آخرین اخبار

تاریخ : 24. بهمن 1398 - 8:47   |   کد مطلب: 2717
همایش فعالان فضای مجازی و رسانه ای استان برگزار شد
گلایه نماینده ولی فقیه در استان از کارشکنی در مدیریت فضای مجازی /
شناخت دنیای مجازی نیازمند روشهای صحیح آن است

 شناخت فضای مجازی در عصر ارتباطات نیازمند ارتقای دانایی و بهره گیری از روشهای صحیح ونوین در دنیای مجازی است.

به گزارش مهر مشرق، فضای مجازی با ویژگی دسترسی آسان افراد جامعه همراه با سرعت بالای انتشار اخبار به فرصتی برای تاثیر گذاری اهداف فرهنگی و تبلیغی هر جامعه تبدیل شده و شناخت آن مانند ریسمانی برای افزایش درک و اندیشه جامعه از دنیای مجازی است.

به همین منظوردیروز همایش فعالان فضای مجازی و رسانه ای با حضور فعالان این عرصه از سراسر استان درسالن همایش های غدیر بیرجند برگزار شد.

گلایه آیت ا... عبادی از کارشکنی در مدیریت فضای مجازی

نماینده ولی فقیه در استان دراین همایش اظهار کرد: با بیان اینکه انسانی که سیر الی ا... می کند نیازمند توشه مادی و معنوی است، گفت: کمبودها گاهی اشخاص را زمین گیر می کند و در روایات تعبیر شده تنگ دستی یکی از بلاهای است که انسان را در سختی قرار می دهد.

آیت ا... عبادی خطاب به مسئولان کشور، افزود: باید مسئولان مشکلات اقتصادی و معیشتی را حل کنند تا مردم در مسیر فرهنگی دچار خلل نشوند.

وی ادامه داد: در شرایط نابسامان اقتصادی بیش از فقر مادی، بیماری و رنج فرهنگی برای انسان حاصل می شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه بیماری روحی مرکز انسانیت افراد را تحت الشعاع قرار می دهد، افزود: گاهی بیماری روحی چون نفاق و دروغ آسیبی بیش از بیماری جسمی بر انسان وارد می کند.

وی با اشاره به اینکه همانگونه که جسم انسان نیازمند خوراک سالم است روح و روان انسان نیز به خوراک فکری سالم نیاز دارد، عنوان کرد: متاسفانه مسئولان هنوز فضای مجازی را به دست نیروهای توانمند داخلی نداده اند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: در حال حاضر فضای مجازی به دلیل کارشکنی های برخی مسئولان همچنان در دست دشمن درجه یک نظام اسلامی قرار دارد و بمباران فکر و اندیشه می کند.

آیت ا... عبادی با بیان اینکه ایجاد فتنه ها تنها گوشه ای از آسیب های فضای مجازی است، گفت: باید فضای مجازی از دست دشمن گرفته و به نیروهای داخلی سپرده شود.

وی تاکید کرد: برخی مسئولان به عنوان مسئولیت خود اکتفا کرده اند و هیچ اقدامی برای حفظ محیط فکری جامعه انجام نمی دهند و فضای مجازی رها شده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه باید سطح جوانان را افزایش دهیم و فضای حقیقی و مجازی جامعه مدیریت و سالم سازی شود ، افزود: متاسفانه کوتاهی های بسیار زشت در فضای مجازی کشور وجود دارد در حالی که باید با مدیریت صحیح به جامعه خوراک فکری سالم برسد.

آیت ا... عبادی با اشاره به اینکه اگر سالم سازی فضای مجازی و فکری جامعه را انجام دهیم جلوی دشمن گرفته می شود، گفت: انقلاب و اسلام مکتب فرهنگی است و اگر فرهنگ ناب اسلامی را ترویج دهیم دشمن را در هر جایی زمین گیر می کند چون هیچ حرفی برای بیان کردند، ندارند.

مکتب حاج قاسم باید معرفی شود

فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) استان خراسان جنوبی نیز در این همایش ضمن تشکر از حماسه حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن اظهار داشت: در همه شهرستان‌ها و همه اقشار برای سردار سلیمانی جلسات زیادی برگزار کردند جلساتی که نشان داد مردم با جان و دل در این مراسمات شرکت کردند و علاوه بر فضای حقیقی در  فضای مجازی نیز بیشترین کار و تلاش را کردند.

سردار«علی قاسمی» گفت: فضای مجازی و رسانه‌ها سربازان خط مقدم هستند و امروز جنگ سیاسی، اقتصادی و فرهنگی وجود دارد. اما در بین همه این جنگ‌‌ها جنگ فرهنگی اولویت دارد اگرچه در این مقطع ایستادگی در جبهه اقتصادی مد نظر است اما جبهه فرهنگی سرنوشت را تعیین می‌کند.

