آخرین اخبار

تاریخ : 28. بهمن 1398 - 9:07   |   کد مطلب: 2736
نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی:
جوانب طرح شفاقیت آراء نمایندگان باید سنجیده شود
موافق مذاکره با آمریکا نیستم

به گزارش مهر مشرق ،حجت‌الاسلام حسینی نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سؤال خبرنگار ما مبنی بر شفافیت آراء گفت: نباید مطلق‌گرا باشیم یعنی صفر و صد نباید به این موارد نگاه کرد، برخی موارد طبقه‌بندی شده مثل اسرار نظام است و ساز و کار مجلس به جلسه علنی و غیر علنی تعبیه کرده است، جلساتی که در شورای عالی امنیت ملی جلساتی برگزار می‌شود به نفع مردم است و مردم می‌پذیرند که همه چیز رسمی و علنی نباشد.

 

نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بیشتر موضوع در صحن علنی مجلس مشمول این شفافیت می‌شود که خود مجلس باید ساز و کاری تعبیه کند که نمایندگانی که وکیل مردم هستند بدانند وکیلشان چه کرده و چه بیان کرده و چه رأیی داده است؛ لذا با اصل این طرح موافقم اما جوانب طرح باید سنجیده شود.

 

حسینی در خصوص برجام با اشاره به اینکه مدل بحث شدن برجام در صحن مجلس متأسفانه طوری بود که به سخره گرفتن مجلس را به دنبال داشت، اضافه کرد: موضوع برجام با عجله و ظرف 20 دقیقه جمع شد در حالی که کنگره و پارلمان‌های اروپایی وقت بیشتری برای این موضوع می‌گذاشتند و وزرای خارجه 5+1 بیشتر مجلس و پارلمان خود را درگیر این مضوع کردند.

 

وی با بیان اینکه برجام نمود خوبی در عرصه بین‌الملل برای کشور ایران نداشت و حتی دلسوزان نظام را ناراحت و متأثر کرد، بیان داشت: اگرچه در کمیسیون نظارت بر برجام به یاد داریم که وزیر خارجه گزارشاتی می‌دانند اما باید احترام ملت و نمایندگان ملت حفظ می‌شد و چند روزی به اندازه لازم این طرح چکش کاری و جوانب آن سنجیده میشد، که در این صورت می‌توانست قدرت چانه زنی نمایندگان ایران را در گروه 1+5 بالا ببرد؛ لذا ما به آن‌ها منتقد هستیم.

 

برجام یک معاهده نافرجام بود/ پالرمو و fatf را هیچ عقل سلیمی امضا نمی‌کند

نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی مطرح کرد: معتقدم برجام ماه عسل یک دوره فشرده طولانی مذاکره بود که رهبری و دلسوزان با اصل مذاکره در آن دوران مخالفتی نداشتند اما اگر شرایطی که رهبری توصیه کرده بودند رعایت می‌شد خیلی بهتر بود، در مجموع بنده برجام را یک معاهده نافرجام می‌دانم.

 

حسینی همچنین در خصوص لوایحی مانند پالرمو و fatf، مطرح کرد: شنیدم 180 کشور به آن پیوستند اما ما در حال حاضر در شرایط جنگ اقتصادی هستیم مانند این است که در شرایط جنگ زمینی و رزمی یک لایحه‌ای مطرح شود مبنی بر اینکه اگر بخواهید هر نقطه‌ای را هدف قرار دهید باید آمریکا مطلع باشد و باید این لایجه را امضا کنید لذا هیچ عقل سلیمی این را امضا نمی‌کند. اگر همه دنیا گل و بلبل باشد و صلح برقرار باشد می‌شود چراکه در شرایط معمول این یک امر طبیعی است اما در شرایط جنگی اسرار نظامی وجنگی را لو می‌دهد وتسلط و سلطه اطلاعاتی دشمن را بر ما زیاد می‌کند.

 

نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مواد و تبصره‌هایی که در پالرمو و fatf است نشان می‌دهد امروز پیوستن ما بدون پیش شرط در شرایطی که در جنگ اقتصادی هستیم به صلاح نیست، عنوان کرد: اینکه از هر کسی درباره این موضوع سؤال می‌کنیم کار علمی نیست درست است می‌خواهیم برانداز کنیم نمایندگان را که چقدر اطلاعات دارند اما اگر به‌صورت کارشناسی به هرکسی بپرسیم درست نیست.

 

حسینی بیان داشت: این لوایح از مسائلی است که باید ارکان نظام به‌صورت تخصصی این موضوعات را بررسی و به صورت کار کارشناسی شده جوانب حقوقی و سیاسی آن را بسنجند و سپس اعلام نظر کنند، چون ما در جنگ اقتصادی هستیم و روح حاکم بر لوایح پالرمو به‌گونه ای است اسرار ما را در عرصه اقتصادی لو می‌دهد ودشمن را به ما غالب می‌کند.

وی با اشاره به فتنه 88 و حضور حماسی مردم در انتخابات ریاست جمهوری، مطرح کرد: یک حماسه عظیم و راندمان با شکوهی رقم خورد که متأسفانه عده‌ای در داخل کشور در دام دشمن افتاده و آب را گل‌آلود کردند. بنده معتقدم افرادی که در جریان انتخابات هر دو قطب بدون تعصب باید بیایند و تقصیرات خود را گردن بگیرند و به سمتی بروند که از تجربه درس بگیریم چراکه بر ما اثبات شده یکی از بسترهایی که دشمن می‌خواهد شکاف ایجاد کند سو استفاده از انتخابات است لذا همه باید از این حادثه درس و عبرت بگیرند و به دشمن اجازه ندهند طمع در انتخابات و کف خیابان‌ها داشته باشد.

 

موافق مذاکره با آمریکا نیستم

حسینی با تأکید بر اینکه درشرایط فعلی اصلا موافق مذاکره با آمریکا نیستم و دراین شرایط مذاکره یعنی تسلیم شدن، مطرح کرد: تمام این فشارهای برای این است که ترامپ می‌خواهد امتیاز بگیرد و اگر مسئولی از کشور ما صحبت از مذاکر با آمریکا بزند یک امتیاز و تقویت کننده او در جریان انتخابات است لذا معتقدم شرایط به خاطر بد عهدی آمریکا همانند آزموده را آزمودن خطا، می‌باشد.

 

 

 

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/