینه ای فراهم کنند که جوانان انقلابی و دلسوز استان بتوانند به عرضه ی گفتمان و طرح های نو برای پیشرفت مادی و معنوی استان بپردازند تا در فضایی منطقی و عادلانه زمینه شناخت صحیح مردم را برای انتخاب اصلح فراهم نمایند.

 

حسن ختام این بیانیه را پرتوی از اندیشه ی بلند معمار کبیر انقلاب، حضرت امام خمینی (ره)  قرار می‌دهیم که فرمودند:

«فرزندان جهادی ام، به تنها چیزی که باید فکر کنید، اهتزاز پرچم اسلام ناب محمدی (ص) در جهان است ... چشم امید من به شما سازندگان پرشور ونشاط اسلامی است».

آب هست، خاک هست، دوباره جوانه خواهیم زد.

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/