آخرین اخبار

تاریخ : 28. بهمن 1398 - 8:59   |   کد مطلب: 2735
«حسین خسروی» کاندیدای یازدهمین دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف:
مجلس مقتدر حامی مردم و رونق تولید است
پیگیر تصویب طرح‌های تشویقی سرمایه‌گذاری در خراسان جنوبی خواهم بود

به گزارش مهر مشرق «حسین خسروی» کاندیدای یازدهمین دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف با بیان اینکه مجلس در نظام جمهوری اسلامی ایران از اهمیت ویژه و والایی برخوردار بوه و محور بسیاری از تصمیم گیری ها، قانون گذاری ها و برنامه ریزی ها است و چراغ هدایت دولت و ملت را به دست دارد، گفت: مجلس پایگاه اساسی نظام و مردم و مایه حضور و مشارکت واقعی مردم در تصمیم گیری ها و مظهر اراده ملی است.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب نيز در خصوص جايگاه رفيع مجلس شوراي اسلامي فرمودند که «مجلس شوراي اسلامي جايي است كه اميد ملت ما به آن نقطه است اين مجلس براي ملت سنگر است ، اما سنگري در مقابل دشمنان»، بر همین مبنا و با توجه به نقش موثر و مهم مجلس در نظام کشور، وظایف عمده مجلس بنا بر قانون اساسی در دو بخش قانونگذاری و نظارت خلاصه می شود.

 بهره گیری از نیروی های جوان ، متخصص و انقلابی در استان

کاندیدای یازدهمین دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعلام برنامه ها و اهداف خود با بهره گيري از همه نيروهاي كارآمد، متدين،‌ متخصص، جوان و كارشناس و همه امكانات مادي و معنوي موجود در كشور ايران جهت آگاهي و تنوير افكار عمومي مردم شهرستان هاي بیرجند، درمیان و خوسف، افزود: این برنامه ها در حوزه عمران و زیرساخت تلاش برای اتمام دوبانده شدن محورهای اصلی استان (بیرجند – قاین و بیرجند - نهبندان)، تلاش جهت تکمیل و آسفالت جاده های روستایی حوزه انتخابیه، تلاش جهت اختصاص بودجه برای اجرای پروژه های شهری و روستایی، پیگیری برای رونق ساخت و ساز در حوزه مسکن بعنوان یکی از معضلات فعلی کشور و تلاش برای عملیاتی نمودن پروژه بسیار مهم راه آهن بیرجند است.

خسروی با بیان اینکه تورم و بیکاری کمر مردم را شکسته است و برای مردم بسیار سخت است که خیل جوانان بیکار و کارخانجات تعطیل را ببینند، تصریح کرد: تسهیلات گران قیمت، کمکی به خروج تولید از رکود نمی کند و صاحبان صنایع و کشاورزان، توان بازپرداخت چنین تسهیلاتی را ندارند و دولت باید برای فعال شدن صنایع استان، تصمیم جدی اتخاذ کند.

حمایت از تولید استان

وی با تاکید بر اینکه حمایت از تولیدات داخلی و بویژه صنعت لاستیک سازی در کشور سبب رونق اقتصاد در این صنعت استان نیز می شود، گفت: اگر به دنبال رونق و رشد اقتصادی هستیم بایستی شیوه فعلی در بانک ها تغییر کرده و بانک ها، به دنبال حمایت از سرمایه گذار و تولید کننده باشند نه بنگاه داری. اگر حمایت واقعی از سرمایه گذاری صورت بگیرد مشکل اشتغال جامعه حل می شود چرا که نبود اشتغال، معضلات اجتماعی، فرهنگی، روحی و روانی برای جامعه ایجاد می کند.

کاندیدای یازدهمین دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بر همین اساس و در راستای حمایت از سرمایه گذاری، یکی از شاخص های مهم که با تلاش و پیگیری می توان نتایج خوبی را برای اقتصاد استان رقم زد، استفاده از صندوق توسعه ملی با توجه به مناطق غیربرخودار که شهرستان‌های استان را شامل می شود و کمک شایانی به صنایع استان خواهد کرد، می باشد.