قاسمی با بیان اینکه فرهنگ مکتب حاج قاسم که رهبری از او به عنوان مکتب یاد کرد بسیار با اهمیت است و این مکتب باید معرفی شود افزود: ملت ایران شجاعانه نشان داد پای نظام، انقلاب، آرمان‌ها و مردان بزرگ ایستاده‌اند و بیش از 50 میلیون نفر در مراسم تشییع سردار شهید سلیمانی شرکت کردند و نشان دادند جبهه مقاومت زنده است.

 

وی ادامه داد: مکتب حاج قاسم اتحاد را رقم زد چراکه لشکر حیدریون، فاطمیون، علویون و زینبیون در کشورهای مختلف تشکیل شد و این مکتب حاج قاسم است که همه را زیر یک پرچم جمع کرد.

فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) گفت: حاج قاسم با قلب‌ها چه کرد که عراق، افغانستان و دیگر کشورها  همه و همه یکدل و زیر پرچم جبهه مقاومت قرار گرفتند.

قاسمی با اشاره به مسئله انتخابات بیان کرد: انتخابات قدرت نظام جمهوری اسلامی است. ملت ایران بعد از پیروزی انقلاب در 34 انتخابات حاضر شدند و امروز در هیچ کجا انتخابات واقعی برگزار نمی‌شود چرا که با تقلب و رابطه بازی است. اما در ایران کمتر از 48 ساعت نتیجه انتخابات اعلام می‌شود.

وی با بیان اینکه فضای  مجازی باید حساب شده کار کند و نباید تحت تاثیر موج‌ها قرار گیرد اظهار داشت: در ایام نوروز شاهد ورود مسافران به خراسان جنوبی هستیم و انتظار داریم در فضای مجازی و حقیقی نشر امر به معروف و نهی از منکر رقم خورد و درخواست می‌شود ترویج فرهنگ عمومی اسلامی در سفرها نشر یابد.

خطوط جبهه فضای مجازی را بشناسیم

«سجاد رضایی» نیزدراین همایش اظهار کرد: در پنج عرصه حوزه رصد، تولید، سواد رسانه ای، فناوری و استارتاپ و شبکه سازی فعالیت خود را از سال 97 آغاز کرده ایم.

مسئول بسیج رسانه خراسان جنوبی با اشاره به اینکه 4 هزار و 500 اثر هنری و گرافیکی در مرکز تولید و نشر آثار دیجیتال منتشر شده است، گفت: در ایام مختلف سال نمایشگاه های مختلف در حوزه آسیب های اجتماعی و تولیدات موشن گرافی برپا شده است.

رضایی با بیان اینکه در بخش تیزر و پویانمایی و حوزه انتشار سایبری هم فعالیت های ویژه ای انجام شده است، ادامه داد: از ابتدای امسال بیش از 100 عملیات مشترک کشوری و استانی در حوزه تولید و انتشار انجام شده است.

وی با اشاره به 2 میلیون تولید محتوا در توییتر و 3 میلیون تولید محتوا در اینستاگرام، عنوان کرد: از ابتدای امسال یک هزار و 200 نفر ساعت آموزش سواد رسانه ای در استان برگزار شده است.

مسئول بسیج رسانه خراسان جنوبی از برگزاری 500 نفر ساعت آموزش سواد رسانه ای به صورت مجازی و آنلاین خبر داد و گفت: جشنواره رسانه ای ابوذر با محورهای دفاع مقدس و جبهه مقاومت، اقتصاد مقاومتی و رونق تولید، مبارزه با آسیب‌های اجتماعی، بسیج و حوزه های اقدام، مسائل صنفی خبرنگاران، بصیرت و دشمن شناسی و نیز موضوعات آزاد اجتماعی محورهای برگزار شده است.

رضایی با اشاره به اینکه 153 اثر به دبیرخانه جشنواره رسانه ای ابوذر در قالب خبر، مصاحبه، گزارش، یادداشت، عکس، تیتر و گزارش تلویزیونی برای جشنواره ارسال شده، افزود: این آثار ارزیابی و داوری شده و امروز از برگزیدگان تجلیل می شود.

وی با بیان اینکه امسال رویداد رقابتی تولید محتوا در فضای مجازی در سه محور پویانمایی (انیمیشن کوتاه، موشن‌گرافیک، انیمیشن کات اوت، کمیک موشن و استاپ موشن)، بازی اندرویدی و نرم‌افزار ویژه تلفن همراه نیز برگزار شده است، عنوان کرد: در حوزه رصد فضای مجازی نیز اقداماتی انجام شده است.

مسئول بسیج رسانه خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه عرصه فضای مجازی توپخانه دشمن به سمت ذهن و افکار مردم است، گفت: باید خطوط جبهه فضای مجازی را بشناسیم اما متاسفانه برخی از مسئولان درک عمیقی از این جبهه ندارد. در پایان این مراسم از فعالان برتر حوزه فضای مجازی و برگزیده گان جشنواره رسانه ای ابوذر استان تجلیل شد که «مهدی کاظمی فرد» از روزنامه مهر مشرق نفر برتر در حوزه تیتر معرفی و تقدیر شد.

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/