آخرین اخبار

تاریخ : 24. بهمن 1398 - 8:26   |   کد مطلب: 2713
رقابت 70نفر از 4حوزه انتخابیه خراسان جنوبی

به گزارش مهر مشرق ، بر اساس تقویم انتخابات، مبارزات انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی  به صورت رسمی  از امروز شروع شد. تیم های انتخاباتی  و طرفداران کاندیدا های صندلی سبز نیز، به همین منظور شروع به از تمتم توان خود برای رسیدن به هدف تلاش می کنند.

اکثر مردم و مسئولان به دنبال شور و نشاط انتخاباتی و حضور حداکثری در این صحنه مهم سیاسی هستند اما چندی پیش رئیس‌جمهور در همایش استانداران و فرمانداران سراسر کشور در سخنانی، ضمن اشاره به حوادث دوران مشروطه، بزرگترین خطر برای دموکراسی و حاکمیت ملی را انتخابات تشریفاتی دانست و گفت: «خطر آن روزی است که انتخابات تشریفاتی شود و جای دیگری انتصاب فرمایند، بعد مردم پای صندوق بروند تشریفات انتخابات را انجام دهند. خدا نکند چنان روزی برای کشور ما پیش بیاید.».  روحانی پس از سخنانش، همین بخش از اظهاراتش را در حساب خود، توییت کرد.

این جمله رئیس جمهور مبنی بر اینکه کاری نکنید "انتخابات تشریفاتی شود"؛ می‌تواند تبدیل به یک کلیدواژه شود که انتخابات را به نوعی زیر سوال ببرد؛ همچنین می‌تواند مشارکت مردم را در انتخابات کم کند و این القا را بکند که از قبل معلوم است چه کسانی انتخاب شده‌اند و از صندوق‌های رای بیرون خواهند آمد اما این سخن سبب شد تا مردم ایران در فضای مجازی به آن واکنش نشان دهند . این سخن رئیس جمهور را مورد نقد قرار بدهند.

رهبر معظم انقلاب 16 بهمن 98 در دیدار با اقشار مختلف مردم گفتند: انتخابات برای کشور ما و ملّت ما یک فرصت است، برای دشمنان ما یک تهدید است؛ انتخابات را دست‌کم نباید گرفت.

آیت ا... خامنه ای تصریح کردند: اینکه بعضی‌ها راجع به انتخابات حرف میزنند، هر چه دلشان می‌خواهد می‌گویند، مردم را دلسرد می‌کنند، نباید انسان به‌آسانی از این عبور بکند؛ انتخابات برای کشور ما یک فرصت بسیار بزرگی است.

ایشان افزودند: اوّلاً انتخابات اگر پُرشور انجام بگیرد و مردم به صورت کامل پای صندوقهای رأی حضور پیدا کنند، این تضمین‌کننده‌ی امنیّت کشور است، امنیّت کشور را تضمین میکند؛ چرا؟ برای خاطر اینکه دشمنانی که کشور را، ملّت را تهدید میکنند، از پشتوانه‌ی مردمی بیشتر هراس دارند تا امکانات تسلیحاتی ما؛ بله، از موشک ما هم میترسند امّا از پشتوانه‌ی مردمی نظام بیشتر میترسند. حضور در انتخابات نشان‌دهنده‌ی پشتوانه‌ی مردمی از نظام است، به همین دلیل موجب امنیّت است.

ائمه جمعه خراسان‌جنوبی و بزرگان استان خراسان جنوبی نیز در گفتگو با خبرنگار ما به اهمیت انتخابات و جایگاه شورای نهگبان تاکید کردند.

حجت‌الاسلام مختاری امام جمعه موقت بیرجند با انتقاد از سخنانی عده ای که ناجوانمردانه و با بی‌انصافی انتخابات کشور را انتصابی و تشریفاتی می خوانند و مردم را دلسرد می کنند، تاکید کرد: همین افراد از فیلتر شورای نگهبان رد شده و توسط مردم انتخاب شدند بنابراین اگر انتخابات کشور انتصاب بود هرگز این افراد قابلیت انتصاب در منصب مسئولیت نظام انقلابی ایران اسلامی را نداشتند.

حجت الاسلام مختاری با بیان اینکه اگر انتخابات کشور انتصابی بود که برخی از انقلابی نماها انتخاب نمی شدند، ادامه داد: باید بحث جناح و اختلاف سلیقه را از برخی نااهلانی که با انقلابی‌گری به صحنه می آیند اما بعد در پشت صحنه کارغیرانقلابی می کنند، جدا کنیم.

علی رغم سخنان ناامیدکننده برخی مسئولان، اهمیت حضور و امید مردم مورد توجه ائمه جمعه و مردم خراسان‌جنوبی قرار دارد.