توجه ویژه به عدالت و مبارزه با فساد

خسروی با تاکید بر اینکه یکی دیگر از مسائل مهم و راهبردی در حوزه اقتصاد، توجه ویژه به عدالت و مبارزه با فساد است که این دو لازم و ملزوم یکدیگرند، عنوان کرد: فساد اقتصادی و اخلاقی و سیاسی، توده ی چرکین کشورها و نظام‌هاست و اگر در بدنه‌ی حکومت ها عارض شود، زلزله ی ویرانگر و ضربه زننده به مشروعیّت آنها خواهد بود. این برای نظامی چون جمهوری اسلامی که نیازمند مشروعیّتی فراتر از مشروعیّت‌های مرسوم و مبنائی تر از مقبولیّت اجتماعی است، بسیار جدّی تر و بنیانی‌تر از دیگر نظام ها است.

تصویب طرح‌های تشویقی برای سرمایه گذاری در استان 

وی برنامه های خود در حوزه اقتصاد و صنعت را تلاش جهت تصویب طرح های تشویقی برای سرمایه گذاری در مناطق و استان های محروم برای ورود سرمایه گذار به استان، حمايت از كار آفريني و استفاده از ثروت ملي و نيروهاي انساني كارآمد در اين جهت و تقويت فعاليت هاي بخش تعاون، ايجاد بستر و زمينه مناسب براي جذب سرمايه هاي داخلي وخارجي به منظور ايجاد كار و اشتغال و بكارگيري نيروهاي جوان در اين زمينه و حمايت از صنايع داخلي و جلوگيري از ورود بي حدوحصر كالاهاي وارداتي براي حمايت از توليدات داخلي اعلام کرد.

کاندیدای یازدهمین دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه براي فراهم آوردن زمينه احساس امنيت در سرمايه گذاران و حمايت از صاحبان صنايع و رفع قوانين محدود كننده و كاستن بروكراسي دست و پا گير براي ايجاد زمينه هاي مناسب سرمايه گذاري هر چه بيشتر با ايجاد تعامل بين مديران بنگاه هاي اقتصادي و كارخانجات تلاش خواهم کرد، افزود: تلاش برای ایجاد صنایع کم آب بر در شهرک های صنعتی، تلاش برای رفع مشکلات مالیاتی شرکت ها و صنایع تولیدی در خراسان جنوبی  به صورت ویژه و تلاش برای رفع خام فروشی محصولات استراتژیک استان و فراهم نمودن

بستر مناسب برای فرآوری محصولات کشاورزی در برنامه های سازمان تعاون روستایی در زمینه جذب سرمایه گذار از دیگر برنامه ها در حوزه اقتصاد و صنعت است.

مشوق های سرمایه گذاری برای جذب سرمایه گذار

خسروی با بیان اینکه توجه ویژه به معادن استان، جهت جذب سرمایه گذار برای جلوگیری از خام فروشی با استفاده از تسهیلات با سود پایین را در برنامه خواهد داشت، گفت: برای مساعدت و همکاری بانک ها و موسسات مالی و اعتباری در پرداخت بدهی های معوقه جهت جلوگیری از تعطیلی صنایع و کارخانجات و استفاده از ظرفیت بنیاد برکت و بنیاد مستضعفان جهت رفع مشکلات سرمایه گذاری و احیای صنایع حوزه انتخابیه پیگیری و تلاش خواهم کرد.

وی بر  پیگیری برای ایجاد بسترهای حمایتی از صادرکنندگان محصولات داخلی و استراتژیک حوزه انتخابیه تاکید کرد و ادامه داد: تلاش جهت رفع مشکلات منطقه ویژه اقتصادی با تسهیل در قوانین و کاهش بروكراسي اداری، تلاش برای تصویب طرح های کلان جهت محصولات استراتژیک منطقه(زرشک - عناب)، پیگیری مجدانه جهت تصویب یا تصحیح قوانین مالیاتی با نگاه عادلانه از دیگر برنامه های حوزه اقتصادی اینجانب است.

تصویب قوانین برای برخورد با مفاسد اقتصادی

کاندیدای یازدهمین دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در جهت تصویب قوانین برای برخورد با مفاسد اقتصادی و همراهی با دیگر دستگاه های مسئول در این راستا تلاش مستمری خواهم داشت، گفت:  توجه ویژه به شرکت های دانش بنیان و کارآفرینی های نوین در منطقه و همچنین رفع مشکلات کارخانه کویرتایر، دان و علوفه شرق، زیرساختی شهرکهای صنعتی، پروژه کنسانتره و گندله سازی فولاد بیرجند،سیمان باقران، شمش چدن خوسف و سایر شرکت ها را پیگیری خواهم کرد.

