آخرین اخبار

تاریخ : 21. بهمن 1398 - 8:54   |   کد مطلب: 2706
مسئول موسسه روایت سیره شهدای کشور:
حرف امام در جامعه اسلامی فصل الخطاب است
حجت الاسلام جوشقانیان گفت: حرف امام در جامعه اسلامی فصل الخطاب است، امام جامعه می گوید مذاکره با آمریکا ممنوع است؛ اما مسئولی در کشور می‌گوید راه مذاکره با آمریکا باز است، آن کسی که این حرف را می زند ماموم خوبی نیست.

به گزارش مهر مشرق به نقل از شبستان از بیرجند، حجت الاسلام «حسین جوشقانیان» شامگاه (20 بهمن) در یادواره شهدای مسجدالحسین علیه السلام جوادیه بیرجند با بیان اینکه امام راحل یک شخصیت بی‌نظیر بود، گفت: امام خمینی(ره) عارفی بزرگ، سیاستمداری هوشمند و مفسری نام آشنا بود که توانست فرزندانی مانند حاج قاسم را در مکتب خود پرورش دهد.

 

وی با بیان اینکه حاج قاسم سلیمانی محصول مکتب امام(ره) بود، برای همین دشمنان به دنبال محو راه و مکتب امام بودند، اظهارداشت: جنگ اسلام با کفار همواره ادامه خواهد داشت، چراکه استکبار جهانی تا صدای شکستن شرافت و عزت را در زیر دست و پا حس نکنند، دست از سر مسلمانان بر نمی‌دارند.

 

مسئول موسسه روایت سیره شهدا کشور با اشاره به اینکه تقابل اسلام و کفر همیشگی است و تا امام زمان(عج) ظهور نکند، مشکل حل نمی‌شود، افزود: باید برای بسترسازی حکومت جهانی امام زمان(عج) تلاش کنیم و جوانان و فرزندان خود را برای سربازی امام زمان (عج)تربیت کنیم.

 

حجت الاسلام جوشقانیان گفت: برخی‌ها حیات و ممات آنها برای اسلام مضر است و از حلقوم آنها حرف دشمن بیرون می‌آید، اما برخی‌ها مانند حاج قاسم از کسانی هستند که حیات و ممات آنها برای اسلام حرکت آفرین و شورانگیز است و دشمن را به لرزه در می آورد.

 

حرف امام در جامعه اسلامی فصل الخطاب است

وی با اشاره به اینکه طبق آیات قرآن نباید جلوتر از امام حرکت کرد، افزود: حرف امام در جامعه اسلامی فصل الخطاب است، امام جامعه می گوید مذاکره با آمریکا ممنوع است؛ اما مسئولی در کشور می‌گوید راه مذاکره با آمریکا باز است، آن کسی که این حرف را می زند ماموم خوبی نیست.

 

مسئول موسسه روایت سیره شهدا کشور با بیان اینکه 70 صحابه پیامبر (صلی الله علیه وآله) پای خطبه امام حسین(علیه السلام) نشستند اما او را در کربلا همراهی نکردند، گفت: برخی ها می‌گویند انقلابیگری چند سال باشد نه چهل سال، انقلاب یعنی زیر و رو کردن حق و باطل به نفع اردوگاه توحید و حمایت از مظلومان عالم، مگر ریشه مستکبران کشیده شده که انقلابی گری تمام شود.

 

حجت الاسلام جوشقانیان با بیان اینکه انقلابی گری از زمان حضرت زهرا سلام الله علیها آغاز شده است و تا امروز ادامه دارد و تا روزی که عاشورا ادامه دارد انقلابی گری هم خواهد بود، گفت: در جامعه دینی هر حرکتی باید هم نوای با ولی زمان باشد وگرنه هزینه درست می شود؛ مگر رهبر معظم انقلاب نفرمود که به آمریکا خوش بین نیستم چرا مسئولان گوش نکردند؟ حرکت با عدم تبعیت از ولایت باعث می شود که دشمن به خود جرات دهد.

 

وی با بیان اینکه دشمن از حلقوم غرب زده آمریکایی بارقه امید دید که دست به ترور سردار سلیمانی زد، گفت: چنانچه با ولایت همراه نباشیم، هزینه سنگینی باید بدهیم.

 

دشمن مجلسی می خواهد که از آن پالس هایی برای آنها مخابره شود

این رزمندگان و جانبازان لشکر ۱۷ علی بن ابی طالب با بیان اینکه ولایت مثل نماز نیست که چنانچه قضا شد، بتوان آن را بجا آورد، افزود: امام حسین(علیه السلام) چقدر برای سران کوفه خطبه خواندند؟ اما او را یاری نکردند، بعد از شهادت امام قیام هایی در کوفه شکل گرفت که بیش از 40 هزار کشته داد اما هیچ فایده ای نداشت، چراکه به موقع نبود.

 

حجت الاسلام جوشقانیان با بیان اینکه دشمن مجلسی را می خواهد که از آن پالس هایی برای آنها مخابره شود، گفت: خون حاج قاسم به ما هشدار می دهد که مجلسی از جنس مجاهدان در راه خدا می خواهیم.

 

وی با بیان اینکه مجلسی می خواهیم که گریبان مسئولان را بگیرد که چرا سند 2030 را امضا کردند، افزود: وزیری که فریاد می زند سرمایه او بیش از هزار میلیارد تومان است، به چه درد مردم و دولت می خورد او نمی تواند مشکلات مردم را حل کند، لذا جایگاه مجلس در رای اعتماد به این افراد مهم است.

 

مسئول موسسه روایت سیره شهدا کشور با اشاره به اینکه مجلس جای عافیت طلبان نیست، اظهارداشت: طبق فرمایش حضرت زهرا(سلام الله علیها) علت خانه نشین کردن حضرت علی(علیه السلام) همین عافیت طلبی مردم بود.

 

باید در عمل مطیع رهبری باشند و نه در شعار!

حجت الاسلام جوشقانیان با بیان اینکه مسئولان باید در عمل مطیع رهبری باشند و نه فقط شعار بدهند، گفت: چطور می شود که برخی مسئولان که روزی خودشان از همین انتخابات مسئولیت گرفتند، امروز وقتی که منافع شان را در خطر می بینند، انتخابات را انتصابات می دانند و حرف دشمن را می زنند؟

 

وی با بیان اینکه دشمن هیچ وقت از بیرون نمی تواند به ما ضربه بزند، گفت: چنانچه مجلس با جسارت و کارآمد داشته باشیم، دشمن نخواهد توانست کاری از پیش ببرد.

 

وی در پایان با اشاره به اینکه برخی ها هرگاه منافعشان را در انتخابات در خطر ببینند، می گویند تقلب شده است، افزود: اینها حرف اسرائیلی ها و منافقین را می زنند.

 

 

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/