 

انتخابات یکی از مراسمات بزرگ ملی در کشور است

مولوی سید احمد عبداللهی، امام جمعه اهل سنت درمیان در گفت و گویی اظهارکرد: انتخابات یکی از مراسمات بزرگ ملی در کشور است که حضور پرشور مردم را می طلبد.

وی افزود: با توجه به ناامیدی‌هایی که دشمنان اسلام و نظام در بین مردم ایجاد کردند، مردم باید از واژه امید استفاده کنند و با امید به آینده و حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی به دشمنان تو دهنی بزنند و با حضورشان ثابت کنند که همچنان پای آرمان‌های نظام و انقلاب هستند و این مشکلات مانع از حمایت از نظام و انقلاب نخواهد شد.

امام جمعه اهل سنت درمیان ادامه داد: مردم نباید نسبت به سرنوشت خود بی تفاوت باشند؛ چراکه بی تفاوتی خود باعث تضعیف نظام و انقلاب می شود که این خواسته دشمن است و ما به خواسته دشمن تن نمی دهیم.

مردم استان نماینده انقلابی به مجلس بفرستند

حجت الاسلام نورس امام جماعت مسجد امام رضا (ع) بیرجند در گفت‌وگو با خبرنگارما، گفت: انتخابات یعنی فرستادن یک نماینده ولایی به مجلس شورای اسلامی که اگر این نماینده فرد خوب و شایسته ای باشد که در خط ولایت و رهبری حرکت کند هم خیردنیا و هم آخرت ما را تامین می‌کند.

وی ادامه داد: افرادی که برای منافع دنیایی خود گول برخی از تبلیغات را می خورند افراد ناصالحی انتخاب می کنند نه دنیا دارند و نه آخرت و مرد استان این بار هم یک نماینده انقلابی به مجلس خواهند فرستاد

وی اضافه‌کرد: افرادی که دنبال فردی هستند که این فرد قبل از اینکه به دنیای آنها بیندیشد به آخرت آنها می اندیشد در حقیقت با این انتخاب هم دنیای خود را تامین می کند و هم آخرتشان را.

وی تصریح کرد: متاسفانه ما نفوذی‌هایی در این مملکت داریم که خیلی از زمان است که توانسته اند جاهای مهمی را بگیرند و این‌ها زمانی که به نفع آنها باشد مانند انتخابات 92 می گویند این انتخابات بهترین انتخابات بود.

وی افزود: همین افراد زمانی که کاندیدای مدنظر آنها رای نیاورد همه چیز را زیرسوال می‌برند این‌گونه افراد شعور سیاسی ندارند ودشمن شاد کن هستند و نمی‌توان به آنها به عنوان افراد بصیر نگاه کرد.

رمضانی خانم 45 ساله بیرجندی در گفت‌وگوبا خبرنگارما، انتخابات را یک اتفاق مهم برای سرنوشت کشور دانست و گفت: مردم کشور ایران همانند همیشه و پرشور در انتخابات شرکت خواهند کرد و این حضور خاری بر چشم دشمنان است.

وی ضمن تاکید بر این‌که علی رغم نارضایتی‌هایی که مردم از اوضاع کنونی دارند اما همیشه پای انقلاب خود ایستاده اند، تصریح کرد: اینکه برخی مسئولان بگویند انتخابات تشریفاتی است بصیرت ندارند.

این شهروند بیرجندی تصریح‌کرد: همین افراد از همین صندوق‌های انتخاباتی 10 بار و در دوره‌های مختلف به عنوان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، خبرگان رهبری و رئیس جمهور انتخاب شده اند.

رمضانی تاکید کرد: زمانی که این افراد انتخاب می‌شوند انتخابات را پرشور بیان می کنند و اکنون به بهانه تایید صلاحیت ها به شورای نگهبان حمله می کنند و انتخابات را زیر سوال می برند.

وی گفت: ما مردم ولایتمدار خراسان جنوبی پرشورتر از همیشه همانند حضور در راهپیمایی 22 بهمن، در انتخابات شرکت خواهیم کرد.

کمتر از 10 روز تا انتخابات یازدهیم مجلس شورای اسلامی زمان باقی مانده است انتخابات مهمی که قطعا مردم خراسان‌جنوبی روز شماری می کنند تا حماسه ای دیگر خلق کنند وبا حضور حماسی خود و انتخابات گزینه ولایی، مومن، متعهد، کارآمد، با سوابق درخشان گذشته، قوی، کارآمد، هوشمند، خسته ناپذیر، کارآمد و دیگر ویژگی‌های برجسته برای انتخاب یک فرد اصلح از بین سایر انتخاب ها قطعا نماینده ای ولایی راهی یازدهمین مجلس شورای اسلامی خواهند کرد.

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/