آخرین اخبار

تاریخ : 28. بهمن 1398 - 12:45   |   کد مطلب: 2737
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
خدمت به محرومان و مستضعفان حد و مرز ندارد
آیت الله عبادی با تاکید بر اینکه خدمت به محرومین و مستضعفین حد و مرز ندارد، گفت: بی هزینه ترین مدیریت، مدیریتی است که بر اساس قانون و عدالت باشد.

به گزارش مهر مشرق ،به نقل از  شبستان از بیرجند، آیت الله «سید علیرضا عبادی» امروز (28 بهمن) در دیدار با رئیس سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان کشور گفت: چهار شهرستان مرزی استان  استحقاق ویژه دارند، اما باید توجه داشت که مستضعفین آنجا با مستضعفین باقی شهرستان ها تفاوتی ندارند.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه ارائه خدمات ویژه شهری به شهرهای مرزی یک موضوع قابل قبولی است، گفت: بارها به بنیادهای مستضعفان، برکت، کمیته امداد و باقی نهادها یادآور شده ام که افراد، اشخاص، خانواده ها و محرومین چهار شهرستان مرزی را مدنظر قرار دهند.

 

آیت الله عبادی با بیان اینکه شهرهای مرزی با توجه به اینکه معبر عبور داخلی ها و خارجی ها هستند، می توانند مایه ی آبرو باشند، تاکید کرد: اما خدمت به محرومین و مستضعفین حد و مرز ندارد.

 

وی بر توجه ویژه به همه‌ی محرومین و مستضعفین شهرستان ها تاکید کرد و دامه داد: برنامه ها باید برای تمامی مستضعفین استان که مشکل کار، شغل، معیشت و… دارند عادلانه و یکسان باشد.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه موضوعی که درآمدهای بنیاد مستضعفان در این استان نباید به خارج استان برود بسیار درست است، عنوان کرد: وقتی بنیاد مستضعفان زمین های را به فروش و مزایده می گذارد، خریدارها مشخص هستند که این خریدارها دارای املاک و زمین هستند که به صورت فنی و حرفه ای برای گرانتر شدن باقی زمین هایشان یک نرخی بر روی آنها می‌گذارند، بنابراین گرانی در سطح استان و شهرستان ها به وجود می آید و این نقد به بنیاد مستضعفان همواره بوده و هست و اینکه چقدر درست است اطلاعی نداریم.

 

آیت الله عبادی ادامه داد: برخی مراجعات مکتوب داریم که رمز این گرانی را بی تفاوتی یک عده که باید بر قیمت ها نظارت کنند، عنوان کرده اند و بدتر از آن قیمت های زمین است که معمولا مشخص نیست بنگاه ها دست چه کسانی است و به چه دلیل قیمت ها را بالا می برند و کسی نیست که از آنها بپرسد، این موارد محصول ولنگاری ها است.

 

به گفته وی در مزایده های بنیاد مستضعفان بیشتر به جای افراد شرایط دار، افراد زمین و ملک دار شرکت می کنند و این نقدی است که همواره مطرح بوده است.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه از گذشته سوابقی داریم که برخی از مسئولین رده های بالا برای وعده و وعید و مسائل سیاسی انگشت اشاره آنها بیشتر بر روی املاک بنیاد مستضعفان بود، گفت: نوع کار این افراد بیشتر بوی سیاست و بهره برداری غیر مستقیم از اقداماتشان بود که هم قبیح بود و هم نارضایتی هایی را ایجاد کرده و می کند و ما اکنون مطمئن هستیم که بنیاد مستضعفان یک حالت خالصی پیدا کرده است و با حضور جناب آقای فتاح کارها به دور از معاملات سیاسی انجام می شود.

 

آیت الله عبادی بیان کرد: اگر چنانچه کشور را بر اساس قانون و عدالت اداره کنیم، افراد هم در منافع مشترکی که در اجرای قانون عدالت دارند تحمل می کنند و هم در محرومیت هایی که عادلانه است تحمل می کنند، اما وقتی اقدامات به امتیازدهی و معاملات سیاسی گره زده شود هیچ فردی قانع نمی شوند.

 

وی با تاکید بر اینکه بی هزینه ترین مدیریت، مدیریتی است که بر اساس قانون و عدالت باشد، افزود: در این راستا اگر سختی هم پیش آید همه تحمل می کنند و اگر رفاهی نیز پیش آید همه برخوردار می شوند، اما اگر چنانچه خارج از آن باشد نه کسی که امتیاز می گیرد سیر می شود و نه  کسی که می بیند امتیاز به دیگران داده می شود، قانع می شود.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تاکید کرد: در همه موارد خواستاریم که اگر می خواهند جامعه را اداره کنند، بر اساس قانون عدل و عدالت اداره کنند.

 

آیت الله عبادی بیان داشت: امیدواریم که برنامه های بنیاد مستضعفان با موفقیت در استان خراسان جنوبی انجام شود و در این مقطع خاص که دشمن از بیرون و برخی ها از درون برای مردم گاهی گره ایجاد می کنند، بتوانید گره ها را باز کنید زیرا هیچ عبادتی بالاتر از گره گشایی از کار مسلمین نیست.

 

 

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/