آخرین اخبار

تاریخ : 24. بهمن 1398 - 8:31   |   کد مطلب: 2714
نماینده ولی فقیه در سپاه انصارالرضا(ع):
مجلس در راس نظام اسلامی و ریل گذار برنامه های دولت است
نماینده ولی فقیه در سپاه انصارالرضا(ع) با بیان اینکه مجلس در راس نظام اسلامی و ریل گذار برنامه های دولت است، گفت: اگر مجلس امروز که در آغاز گام دوم انقلاب است، مجلسی در طراز انقلاب باشد می تواند دردرون خودِ مجلس و هم در بدنه اجرایی خوب عمل کند.

حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین نوفرستی در گفتگو با مهر مشرق با اشاره به مجلس طراز انقلاب اسلامی اظهارداشت: حضرت امام خمینی(ره)فرمودند« مجلس در راس همه امور قرار دارد»هرچه زمان بعد از 40 سال از انقلاب می گذرد و تمرین های سیاسی که در این سالها در عرصه های مختلف سیاسی اجتماعی ملاحظه می کنیم به این حقیقت می رسیم که اگر مجلس ما، مجلسی در طراز انقلاب باشد قطعا می تواند در سایر ارکان نظام خصوصا در مسائل اجرایی و حتی در قانون گذاری بسیار موثر باشد.

قانونگذاری اولین رسالت مجلس

نماینده ولی فقیه در سپاه انصارالرضا(ع) با بیان اینکه قانون گذاری اولین رسالت مجلس است، گفت: وقتی مجلس نگاه انقلابی و اصل نظام و نگاه امامین انقلاب را باور داشته باشد قطعا در مصوبات و قانون گذاری هایش تاثیر فراوانی خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه اندیشه انقلابی برای نماینده مجلس مهم است، بیان داشت: ایمان به عنوان ریشه و عمل به عنوان شاخ و برگ به شما می رود بنابراین ریشه های دینی ما همان اعتقادات و باورهای دینی ما هستند و زمانی که شاخ و برگ به آسمان می رود ایمان ما نیز تبدیل به رفتار می شود.

نوفرستی تاکید کرد: قطعا هر چه ایمان ، تعهد، باورهای دینی نمایندگان مجلس ما ریشه دار تر باشد خود به خود در عمل و تصمیماتی که می گیرند تاثیر گذارتر خواهد بود.

 

مجلس ریل گذار برنامه های اجرایی دولت

وی یادآورشد: ریل گذاری برنامه های اجرایی دولت از مجرای مجلس به عنوان مصوبات و نقش نظارتی که دارد است، اما گاهی دولت به وظیفه خود به درستی عمل نمی کند که نماینده مجلس می تواند شخص رئیس جمهور و وزرا را برای پاسخگویی به مجلس فرا بخواند.

وی با تاکید براینکه مجلس در راس نظام اسلامی است، گفت: مجلس انقلابی می تواند جلوی بسیاری از حرکت های دولت که اشتباه است را بگیرد.

نوفرستی بیان داشت: اینکه 50 نفر از نمایندگان مجلس مصوبه ای را امضاء می کنند بعد منصرف می شوند مشخص است که تعهد لازم را ندارند.

نماینده ولی فقیه در سپاه استان با بیان این اصل که مجلس در راس امور می تواند در همه عرصه های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی تاثیر گذار باشد، بیان کرد: افکار انقلاب و مردم خلاصه می شود در مجموعه ای به عنوان نمایندگان مردم که بخواهند از طرف مردم در عرصه ها مختلف نقش ایفا کنند.

وی با تاکید براینکه اگر در سیاست خارجی، اقتصادی، فرهنگی و...  مجلس ما درست عمل می کرد امروز این مشکلات را نداشتیم، گفت: رهبرمعظم انقلاب تاکید زیادی بر اقتصاد مقاومتی دارند اما مجلس راه خود را می رود و مصوبات خود را دارد که این در شان یک مجلس انقلابی نیست.

مجلس امروز در آغاز گام دوم انقلاب است

نوفرستی با اشاره به اینکه با توجه به بیان امام خمینی(ره) که فرمودند مجلس در راس همه امور است به این باور و اعتقاد رسیده ایم ، ادامه داد: اگر مجلسی که امروز در آغاز گام دوم انقلاب است، مجلسی در طراز انقلاب باشد، می تواند دردرون خود مجلس و همچنین در بدنه اجرایی خوب عمل کند.

وی بیان داشت: یک مجلس انقلابی می تواند در عرصه های سیاسی و در سطح منطقه تاثیر گذار باشد.

نماینده ولی فقیه در سپاه استان گفت: برای اولین بار ما در مجلس طرح سه فوریتی بر علیه امریکا که نیروهای امریکایی را تروریست اعلام کردند، داشتیم که اگر از این گونه مصوبات داشتیم در مقابل خیلی از مشکلات جامعه جلو بودیم.

 

تاکید بر حضور فعالانه مردم در انتخابات

وی با اشاره به حضور فعالانه مردم در عرصه انتخابات بیان داشت: از همان ابتدای انقلاب تا کنون مردم حضور فعالانه در همه عرصه ها داشته و به نظام و انقلاب علاقمند هستند.

