آخرین اخبار

تاریخ : 20. بهمن 1398 - 11:15   |   کد مطلب: 2703
آیت الله عبادی با بیان اینکه ریزش از انقلاب به معنای ریزش در جهنم است، گفت: انقلاب اسلامی راه هدایت را به مردم جهان نشان می دهد و در جهان راهی جز این وجود ندارد و خود دشمنان نیز آن را قبول دارند اما به خاطر گمراهی با آن می جنگند.

به گزارش مهر مشرق ،به نقل از خبرگزاری شبستان از بیرجند، آیت الله «سید علیرضا عبادی» صبح امروز (20 بهمن) در دیدار با طلاب حوزه های علمیه بیرجند اظهار داشت: همه نعمت های ظاهری و باطنی که در دنیا وجود دارد با هیچ عددی قابل شماره نیست و همه این نعمت ها از جانب خداوند متعال است و هیچ کس از خود چیزی ندارد.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه بسیاری از نعمت‌ها، نعمت مشروط هستند، افزود: برخی از نعمت ها نیز مطلق هستند و اگر هدایت نباشد همه نعمت ها بی خاصیت می شوند.

 

وی با اشاره به اینکه شما طلاب با حسن انتخاب وارد این حوزه شده‌اید، ادامه داد: عمر خود را روی بهترین نعمت الهی یعنی هدایت گذاشته اید و کار شما بهترین کار است اگر شرایط آن را رعایت کنید.

 

آیت الله عبادی با توجه به اینکه بحث هدایت برای انسان به عنوان اهم مسائل محسوب می شود، گفت: ضلالت به معنای خارج از فرمول خلقت قرار گرفتن است و هدایت نیز به این معنا است که انسان این فرمول را طی کند و به صورت هدفمند بداند چه انجام می دهد و در این صورت به اشرف مخلوقات تبدیل می شود.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه انسان باید در راه مستقیم انسان شدن گام بردارد، بیان کرد: نعمت های الهی قابل تقسیم هستند و می توان بالاترین نعمت را از بین همه نعمت ها تشخیص داد.

 

وی با اشاره به اینکه در قرآن کریم از هدایت به عنوان نعمت با منت یاد می شود، افزود: از نظر علمی اکنون در جهان می بینید که تقریبا کمبودی وجود ندارد اما وقتی بشر گمراه است هیچ چیز به دردش نمی خورد و وقتی بشر گمراه باشد همه چیز از جمله علم به ضررش خواهد بود.

 

آیت الله عبادی در ادامه تاکید داشت: علم با ضلالت از زهر نیز بدتر است و امروز کمبود عالم در قالب مطهری داریم و اگر اندیشه مطهری وجود داشت امروز از این سرمایه های عظیم یک مدینه فاضله می ساختیم و این دیوانگان نیز هوشیار می شدند.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی به دهه مبارک فجر اشاره کرد و گفت: انقلاب اسلامی را خود دشمنان هم قبول دارند اما به خاطر گمراهی با آن می جنگند و دشمن بیشتر از ما می دانند که رهبر معظم انقلاب با دیگران بسیار متفاوت هستند.

 

وی با بیان اینکه استکبار اجازه نمی دهد که ملت هایی همچون یمن آزادی در انتخابات خود نداشته باشند، افزود: اما در ایران موفق نبودند و مشاهده کردید که انقلاب اسلامی به وجود آمد و به کمک دست غیبی الهی به پیروزی توانست دست یابد.

 

آیت الله عبادی در پایان بیان کرد: انقلاب اسلامی معجزه بود و ریزش از انقلاب به معنای ریزش در جهنم است و انقلاب اسلامی راه هدایت را به مردم جهان نشان می دهد و در جهان راهی جز این وجود ندارد و یک راه منحصر است.

 

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/