آخرین اخبار

تاریخ : 20. بهمن 1398 - 8:43   |   کد مطلب: 2701
تحقق "فجرسلیمانی" در خراسان‌جنوبی
انگیزه مضاعف در فریاد "مرگ برآمریکا"
امسال دهه فجر و 22 بهمن در خراسان‌جنوبی باشکوه تر از همیشه، در تحقق "فجرسلیمانی" برگزار می‌شود.

به گزارش مهر مشرق ، تقارن ایام دهه فجر و 22 بهمن با اربعین شهادت سردار سلیمانی، حال و هوای امسال دهه فجر را به گونه ای به فجر سلیمانی تبدیل کرده است؛ به گونه‌ای که بسیاری از مردم این روزها بیشتر به این مهم توجه کرده‌اند.

رهبر معظم انقلاب هرساله بر حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن تاکید می کنند ایشان 16 بهمن ماه سال جاری در دیدار با اقشار مختلف مردم بیان کردند: درباره‌ی راه‌پیمایی بیست‌ودوّم بهمن، ملّت ما واقعاً همّت کرده‌اند؛ شوخی نیست که چهل سال در زمستان، هوای سرد، زیر برف، در یخ‌بندان،‌ در شهرهای مختلف کشور -یعنی همه‌ جای کشور- مردم در سالگرد انقلاب بیرون آمدند و حضور خودشان و اجتماع عظیم خودشان را به رخ دشمنها کشیدند.

ایشان خاطرنشان‌کردند: سالگرد جشن‌های ملّی کشورها را شما نگاه کنید؛ چهار نفر می‌آیند آنجا می‌ایستند، یک عدّه‌ای هم در مقابل آنها رژه می‌روند.

رهبر معظم انقلاب افزودند: حضور مردمی، آن هم با این عظمت، آن هم چهل سال پی‌درپی، آن هم با این همه تخریبی که دشمنان کرده‌اند و هر سالی به یک‌ جوری خواسته‌اند یک حرفی بزنند که شاید تضعیف کنند امّا نشده. بنده که حالا واقعاً قابل نیستم که بخواهم از ملّت ایران تشکّر کنم، امّا واقعاً جا دارد که انسان با همه‌ی وجود تشکّر کند از ملّت عزیز ایران.

حضرت آیت ا...خامنه ای گفتند: امسال سالگرد بیست‌ودوّم بهمن مصادف با چهلم شهید عزیز ما هم هست، ایّام چهلم شهید سلیمانی است و مردم انگیزه‌ی مضاعف دارند.

ایشان یادآورشدند: ان‌شاءا... دشمنان ما خودشان خواهند دید حضور عظیم مردمی را در میدانها و در خیابانها؛ ما راجع به آن خیلی صحبتی نداریم، ان‌شاءالله ملّت ما با همین حضورشان ضربه‌ی کوبنده‌ای بر سیاستهای دشمن وارد خواهند کرد.

هم زمان با جشن‌های مختلفی که در سراسر شهر برگزار می‌شود به گونه‌ای حس غربت نبود سردار سلیمانی در آن موج می‌زند و مردم ولایتمدار ما هم‌زمان با گرامیداشت یادوخاطره شهدای انقلاب، یادو خاطره سردار دل‌ها را نیز گرامی می‌دارند.

در یادواره شهدای مسجد امام حسین (ع) بیرجند، هم زمان یاد وخاطره سردار سلیمانی نیز در آن گرامی داشته شد. هم چنین با این گونه مراسم در این مسجد، در دیگر مساجد شهرهای این استان یادوخاطره شهدای انقلاب و شهید سلیمانی نیز گرامی داشته می شود.

عباسی خواهر شهید محمد عباسی است که بعد از نماز مغرب و عشاء از مسجد امام امام صادق علیه السلام به سمت خانه می‌رود در گفت و گو با خبرنگار ما، می‌گوید: امسال دهه فجر حس غریبانه‌ی نبودن سردار سلیمانی را در دلهای ما زنده کرده است.

وی با بیان این‌که از روزی که سردار سلیمانی به شهادت رسید هنوز نبودنش را باور نکرده‌ایم، ادامه‌ می‌دهد: تقارن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی با اربعین سردارسلیمانی نشان دهنده این است که خون بر زمین ریخته این شهید انقلاب را مستحکم تر کرده است.

