آخرین اخبار

تاریخ : 24. بهمن 1398 - 12:13   |   کد مطلب: 2718
نماینده ولی‌فقیه در سپاه ثارالله (ع) کرمان :
شهید سلیمانی مکتب مقاومت و ایستادگی را به جهان‌مخابره کرد
حجت الاسلام عرب پور با تاکید بر اینکه شهادت سردار سلیمانی وحدت ملت ایران و عراق را افزایش داد، گفت: شهادت سردار تحول آفرین بود و مکتب مقاومت و ایستادگی به جهان مخابره شد.

به گزارش مهر مشرق به نقل از شبستان از بیرجند، حجت الاسلام «علی عرب پور» امروز (24 بهمن) در مراسم چهلم شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی که در محل مصلی المهدی (عج) مرکز استان خراسان جنوبی برگزار شد، اظهار کرد: امام علی (ع) در نهج البلاغه هشت صفت و شرط برای مردان خدا شامل بهره وری درست از دنیا، پاگذاشتن بر روی هوس، استقامت در راه حق، نداشتن کبر و غرور، شناخت ائمه حق و پیروی از آنان برشمردند.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه ثارالله (ع) کرمان با بیان اینکه شهید سردار سلیمانی به معنای واقعی مطیع اهل بیت(ع) بود، گفت: به عنوان کسی که 30 سال شهید سلیمانی را می شناسم با جرأت می گویم در مسیر اهل بیت (ع) ذره ای اوفول نداشت.

وی با اشاره به اینکه قسم می خورم شهید سلیمانی ذره ای کبر و غرور نداشت، افزود: در اندیشه او همه انسان ها بندگان خدا بودند اما خطوط قرمزی داشت و خود را در مقابل فرزندان شهدا ذلیل می دید و همیشه تلاش می کرد حتی به فکر گناه نباشد.

حجت الاسلام عرب پور با بیان اینکه شهید سلیمانی سردار دلها شد چون فطرتش را نگذاشت آلوده شود و وارستگی از گناه داشت، عنوان کرد: شهید سپهبد سلیمانی وقتی به نماز می ایستاد عارف واقعی بود و منش کریمانه او بر روی سربازان و ژنرال های سوریه و عراق تاثیر مثبت گذاشته بود.

وی تاکید کرد: شهید سلیمانی در میدان جنگ و نبرد نیز کوچکترین مسائل شرعی و حقوقی افراد را براساس عدالت و اخلاق مراعات می کرد.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه ثارالله (ع) کرمان با اشاره به اینکه شهید سردار سلیمانی شجاعت را به ارتش سوریه و عراق بازگرداند، ادامه داد: حاج قاسم در دلها مردم سوریه، عراق، یمن و لبنان انسان مقدسی است.

حجت الاسلام عرب پور با تاکید بر اینکه دشمن با وجود حاج قاسم در هر منطقه ای مغلوب می شد و از او ترس داشتند، افزود: هفت کشور برای تشییع جنازه شهید حاج قاسم سلیمانی درخواست کردند و او با تقوا به اکسیر محبوبیت قلوب دست یافت.

وی با بیان اینکه شهید حاج قاسم منشأ اثرات و تحول در زندگی بسیاری از جوانان و مردم بود تا عاقبت بخیر شوند، گفت: خون شهید تحول آفرین است و حاج قاسم خود را سرباز ولایت می دانست.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه ثارالله (ع) کرمان با تاکید بر اینکه شهادت سردار سلیمانی وحدت ملت ایران و عراق را افزایش داد و شهادتش اثربخش بود و مکتب مقاومت و ایستادگی به جهان مخابره شد، گفت: این شهید شهرت گریز  و مستضعف نواز بود و در دست خط به جا مانده از خود می نویسد «خداوندا مرا بپذیر، خداوندا عاشق دیدارتم، همان دیداری که موسی را ناتوان از ایستادن و نفس کشیدن نمود، خداوندا مرا پاکیزه بپذیر».

حجت الاسلام عرب پور با تاکید بر اینکه مواجه مستقیم ایران و انقلاب اسلامی با امریکا و وحشت رژیم صهیونیستی از دستاوردهای شهادت حاج قاسم سلیمانی است، افزود: این شهید بسیار قانع و با مناعت طبع بود و همیشه در انتظار شهادت بود و در نهایت به این آرزویش رسید.

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/