وی با تاکید بر اینکه در حوزه آموزش عالی و تحصیلات تکمیلی توجه به دانشگاه و ارتباط این بخش با صنعت مورد تاکید و از اولویت های برنامه های اینجانب است، اضافه کرد: مسأله پژوهش و تحقیقات بدین سبب از دیگر خواسته های اینجانب است که باید پژوهش های دانشگاه ها به سمت و سوی رفع مشکلات استان و نیازهای آینده باشد.

مهمترین سرمایه های خراسان جنوبی را نیروی انسانی بالقوه، استعدادهای غنی فکری و علمی است

خسروی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین سرمایه های خراسان جنوبی را نیروی انسانی بالقوه، استعدادهای غنی فکری و علمی است، که به جرات می توان ارزش آن را بالاتر از نفت و گاز دانست، افزود: تلاش برای ایجاد رشته های جدید در دانشگاه بیرجند، حمایت از شرکت های دانش بنیان با توجه به جایگاه علمی دانشگاه‌های خراسان جنوبی، استفاده از ظرفیت نخبگان جوان در بخش های مختلف مدیریتی جهت ارتباط بهتر و با کیفیت تر جامعه و نخبگان و همچنین رفع مشکلات دانشگاه بیرجند، دانشگاه علوم پزشکی، دانشکده فنی و حرفه ای پسران و دختران، دانشگاه صنعت و معدن، دانشگاه پیام نور، دانشگاه آزاد اسلامی ، پارک علم و فناوری، اعم از اعتبارات و رشته جدید از دیگر برنامه در حوزه آموزش عالی و تحصیلات تکمیلی است.

کاندیدای یازدهمین دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توجه و تاکید دین مبین اسلام بر کسب علم و نگاه ویژه رهبر معظم انقلاب به این موضوع که آموزش و پرورش تنها سوادآموزی نیست، بلکه دستگاهی است که وظیفۀ ساخت نسل‌های آینده را به عهده دارد، اهمیت دادن به دو قشر تاثیر گذار در جامعه، یعنی معلمین گرانقدر و دانش آموزان عزیز را بیش از پیش نمایان می سازد، اظهار داشت: متأسفانه مدتی است که مساله آموزش و پرورش در کشورمان به محاق رفته و کمبودها و کاستی های زیادی در آن دیده می شود که باید در راستای بهبود ظرفیت ها و رفع مشکلات، تلاش و پیگیری زیادی کرد.

وی معتقد است از جهت علمی هرچند جای کار بیشتری در این حوزه وجود دارد، اما آموزش و پرورش کار خوبی انجام می دهد ولی از جهت تربیتی و انتقال آموزه های دینی باید کار بیشتری صورت گیرد. وزارت آموزش پرورش باید برنامه های سبک زندگی اسلامی را در بین دانش آموزان و فرهنگیان گسترش دهد.

تحقق عدالت آموزشی

خسروی به برنامه های خود در حوزه آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: تلاش و توجه ویژه در جهت رفع مشکلات فرهنگیان و بازنشستگان، حمایت از نخبگان جوان از جمله دانش آموزان و دانشجویان المپیادها، پیگیری مشکلات صندوق ذخیره فرهنگیان،  تلاش برای پیگیری ساخت مدرسه در مناطق کم برخوردار و تلاش در جهت تحقق عدالت آموزشی بخشی از برنامه های اینجانب در این حوزه تاثیرگذار است.

کاندیدای یازدهمین دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اینکه در خراسان جنوبی اولویتی بالاتر از آب وجود ندارد و اگر این مسئله پیگیری و حل نشود، شاهد مهاجرت بیش از پیش مردم از روستاها به حاشیه شهرهای  دیگر این استان و استان های مجاور خواهیم بود، بیان کرد: مشکل آب در روستاها و بخصوص روستاهای مرزی تهدید بزرگی برای کشور و استان محسوب می شود و باید این مشکل مرتفع شود.

پیگیری ویژه برای ردیف اعتبار ملی در جهت حل مشکلات آب

وی کمبود شدید آب در استان را مهمترین عامل بازدارنده توسعه منطقه دانست و اضافه کرد: با توجه به اینکه بسیاری از مردم روستاها در شهرهای بیرجند، درمیان و خوسف با کمبود آب مواجه هستند لذا در صورت انتخاب شدن به عنوان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در جهت الزام بیشتر دولت برای حل معضل آب این منطقه تلاش خواهم کرد.