این خواهرشهید گفت: در حقیقت انقلاب اسلامی ثمره خون حاج قاسم سلیمانی است؛ هیچ گاه مجاهدت های این شهید را در دوران انقلاب، دفاع مقدس و جبهه مقاومت از یاد نخواهیم برد.

وی تاکید کرد: امسال را با کلید واژه "فجرسلیمانی" فریاد خواهیم زد تا به گوش آمریکایی‌های بزدلی که سردار بزرگ ما را از ما گرفتند برسد و بدانند هزاران سردار سلیمانی در کشور عزیزمان رشد خواهد کرد و ندای مرگ برآمریکا سرخواهند داد.

وی بیان‌کرد: 22 بهمن امسال تماشایی‌تر و باشکوه‌تر از هرسال برگزار خواهد شد و ما اربعین سردارسلیمانی را بعد از گرامیداشت سالروز پیروزی باشکوه برگزار خواهیم کرد.

 

زهرا کیانی، یکی از خادمیاران بیرجندی است که برای گرامیداشت یادوخاطره سردارسلیمانی در مراسم حسینیه جماران بیرجند حضور دارد در گفت‌وگو با خبرنگارما، گفت: سردارسلیمانی در حقیقت یک خادم امام رضا علیه السلام بود و ما باید در راه خدمت از ایشان الگو بگیریم.

وی افزود: دهه فجر امسال مزین به نام سردار سلیمانی است از این رو به "فجرسلیمانی" نام گذاری شده است تا در گرو این جشن‌ها، یادوخاطره سردار دل‌ها را نیز گرامی می‌داریم.

این خادم امام‌رضا (ع)، گفت: زمانی که می‌بینیم فردی چون سردار سلیمانی که یارویاور مظلومان است در مقابل امام رضا (ع) ادب می کند و در زندگی به این فرد متوسل می‌شود؛ راه و رسم عاشقی را از ایشان یاد گرفته ام.

هم‌چنین از آغاز دهه مبارک فجر همزمان با نزدیک شدن به ایام اربعین شهادت حاج قاسم سلیمانی، #فجر_سلیمانی به عنوان کلید واژه اصلی جریان انقلاب در فضای مجازی، ترند نخست توئیتر فارسی شده و بیش از ۱۰ هزار اکانت در توییتر با این کلیدواژه محتوا تولید کرده اند.همچنین در این مدت ۲۲ هزار پست شامل تولیدات ویدیویی و گرافیکی در اینستاگرام هم با این کلید واژه منتشر شده است.

در حال حاضر کلید واژه #فجر_سلیمانى با بیش از ٥٠ هزار محتوای منحصر به فرد، که از ١٢ بهمن تولید شده، ترند یک توئیتر فارسی است.

خراسان جنوبی نیز همانند سالیان گذشته در خط مقدم راهپیمایی 22 بهمن می باشد و همه مسئولین استان نیز از هفته گذشته مقدمات حضور پر شور و نشاط مردم در این حماسه تاریخی فراهم کرده اند.

هرساله پیام های مختلفی از سوی نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی و امام جمعه بیرجند، استاندار خراسان‌جنوبی، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و دیگر مسئولان در شهرستان‌ها پیامی برای حضور مردم صادر می کنند که این نشان دهنده اهتمام بیشتر مسئولان و مردم برای رسیدن به وحدت هرچه بیشتر داردو امسال نیز پرشور تر از هر سال برگزار می شود.

حجت الاسلام احمد ملایی، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی هم چنین از نورافشانی شب 22 بهمن در 11 نقطه استان خبر داد.

وی افزود: مراسم راهپیمایی 22 بهمن ماه به عنوان رزمایش بزرگ مردمی موجب یاس و ناامیدی دشمنان انقلاب و نظام اسلامی می‌شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی با بیان این‌که راهپیمایی 22 بهمن در 100 نقطه استان خراسان‌جنوبی برگزار خواهد شد، خاطرنشان‌کرد: به زودی مسیرهای راهپیمایی اعلام خواهد شد.

شهادت حاج قاسم موجب ایجاد وحدت در کشور شد و همه پای کار آمدند، امروز همه به برکت یاد و نام شهید سرافراز حاج قاسم سلیمانی پای انقلاب ایستاده‌اند و بی‌شک مردم ولایتمدار خراسان‌جنوبی، همانند دیگر مردم میهن عزیزمان با گرامیداشت یادو خاطره سردار سلیمانی، 22 بهمن امسال را باشکوه‌تر از گذشته برگزار خواهند کرد.

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/