آخرین اخبار

تاریخ : 29. بهمن 1398 - 8:48   |   کد مطلب: 2747
ارتباط عمیق با مردم و رسانه‌ها باعث پیشرفت استان خواهد شد
مبارزه با فساد از اولویت‌هایم در مجلس است
لیست کامل دارایی خود و خانواده ام را اعلام می‌کنم

«حسین خسروی اسفزار» کاندیدای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی درگفتگو با مهر مشرق، در خصوص مختصری از فعالیت هایش، می گوید: در سال 1367  و پس از فراغت از تحصیل در قم، در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مشغول به کار شدم. چند سالی مسئولیت عقیدتی سیاسی تیپ سوم سپاه انصارالرضا (ع) را برعهده داشتم. از دیگر فعالیت هایم در مدت 12 سالی که در بیرجند بودم  هم تدریس در دبیرستان چمران و دانشگاه آزاد بوده است. همچنین از سال 1375 نیز در تاسیس و مدیریت موسسه و مدارس امام حسین(ع) از مقاطع پیش دبستانی تا پیش دانشگاهی، نقش داشته ام.

وی با بیان اینکه در صورت راهیابی به مجلس، به لحاظ سبقه فرهنگی و سبقه نظامی، می تواند در کمیسیون های فرهنگی و امنیت ملی  موثر باشد، می افزاید: ایده ای که برای بهبود وضعیت کشور در حیطه تخصصی خود دارم نه تنها در کمیسیون فرهنگی بلکه در همه جاها نیاز است و معتقدم که ایده‌های مقام معظم رهبری را باید محقق کرد. بطور مثال در مسائل فرهنگی، سند 2030نمی تواند برای ما باعث پیشرفت و تکامل شود، بلکه برعکس و به تعبیر مقام معظم رهبری، ما در این نوع سندها برای بیگانگان مثل انگلیس سرباز تربیت می کنیم و باید به جای آن فرهنگ ناب اسلام محمدی (ص) را منتشر و در حد توان محقق کنیم.  

 

کاندیدای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ادامه می دهد: در این خصوص مصادیق جزئی که می توان بیان کرد، رفع گلایه مندی رهبر معظم انقلاب است، مبنی بر اینکه درکشور لااوبالی گری فرهنگی حاکم است. متاسفانه در این زمینه نه کار مثبت می شود و نه از کارهای منفی جلوگیری می شود، در حالی که اگر کارهای مثبت انجام و جلوی کارهای منفی گرفته شود، بخشی از اهداف ما در کمیسیون فرهنگی محقق خواهد شد.

 

از هر فرصتی برای افزایش تخصصم بهره خواهم برد

خسروی اسفزار در خصوص مسائلی که در تخصص او نیست هم می گوید: اینکه کسی در همه موضوعات تخصص نداشته باشد، موضوعی طبیعی است، همانطور که پیامبر اسلام علم را سه مرحله می دانند که مرحله آخر آن است که انسان به جایی می رسد که می داند؛ که نمی داند. بنابراین بنده در مورد هر چیزی که تخصص نداشته باشم با مطالعه بیشتر، استفاده از نظر مشاورین وکارشناسان چه در حوزه انتخابیه و چه از مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی و یا هر جایی که بتوانم در زمینه های مختلف به تخصصم اضافه کنم، استفاده خواهم کرد.

وی در خصوص آشنایی با اسناد بالادستی هم می گوید: در این خصوص یک مرور اجمالی به عنوان اطلاع یک شهروند از مسائل جاری کشور داشته ام و تاکنون سند ششم توسعه، سند چشم انداز 20 ساله کشور و همچنین سند بالادستی گام دوم انقلاب را که در 22 بهمن سال قبل منتشر شد را مطاله کرده ام.

 

کاندیدای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در رابطه با اینکه کدام یک از اهداف چشم انداز در اولویت بالاتری قرار دارد نیز می افزاید: سند چشم انداز در 13 آبان سال 82 توسط رهبر معظم انقلاب ابلاغ و از سال 1384مورد اجرا قرار گرفت. در حالی که همه این برنامه ها باید اولویت اجرا داشته باشد، اما به نظرم برنامه های کوتاه مدت، میان مدت (مثل همین برنامه های پنج ساله)، باید مبنای آن سند چشم انداز20ساله باشد و همه اهداف آن مهم است. بر اساس این سند باید در سال 1404 طبق همان افق ترسیم شده، به یک ایران مقتدر، پیشرفته، رفع بیکاری، رفاه نسبی در همه زمینه ها برسیم.

 

لزوم کوچک تر کردن دولت با خصوصی سازی؛ نه خصولتی سازی

خسروی اسفزار ادامه می دهد: اما اینکه چگونه می توان به این اهداف رسید، این است که باید اصل 44 قانون اساسی به منظور کوچک تر شدن دولت اجرا شود، به شرطی که دولت در زمینه خصوصی سازی دقت کرده و به افراد خاصی واگذار نشود تا به جای خصوصی سازی، خصولتی سازی نشود، به این عنوان که دولت سبک شود تا بتواند بیشتر بر جنبه نظارتی خود تاکید داشته باشد.