خسروی با بیان اینکه پیگیری برای اجرایی شدن انتقال آب به استان و تلاش برای تخصیص اعتبار ویژه برای خشکسالی را با جدیت دنبال خواهد کرد، افزود: همچنین در این بخش از برنامه های خود برای رفع مشکلات تصفیه خانه آب شرب شهر بیرجند، توسعه و بهسازی شبکه آب شرب شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف و تکمیل تاسیسات فاضلاب شهر بیرجند تلاش می شود.

 

ارتقاء سطح بهداشت و سلامت درحوزه انتخابیه

کاندیدای یازدهمین دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی بر اهتمام و پیگیری خود در جهت توسعه بخش بهداشت و درمان با  توجه به کمبود نیروهای متخصص و پرستاران و تجهیزات پزشکی در استان تاکید کرد و گفت: ایجاد رشته های جدید در حوزه بهداشت و درمان، حل مشکلاتی از قبیل کمبود امکانات و تجهیزات درمانی در استان، بسترسازي در خصوص ارتقاء سطح سلامت جامعه از طرق بهبود خدمات بهداشت عمومي ، توسعه درمان عمومي و تقويت نهادهاي اجتماعي را نیز پیگیری خواهم کرد.

خسروی با بیان اینکه در برنامه های حوزه بهداشت و درمان خود برای تجهیز مراکز دهستان ها به امکانات امداد و نجات تلاش خواهم کرد، ادامه داد: تلاش و پیگیری برای حل مشکلات پزشکان مناطق محروم و بهورزان، مشکلات خانه های بهداشت در روستاهای بیرجند، درمیان و خوسف، تخصیص آمبولانس های مجهز جهت اورژانس و بیمارستانهای بیرجند، درمیان و خوسف، توسعه امكانات و خدمات بهداشتي و درماني و همچنین احداث بیمارستان تامین اجتماعی در شمال شهر از دیگر برنامه‌های اینجانب است.

رونق بخشیدن به صنایع دستی و مشاغل خانگی و کارهای تولیدی

وی به برنامه های خود در حوزه روستائیان، مرزنشینان و کشاورزی اشاره کرد و افزود: تلاش برای رونق بخشیدن به صنایع دستی و مشاغل خانگی و کارهای تولیدی، حمایت از صنعت قالی بافی بخصوص فرش دستباف، توجه به مشکلات مرزنشینان،  توجه به صندوق حمایت از بخش کشاورزی استان، تلاش در جهت توانمندسازي دختران و زنان روستايي با تأكيد بر ارتقاء سطح دانش، بينش و مهارت آنان از طريق گسترش آموزش‌هاي فني و حرفه‌اي، ‌ترويج ، ايجاد كارگاه‌هاي كوچك توليدي و مشاغل مولد از جمله این برنامه ها است.

کاندیدای یازدهمین دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی با بر تلاش برای بهره مندي عموم روستاييان از نعمت الهي گاز به عنوان انرژي پاك و توسعه شبكه گازرساني به تمام مناطق روستايي استان تاکید کرد و بیان داشت: جذب اعتبارات لازم در خصوص نوسازي مساكن روستايي و درنظرگرفتن تسهيلات قابل توجه بانكي با يارانه مناسب براي روستاييان، توسعه بهره‌مندي كشاورزان، دامداران و باغداران براي استفاده از تسهيلات بانكي ارزان قيمت، تأمين و در اختيار گذاشتن نهاده هاي كشاورزي،  توسعه بيمه محصولات كشاورزي و استفاده عموم كشاورزان از كمك هاي دولتي به هنگام بروزخسارت و برداشتن محدوديت هاي موجود، توجه و پیگیر در جهت طرح های هادی روستایی و توجه به محصولات مهم استان (عناب – زرشک - زعفران) از دیگر برنامه های اینجاب در صورت انتخاب شدن به عنوان نماینده مجلس است.

رسیدگی به مشکلات معلولین

خسروی با تاکید بر اینکه بی شک تمدن، متکی به فرهنگ است و اگر فرهنگ قوی و غنی نباشد، تمدن به‌وجود نمی‌آید، گفت: اکنون اگر به دنبال ساخت تمدن نوین اسلامی هستیم، باید خود را ملزم به ایجاد و رعایت سبک زندگی اسلامی بدانیم. بی تردید «سبک زندگی» بخش اساسی و حقیقی پیشرفت و تمدن سازی نوین اسلامی است. در واقع پیشرفت در علم، صنعت، اقتصاد و سیاست که بُعد ابزاری تمدن اسلامی را شکل می‌دهد وسیله ای برای دستیابی به سبک و فرهنگ صحیح زندگی و رسیدن به آرامش، امنیت، تعالی و پیشرفت حقیقی است.

