آخرین اخبار

تاریخ : 24. بهمن 1398 - 8:36   |   کد مطلب: 2715
امام جمعه سرایان مطرح کرد: شاه بیت حضور در انتخابات مردم هستند و آنچه که مهم است حضور حداکثری از هر ملیت و حزبی در انتخابات است.

حجت الاسلام علی اکبر سنجری در گفتگو با مهر مشرق با بیان اینکه در نظام مردم سالاری دینی اهمیت موضوع مجلس دو چندان می شود، اظهارداشت» امام خمینی(ره)فرمودند" مجلس در راس همه امور قرار دارد» و این اهمیت مجلس را می رساند.

امام جمعه سرایان با اشاره به نقش و وظیفه مردم در انتخابات تاکید کرد: وظیفه مردم در انتخابات این است که با بصیرت انتخاب کنند،گول شعار های برخی از نامزدهای انتخاباتی را نخورند و با توجه به منویات مقام معظم رهبری معیار های یک نماینده اصلح را بسنجند.

وی ادامه داد: مردم نباید قومی قبیله ای رای دهندبلکه باید با مشورت و حجت شرعی انتخاب اصلح داشته باشند.

حجت الاسلام سنجری با بیان اینکه ما امید کردن مردم با هدف عدم مشارکت در انتخابات، از توطئه های دشمنان است، گفت: شاه بیت حضور در انتخابات مردم هستند و آنچه که مهم است حضور حداکثری از هر ملیت و حزبی در انتخابات است.

وی با تاکید براینکه صدای نا امید کردن مردم در انتخابات توسط برخی از افراد که سرباز دشمن هستند به گوش می رسد که این موضوع خطر ناک است، متذکر شد: برای جلوگیری از فتنه دو موضوع تایید صلاحیت ها و تورم مهم است که مسئولان مربوطه باید به این موضوعات توجه کنند.

امام جمعه سرایان با اشاره به اینکه خواص باید در اظهارنظر خود در خصوص برخی از افراد و موضوعات مهم در کشور توجه داشته باشند، گفت: خواص باید حق را بشناسند و بعد نظر سنجی کنند، چرا که هیچ کس صد درصد حق نیست.

وی با اشاره به تاثیر شعار های کاندیداها در انتخابات گفت: کاندیداها شعار های اجرایی می دهند ، در حالی که وکیل مردم وظیفه قانون گذاری و نظارت را بر عهده دارد.

وی انقلابی بودن، جهادی عمل کردن، اخلاص و تلاش برای خدا و خدمت به مردم را از ویژگی های یک نماینده اصلح دانست.

حجت الاسلام سنجری با تاکید براینکه از ابتدای پیروزی انقلاب تا کنون شهدای زیادی را برای به ثمر نشستن این انقلاب تقدیم کردیم، ادامه داد: یک نماینده اصلح نباید خود را متکی به صاحبان قدرت در کشور بداند، کسانی که دیروز در کنار دشمن بودند و حال خود را طرفدار و مدافع انقلاب می دانند اما منافقانه عمل می کنند.

وی با تاکید براینکه شفاف بودن هزینه های انتخاباتی از سوی کاندیداها باید انجام شود که این هزینه ها از کجا آمده است، ادامه داد: نماینده ای که میلیاردر است برای اینکه انتخاب شود هزینه های کلانی می کند، اما هیچ گاه درد مردم را نمی داند و مردم نیز باید در این زمینه هوشیار باشند.

امام جمعه سرایان تاکید کرد: کاندیدا و نماینده ای که ماهی 45 میلیون تومان در آمد دارد، درد شخصی که 45 هزار تومان یارانه می گیرد را هیچ گاه درک نخواهد کرد و هیچ وقت نخواهد توانست خدمات نظام را بازگو کند و یا کاری برای نظام انجام دهد.

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/