آخرین اخبار

تاریخ : 24. بهمن 1398 - 8:43   |   کد مطلب: 2716
یک فعال فرهنگی اجتماعی گفت: کاندیدایی که برای انتخاب شدن به عنوان نماینده مجلس شورای اسلامی میلیاردها خرج می کند قابل اعتماد نیست، این نماینده در چهار سال نمایندگی نزدیک به یک میلیارد حقوق می گیرد و باید بدانیم که این گونه افراد برای مسائل دیگری می خواهند نماینده مجلس شوند.

مجتبی ذاکریان در گفتگو با مهر مشرق با اشاره به فرمایشات  رهبر انقلاب اسلامی در جمع دانشجویان و دانشگاهیان استان کرمانشاه، اظهارداشت: ایشان تبیین فرایند تحقق اهداف انقلاب اسلامی، پیگیری و فرایند مزبور را، در پنج مرحله اساسی ، «انقلاب اسلامی»، «نظام اسلامی»،«تشکیل دولت اسلامی»،«تشکیل کشور اسلامی» و «تشکیل دنیای اسلامی»ذکر نمودند.

این فعال فرهنگی اجتماعی بیان داشت: مرحله «انقلاب اسلامی» در 22 بهمن سال 1357 با کنار زدن حکومت طاغوت اتفاق افتاد و براساس مدیریت جامعه ارزش شناسی و در سال 1357 نظام سازی شد.

وی با بیان اینکه ما در «تشکیل دولت اسلامی»مانده ایم، گفت: این مرحله به معنای عام است و باید با معارف و قانون اساسی باشیم و به میزانی که ازآن فاصله داریم از تشکیل تمدن اسلامی و دولت اسلامی عقب افتاده ایم.

ذاکریان با بیان اینکه امام خمینی(ره) فرموند« مجلس در راس همه امور است»،عنوان کرد: انتخاب کاندیدای مجلس انعکاسی نیست بلکه انتخابی است وحتی گاهی وجود دارد که مجلس بر دستگاه اجرایی و قضایی نظارت کند کند.

مجلس ریل گذارمسیر ظهور امام زمان (عج) است

وی با بیان اینکه آنچه مسیر ظهور امام زمان (عج) را می تواند ریل گذاری کندمجلس شورای اسلامی است ،گفت: قانونی که در مجلس شورای اسلامی تدوین و تصویب می شود می تواند ما را به سمت تشکیل دولت و کشور اسلامی سوق دهد یا نه به سمت افکار و اندیشه غرب.

این فعال فرهنگی اجتماعی تاکید کرد: این ما هستیم که با انتخاب خودمان نمایندگانی را انتخاب می کنیم که اهداف نظام را دنبال کنند یا اهداف و اندیشه غرب گرایانه را.

 روسفیدی مجالس شورای اسلامی از همدیگر

وی یادآورشد: متاسفانه بعد از دو مجلس که از انقلاب گذشته است ما بقی مجالس شورای اسلامی ما تا کنون هر مجلسی که آمده روی مجلس دیگر را سفید کرده است.

وی متذکرشد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی ما قاعده استعماری برجام را در 20 دقیقه به تصویب میرسانند که بر خلاف مصالح کشور و نظام اسلامی است. 

ذاکریان  ادامه داد: نماینده مجلس ما سخنان رکیک می زند این گونه افراد در مجلس شورای اسلامی همه دور ریختنی های مردم هستند که جمع شده اند.

وی تاکید کرد: نیاز به تغییردر مجلس شورای اسلامی داریم و تغییر آن دست مردم و انتخاب اصلح است.

این فعال فرهنگی اجتماعی برخی از مشکلات جامعه را ناشی از انتخاب اشتباه مردم دانست و افزود:مجلس شورای اسلامی مظهر اراده مردم است بنا براین عزم جدی می خواهد.

مجلس تسهیل گر ظهور امام زمان (عج)

ذاکریان مجلس را تسهیل گر ظهور امام زمان (عج)دانست و گفت: مجلس درطول چهارسال باید مقدمات ظهور امام عصر(عج) را فراهم کند.

وی با اشاره به نقش رسانه هابرای انتخاب اصلح تاکید کرد: رسانه ها می توانند وظیفه و ملاکهای متناسب با انقلاب را در ذهن مردم پر رنگ کنند.

ذاکریان ادامه داد: رسانه یک دانشگاه عمومی است و تاثیر مهمی در افکار عمومی دارد و هر چه ملاکها به تمدن سازی اسلامی و انقلابی نزدیکتر باشد نقش انها در تمدن سازی اسلامی نیز تاثیر گذار ترخواهدبود.

فعالان فضای مجازی خوراک خوب و انقلابی به مردم دهند

وی با بیان اینکه فعالان فضای مجازی خوراک خوب و انقلابی به مردم دهند، ادامه داد: مدیریت افکار عمومی باید توسط دستگاه های رسانه ای که متولی انتقال اطلاعات لازم برای انتخاب اصلح هستند، باشد.

ذاکریان با تاکید بر نقش هنر رسانه ای و متقاعد کردن افکار عمومی در انتخاب درست، عنوان کرد: معمولا عامه مردم به خواص و نخبگان نگاه می کنند، بنا براین نخبگان و خواص باید از فضای منفعت طلبی دور باشند و ملاک های یک نماینده اصلح را به مردم بشناسانند.

مردم گول جناح های سیاسی را نخورند

وی با اشاره به اینکه مردم نباید گول احزاب و جناح های سیاسی را بخورند، گفت: مردم باید برای انتخاب یک نماینده اصلح تحقیق کنندآنگاه انتخاب کنند.

نماینده اصلح مومن، شجاع و انقلابی است

این فعال فرهنگی اجتماعی با اشاره به شاخصه های یک نماینده اصلح از دیدگاه رهبر معظم انقلاب، گفت: مهمترین شاخصه یک نماینده اصلح این است که مومن، شجاع و انقلابی باشد، در برابر حرف حق نترسد و از حق دفاع کرده و ملاحظه این و آن را نکند.

وی با اشاره به نقش توطئه های دشمنان در طول انقلاب اسلامی از ابتدا تا کنون عنوان کرد: توطئه های دشمنان تمامی ندارد ودشمن بر دشمنی خود علیه انقلاب ثابت است.

ذاکریان با بیان اینکه دشمنی دوست نماها و جریان نفوذ و دشمنی آنها بر علیه نظام وکشور از دشمنان بدتر است، گفت: باید نفوذی ها و دوست نماها در داخل کشور به مردم معرفی شوند.

وی تاکید کرد: اگر نفوذی ها و دوست نماهای دشمن شاد کن به نظام اسلامی نق زدند مردم باید از آنها فرار کنند.

این فعال فرهنگی اجتماعی تاکید کرد: آنها که دم از پایداری به نظام جمهوری اسلامی می زنند و می گویند به نظام اسلامی التزام دارند، چرا زن و فرزندان آنها در کشور زندگی نمی کنند.

وی تاکید کرد: کاندیدایی که برای انتخاب شدن به عنوان نماینده مجلس شورای اسلامی میلیاردها خرج می کند قابل اعتماد نیست، این نماینده در چهار سال نمایندگی نزدیک به یک میلیارد حقوق می گیرد و باید بدانیم که این گونه افراد برای مسائل دیگر می خواهند نماینده مجلس شوند.

ذاکریان همچنین بر شفاف سازی هزینه ها توسط کاندیداهای مجلس شورای اسلامی و توجه مردم به این امر نیز تاکید کرد.

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/