وی افزود: در واقع «سبک زندگی» به همه مسائلی بر می گردد که متن زندگی انسان را شکل می دهند. موضوعی که در معارف اسلام نیز مورد توجه ویژه قرار گرفته است و در قرآن کریم نیز آیات فراوانی در این زمینه وجود دارد.

کاندیدای یازدهمین دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی در ادامه رسیدگی به مشکلات معلولین، تلاش برای رفع مسائل فرهنگی و پیگیری اعتبارات، توجه به مشکلات کتابخانه های حوزه انتخابیه، تلاش در جهت گسترش فرهنگ دینی در جامعه، پیگیری برای افزایش بودجه قرآنی، پیگیری و تلاش در جهت تصویب قوانین مورد نیاز جهت ترویج سبک زندگی اسلامی،  پیگیری در جهت تبیین و تصحیح قوانین لازم در راستای مدیریت فضای مجازی و شبکه ملی را بخشی از برنامه های خود در حوزه فرهنگی و اجتماعی اعلام کرد.

تلاش برای پیگیری اعتبارات به هیئت های ورزشی

خسروی  بر توجه به حوزه ورزش وجوانان تاکید کرد و افزود:  تلاش برای پیگیری اعتبارات به هیئت های ورزشی بیرجند، درمیان و خوسف، حمايت از ورزش هاي عمومي و ورزشكاران براي بالاتر بردن ضريب سلامت جسمي و رواني جامعه و توجه ویژه به ورزش بانوان و ورزش هاي قهرماني و تلاش برای ایجاد عدالت نسبی در رشته های ورزشی نیز از برنامه های پیش بینی شده اینجانب در این حوزه است.

 مجلس مقتدر

وی بر تشكيل مجلسي مقتدر، مؤثر و كارآمد، با رويكرد برقراري حاكميت قانون و اهتمام به اجراي قانون اساسی تاکید کرد و ادامه داد: حفاظت و صيانت از حقوق ملي در عرصه هاي بين المللي با عنايت به سه اصل مهم عزت، حكمت و مصلحت كه در عرصه سياست خارجي توسط مقام معظم رهبري مورد تأكيد قرار گرفته است و تلاش براي تحقق سند چشم انداز توسعه كشور با عنايت به رهنمودها و تأكيدات مقام معظم رهبري و بیانیه گام دوم انقلاب از دیگر برنامه های است که در دستور کار اینجانب در صورت نماینده مجلس شدن قرار خواهد گرفت.

کاندیدای یازدهمین دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برای ارائه برنامه هایی که بتواند نقدینگی را کنترل، تورم و گرانی را مهار و مشکلات اشتغال، مسکن و ازدواج جوانان را حل نماید تلاش مداومی خواهد داشت، افزود: همچنین ارتقاء سطح زندگي و معيشت دهك هاي پايين جامعه با رويكرد هدفمندسازي پرداخت يارانه ها همراه با توزيع عادلانه ثروت عمومي کشور، شفاف سازي روابط اقتصادي به منظور ريشه كني مفاسد اقتصادي و بازنگري قوانين مختلف در حوزه هاي متعدد و تلاش درجهت حذف قوانين ضعيف ناكارآمد و موازي با هدف ارتقاء اعتماد عمومي به قانون و رفتار عمومي منطبق بر قوانين مترقي كشور را پیگیری خواهم کرد.

خسروی بر تلاش در راستاي برقراري نظم وانضباط اداري و ارزيابي از عملكرد دستگاههاي اجرايي با نگاه تخصصي و كارشناسانه و بهبود روشها براي جلب رضايت وتكريم ارباب رجوع و كاهش هزينه هاي مترتب بر موضوع تاکید کرد و گفت:

تلاش براي جذب اعتبارات ملي و استاني هر چه بيشتر براي رونق در امور عمراني حوزه انتخابيه، حمايت هر چه بيشتر از بخش تعاون و تشكيل تعاونيهاي مردمي ایثارگران و توسعه و گسترش سمن‌های بانوان با كاركردهاي اجتماعي، فرهنگي و اقتصادي در دستور کار قرار خواهد گرفت.

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/