آخرین اخبار

تاریخ : 29. بهمن 1398 - 8:30   |   کد مطلب: 2743
شفافیت یکی از موضوعاتی است که در این دوره از انتخابات مورد توجه ویژه مردم و مسئولان قرار گرفته است ، در استان خراسان جنوبی نیز این موضوع مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

در پی درج گزارش شماره قبل روزنامه مهرمشرق در خصوص شفافیت مالی سه کاندیدا شاخص حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف که گردش حساب های بانکی خود را به مردم اعلام نمایند، حجت الاسلام علیرضا حسینی کاندیدای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف، در این خصوص اظهار کرد: مطالبه بسیار بحق و خوبی که امروز در جامعه و بخصوص در بین نسل جوان و دانشجو، به یک گفتمان عمومی تبدیل شده است، بحث شفافیت است، چه شفافیت آراء نمایندگان مجلس، چه شفافیت اموال مسئولین قبل و بعد از تصدی مسئولیت و چه شفافیت اموال نامزدهای انتخاباتی و منابع مالی تبلیغاتشان، که شامل همه این موارد می شود.

وی با اشاره به اینکه در مورد شفافیت آراء نمایندگان قبلا نظر مثبتم را اعلام کرده ام، افزود: منابع مالی تبلیغات انتخاباتی ام هم از محل هدیه های و کمک های خانواده، اقوام مثل برادر و عمو و ... تامین شده است. بخشی از این هزینه ها هم از طریق قرض تامین خواهد شد که در این خصوص و پس از درماندگی ستادها برای تامین هزینه های تبلیغاتی، برخی افراد برای قرض و کمک مالی اعلام آمادگی کرده اند. 

حسینی ادامه داد: در واقع هزینه های تبلیغاتی ام از طریق کمک های مشارکتی و خیریه ای تامین می شود که در خصوص واریز این کمک ها، شماره حسابی را به نهادهای نظارتی اعلام کرده ام و قطعا و یقینا سقف تبلیغات انتخاباتی بنده تا روز آخر، کمتر از 50 میلیون تومان خواهد بود.

وی در خصوص گردش مالی حساب بانکی و میزان حقوق دریافتی اش هم گفت: حقوق ماهیانه ام، مبلغ 2 میلیون و 500 هزار تومان از محل همکاری با وزارت نیرو ( استخدام قراردادی)، مبلغ 800 هزار تومان هزینه ایاب و ذهاب به عنوان امام جماعت و عضو شورای فرهنگی مجموعه کویرتایرو مبلغ کمتر از 300 هزار تومان به عنوان شهریه طلبگی است که چون جزو طلاب شاغل هستم، حدود یک سوم شهریه کامل به من تعلق می گیرد.

کاندیدای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بیان کرد: همچنین بنده از سال 1392 به بعد از لیست یارانه بگیران دولتی حذف شدم که ضمن اعتراض و انتقاد به این موضوع، اما دلیل آن را می دانم.

حسینی ادامه داد: از آنجایی که بنده برای دریافت وجوهات شرعی از مراجع عظام تقلید اجازه دارم و به منظور دریافت وجوهات شرعی مسجد آیتی بیرجند، حساب مشترکی به نام بنده و شخص دیگری ایجاد شده است، گردش مالی این حساب به نام بنده تلقی می شود در حالی که این وجوهات در زمینه خودش پرداخت و هزینه می شود و هیچ دخل و تصرفی در آن ندارم.

وی با اشاره به اینکه اگر چه این حساب مشترک بوده و مربوط به شخص خودم نیست، اما دولت بنده را از دریافت یارانه ملی محروم کرده است، گفت: چنین موارد مشابهی ممکن است برای افراد زیادی ( از جمله افرادی که برای سفر حج، در حساب خود یا فرزندانشان، پول پس انداز کرده اند) پیش بیاید، در حالی که یارانه ها از محل منابع ملی و حق جمیع مردم است و باید در این خصوص چکش کاری و جوانب موضوع سنجیده شود تا عدالت و مساوات برقرار شود.

کاندیدای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بنده اعلام آمادگی کرده و اگر لازم باشد، پرینت گردش مالی حسابهای بانکی ام را در اختیار مردم و نهادها قرار می دهم.

حسینی تصریح کرد: انتظار ما این است که رقبای انتخاباتی نسبت به شور انتخاباتی و آگاهی مردم از شرایط نامزدها کمک کنند و به این مطالبه عمومی که شامل حضور در مناظرات، جلسات پرسش و پاسخ، بحث شفافیت مالی اموال و املاک است، پاسخگو باشند.

 

برای هزینه های تبلیغات انتخاباتی تسهیلات گرفته ام

در ادامه آن حسین خسروی یکی دیگر از کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با اشاره اهمیت شفاف سازی مالی و هزینه های تبلیغاتی خود گفت:من جز اولین داوطلبین بوده ام که لیست اموال و هزینه های تبلیغات خود شفاف اعلام کردم.

وی ضمن استقبال از موضوع شفافیت مالی و گردش حساب های بانکی خود افزود: حقوقم تقریبا 4 میلیون تومان می باشد.

خسروی با بیان اینکه هزینه تبلیغات خودم تسهیلات که گرفتم پرداخت می کنم و پیشنهاد می کنم همه عزیزان بعد انتخابات با حضور یک قاضی از دادگستری لیست هزینه و تبلیغات خود را اعلام نمایند.

کاندیدا حوزه انتخابیه بیرجند،درمیان و خوسف عنوان کرد شماره حساب و گردش مالی خود را در اختیار نهاد های مربوطه در ایام انتخابات قرار داده ایم و در صورت صلاحدید در اختیار رسانه هم قرار خواهیم داد.

تا لحظه تنظیم خبر،از آقای دکتر مجیدی نه مطلبی به دست خبرنگار ما رسید و نه در سخنرانی ها و برنامه های آقای مجیدی سخنی از شفافیت مالی و هزینه تبلیغاتی به مردم اعلام شده است. و در ادامه تماس خدمت دکتر مجیدی گرفته که گوشی ایشان در دسترس نبود ،همچنان منظر شفافیت مالی  کاندیدا ها هستیم.

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/