نوفرستی خطاب به کسانی که طرفدار جبهه حق و تریبون در دست دارند، رسانه ها و فعالان عرصه هدایت، تاکید کرد: این افراد تکلیف الهی برای حضور مردم در انتخابات و عرصه های انقلاب را دارند.

وی ادامه داد: حضور مردم در تشییع جنازه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی موجب تحکیم بیشتر انقلاب شد و مردم وظیفه دارند در انتخابات که تکلیف الهی است به همین گونه انقلابی شرکت کنند.

دشمن برای حضور نیافتن مردم در انتخابات نقشه می کشد

نماینده ولی فقیه در سپاه استان گفت: دشمن برای حضور نداشتن مردم در عرصه های انقلاب هر توطئه ای را انجام می دهد، ولی ما باید در مقابل توطئه های دشمن هوشیار و آنها را خنثی و مردم را برای حضور حداکثری تشویق وترغیب کنیم.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب می فرمایند« حضور حداکثری حتی از انتخاب اصلح مهمتر است»ادامه داد: چرا که حضور مردم پشتوانه نظام اسلامی است و وقتی دشمن ببیند که 80 درصد مردم در عرصه های انتخابات حضور دارند وپشتوانه نظام و ولایت هستند نا امید می شود.

وی خطاب به کاندیداها و نمایندگان مجلس تاکید کرد: نمایندگان مجلس باید زمانی که وارد عرصه های مسئولیتی شدند مراقب رفتار، کردار و  اندیشه های خود باشند.

مجلس یک مجموعه نظارتی در کشور است

وی با بیان اینکه مجلس یک مجموعه نظارتی در کشور است، ادامه داد: همان گونه که مجلس بر دیگر مجموعه ها نظارت می کند باید مراقب نمایندگان خود نیز باشد تا به آسیب هایی که منجر به عدم تایید صلاحیت آنها می شود، دچار نشوند.

نوفرستی با اشاره به شاخص های یک نماینده اصلح ،افزود: شورای نگهبان از بین کاندیداهایی که ثبت نام می کنند آنهایی را که شایستگی لازم برای نمایندگی دارند را انتخاب و به جامعه معرفی می کند.

وی ادامه داد: باید در بین افرادی که کاندیدا می شوند نماینده اصلح را انتخاب کنیم، نه از شعار های افراد.

نماینده مجلس باید گفتمان انقلاب را باور کند

نماینده ولی فقیه در سپاه استان گفت: در انتخاب یک نماینده اصلح باید به مواردی از جمله پیشینه کاندیداها، داشتن روحیه استکبار ستیزی، شجاعت در مقابل استکبار جهانی، توجه به نگاه و منویات رهبری نظام، انقلابی بودن، باور گفتمان انقلاب ، تجربه در عرصه های مدیریتی و ... توجه کنیم.

وی با بیان اینکه برخی از کاندیداها در میدان عمل آنگونه که باید و شاید  به آنچه که شعار داده اند عمل نمی کنند، ادامه داد: پاک دستی و ساده زیستی، داشتن تعهد و تخصص، امانت داری، عالم بودن ، داشتن توان جسمی و روحی، تدبیر ، شجاعت، ریسک پذیر بودن و در دل خطرها رفتن،تقوا داشتن از دیگر شاخصه های یک نماینده اصلح است.

جوانان انقلابی باید مسئولیت پذیر باشند

وی با تاکید براینکه بنا نیست کسی که بر کرسی مجلس تکیه می زند به دنبال کسب مقام و ثروت باشد، ادامه داد: باید برای شناخت نماینده اصلح به افرادی که شناخت لازم را دارند مراجعه کنیم.

وی بیان کرد: اگرهمه اینها در یک جوان انقلابی جمع بود خیلی خوب است و باید مسئولین نیز به جوانهای انقلابی میدان دهند و جوانان انقلابی نیز باید مسئولیت پذیر باشند.

نماینده ولی فقیه در سپاه استان متذکرشد: نمایندگانی از مجلس ومسئولینی هم وجود دارند که بعد از ترور نا جوانمردانه شهید سپهبد سلیمانی و در حالی که هنوز به اربعین این شهید نرسیده ایم دم از مذاکره با ابرقدرتها و استکبار می زنند.

وی با تاکید براینکه اولین رکن مجلس باور نظام و ولایت است، گفت: عملیاتی کردن منویات رهبر معظم انقلاب و وقت گذاشتن برای نظام و انقلاب برای یک نماینده مجلس و مسئول ما از اهمیت بالایی برخوردار است لذا باید مسئولین و نمایندگان مجلس برای نظام و ولایت کار کنند.

تاکید بر اجماع کاندیداهای ارزشی

نوفرستی با اشاره به اجماع کاندیداهای ارزشی و انقلابی تاکید کرد: از نیروهای انقلابی انتظار است که به خاطر انقلاب و نظام اسلامی اجماع خوبی داشته باشند.

وی ادامه داد: متاسفانه همیشه جبهه باطل از زمان صدر اسلام تا کنون بر باطل خود محکم بوده اند، گفت: اما متأسفانه برخی از نیروهای ارزشی، دینی و انقلابی هم بر حقانیت خود محکم نیستند.

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/