آخرین اخبار

تاریخ : 28. بهمن 1398 - 8:38   |   کد مطلب: 2732
آقایان مجیدی خسروی و حجت الاسلام حسینی؛
گردش حساب بانکی تان به مردم اعلام کنید
مردم را مَحرم بدانیم

به گزارش مهرمشرق، یکی از موضوعاتی که اخیرا، قبل و حین تبلیغات انتخاباتی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی مطرح شده است، موضوع شفافیت های مالی کاندیداهای انتخاباتی است. شفافیتی که می تواند ظرف وجودی کاندیداها را شیشه ای کرده و مردم را در جریان ظاهر و باطن آنها قرار دهد. این شفافیت می تواند نشان دهنده این موضوع باشد که کدام کاندیدا نسبت به مردم محروم و درد کشیده استان، واقعیت نزدیک تری دارد، آیا او زاده، برخاسته و همجنس همین قشر محروم است یا جزو قشر مُرفه و اعیان نشینی است که چیزی از رنج و مشکلات مردم درد کشیده را درک نمی کند و راهیابی به مجلس را نه برای مردم، بلکه برای موقعیت یابی خودش دنبال می کند. همچنین این موضوع  پس از پایان انتخابات و تعیین نماینده هم می تواند موثر باشد و در این خصوص مردم می توانند تمام مسیری را که نماینده شان در مجلس طی کرده است را مورد بازبینی و ارزیابی قرار دهند؛ نماینده ای که لیست اموال و دارایی هایش را برای مردم بیان کرده است، پس از مفارغت از کرسی نشینی مجلس، اینکه چه داشته و چه دارد، مشخص خواهد بود.

اما حالا خواسته مردم از کاندیداها برای بررسی و شفافیت دقیق تر، فراتر از اعلام لیست اموال است، چرا که ممکن است غیر از لیست اموال ثبت شده، دارایی های دیگری هم وجود داشته باشد. به همین منظور خواسته مردم این است که لااقل کاندیداهای مطرح که از رقبای انتخاباتی شان جلوتر هستند، نسبت به این موضوع پیش قدم شوند. آقایان خسروی ، مجیدی و حجت الاسلام علیرضا حسینی آیا شما به عنوان کاندیداهایی که در زمینه انتخابات، حضور پر شورتری داشته اید، حاضرید گردش شش ماهه حساب بانکی خود را برای مردم اعلام و در اختیار رسانه ها قرار دهید؟ قطعا این موضوع می تواند در تبیین شفافیت شخصیت شما، بسیار موثرتر باشد. همچنین درخواست و انتظار دیگر مردم این است که کاندیداهای این دوره انتخاباتی، عملکرد مالی مسئولیتی که در استان یا سایر نقاط داشته اند را به صورت شفاف اعلام و در اختیار مردم قرار دهند.

نامه مجیدی به دادگستری برای شفافیت یا علیه شفافیت؟

در همین زمینه در اولین روز تبلیغات انتخابات مجلس شورای اسلامی، مجیدی که با ورودش به عرصه انتخابات هتریک کرد، نامه ای به دادگستری زد که در آن از شفافیت اموال و لزوم اعلام آن به این نهاد دم زد. نامه‌ای که شاید بیشتر جنبه تدافعی داشته باشد تا تهاجمی. چرا که پیش از آن چند کاندیدا  از جمله حسین خسروی  لیست اموال خود را در کانال‌های فضای مجازی منتسب به خودشان منتشر کرده بودند و در ادامه علیرضا حسینی نیز در گفتگو با مهر مشرق نیر لیست اموال و هرینه تبلیغاتی خود ارائه نمود، آن هم نه بطور خصوصی برای دادگستری، بلکه بصورت عمومی برای همه مردم. حال این سوال پیش می‌آید که آیا «مجیدی» برای فرار از اعلام عمومی اموالش چنین نامه‌ای زده تا افکار عمومی را از انتشار اموالش برای مردم منحرف سازد؟ آقای مجیدی بهتر است برای مقابله با این شائبه، لیست اموال خود را منتشر نماید.

پیشنهاد بعدی این است که خسروی و حسینی منابع تبلیغاتی خود را اعلام کرده اند، مجیدی نیز منبع و میزان هزینه های انتخاباتی خود را نیز برای مردم شفاف سازد تا گامی از سایر کاندیداها در این زمینه جلو باشد تا این نامه و شعار شفافیت برای مردم ملموس شود.

از آنجایی که مجیدی به بحث شفافیت بسیار علاقه‌مند به نظر می‌رسد، بعنوان یک شهروند، برای شناخت بیشتر ایشان میخواهم نظر خود را در مورد مواردی چون برجام، FATF، فتنه 88، دولت مستقر، علی لاریجانی(که بنظر می رسد توسط ایشان به ریاست کتابخانه مجلس منصوب شدند) بیان کنند و بدین وسیله پیش قدم شفافیت گشته و سایر کاندیداها را نیز تشویق به این امر کنند، هرچند برخی از کاندیداها در برخی از این موارد مواضع خود را روشن بیان کرده‌اند.

آقای مجیدی! شما در جمع مردم روستای مبارک آباد گفتید شعار من این است که مردم چه می‌گویند و مردم چه می‌خواهند. امروز نیز مردم از شما شفافیت می‌خواهند، آیا حاضرید به حرف این مردم گوش دهید؟

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/