 

عدم ریسک پذیری سرمایه گذاران در اقتصاد شرطی

وی بیان می کند: علاوه بر کوچک شدن دولت برای افزایش جنبه نظارتی، باید یک کاهش تدریجی هم در رابطه با فاصله گرفتن از اداره کشور صرفا با درآمدهای نفتی اتفاق بیفتد که این موضوع سالهاست مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار گرفته است. از سوی دیگر باید یک فضای امنی فراهم شود تا هم سرمایه گذاران خارجی و هم سرمایه گذاران داخلی نسبت به سرمایه گذاری تشویق و ترغیب شوند. در واقع به تعبیر رهبر معظم انقلاب، اینکه در بحث مذاکره، اقتصاد را شرطی کرده ایم،  نه سرمایه گذار داخلی و نه سرمایه گذار خارجی، ریسک سرمایه گذاری را نخواهند داشت.

 

نیروی انسانی مهم ترین ظرفیت استان و کشور است

کاندیدای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با اشاره به  اولویت های اصلی در رسیدگی به مشکلات استان، می گوید: مسئله اصلی استان ما جدای از مشکلات سایر استانهای کشورنیست، بلکه امروز مشکل کشور در سطح کلان، اقتصاد، مهار تورم و اشتغال زایی است. در حالی که اگر جریانات اقتصادی در کشور درست نشود، به همان تعبیر پیامبر گرامی اسلام(ص)، مبنی بر اینکه اگر اقتصاد نباشد، دین هم نیست، خواهیم رسید.

خسروی اسفزار با بیان اینکه باید مهم ترین ظرفیت استان و همچنین کشور را که نیروی انسانی مومن، تحصیل کرده و جوان است و در گام دوم انقلاب اسلامی نیز توسط رهبری مورد تاکید قرار گرفته، را دریابیم، می گوید: اما ظرفیت های خاص استان پس از نیروی انسانی، مواردی چون استعداد ذاتی استان ما در تولیدات کشاورزی و محصولات خاص زرشک، زعفران، عناب، پنبه، داروهای گیاهی، معادن متنوع سنگ، طلا و... است.

 

نماینده مجلس؛ نماینده کل مردم کشور است نه حوزه انتخابیه

وی در خصوص اینکه چقدر خود را نماینده شهر خود و نماینده کل کشور می دانید، اظهار می کند: یک نماینده مجلس در بحث جلب و جذب آراء مردم، در محدوده شهرستان قرار می گیرد، اما بعد از آنکه انتخاب شد نماینده کل کشور است و همچنان که باید پیگیر مطالبات مردم حوزه انتخابیه اش، باید مسائل جاری کشور را هم مورد پیگیری قرار دهد و نباید خدای نکرده، پیگیری مسائل حوزه انتخابیه، کلیت کشور را تحت تاثیر قرار داده و مشکلی ایجاد کند، بلکه باید در بین مسائل حوزه انتخابیه و کل جمهوری اسلامی ایران، یک وحدتی وجود داشته باشد.

 

شفاف گویی هایم دردسرساز می شود

کاندیدای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در خصوص سوابق خود در خصوص مبارزه با فساد، تبعیض و دست یابی به الگوی بومی و انقلابی هم، عنوان می کند: یکی از توفیقاتی که خداوند در کنار کار اجرایی به من داده است،  تبیین مسائل سیاسی جامعه و مطالبه گری در تریبونهای  عمومی است. متصورم که در زمینه شفاف گویی و تبیین رسای مسائل در حد خودم موفق بوده ام. در این خصوص شاید در برخی از مواقع برای من مشکلات و موانعی هم ایجاد شده است که چون برخی مخالف با روشنگری شفاف هستند، این موضوع طبیعی به نظر می رسد. در واقع ایجاد همین موانع و مشکلات توسط برخی افراد که تحمل تبیین مسائل را ندارند هم می تواند نشانه موفقیت در شفاف سازی هایم باشد.

خسروی اسفزار در پاسخ به اینکه با توجه به مسئولیت هایی که داشته است، چه نمره ای به خودش می دهد، تصریح می کند: بر اساس فرمایش امام علی(ع)، اگر کسی خودش از خودش تعربف کند، دلیل بر احمقی اوست، اما چون خداوند در قرآن بر بیان و بازگو کردن نعمت ها تاکید می کند، من خودم به خودم نمره نمی دهم ، اما سازمانی که در آن خدمت می کردم چه به عنوان نیروی اجرایی در زمینه یگان نمونه، و پس از آن هم در حوزه شخصی، به عنوان مربی نمونه، پاسدارشایسته، پاسدار نمونه و سپس به عنوان پیشکسوت نمونه و برتر معرفی شده ام.

وی با بیان اینکه مبارزه با فساد باید در راس برنامه های مجلس قرار گیرد، افزود: چنانچه مردم اینجانب را لایق نمایندگی خود در مجلس دانستند، اولویت بنده در خصوص مسائل کلان کشور، مبارزه با فساد خواهد بود.

وی در پاسخ به این سوال هم که اگر به عنوان نماینده مردم این شهر انتخاب شدید، در زمینه نقدشدن، پاسخ گویی و ارتباط مستمر با مردم چگونه عمل خواهید کرد، بیان می کند: اگر به عنوان نماینده انتخاب شدم، از همه زمینه ها از جمله دفاتر نمایندگی در مراکز شهرستان ها، استفاده از فضای مجازی، دیدار های مردمی، بازدیدهای حضوری و ارتباط با اصحاب رسانه ، استفاده خواهم کرد.

 

وام 55 میلیون تومانی برای هزینه های انتخاباتی

وی در خصوص تامین هزینه های تبلیغات انتخاباتی اش هم از دریافت وام 55 میلیون تومانی از بانک انصار خبر می دهد و می گوید: برای تامین حداقل هزینه ها و چاپ عکس برای شناخته شدن به شهروندان حوزه انتخابیه، از همین وام مصرف خواهد شد. حامیان بنده افراد خاصی نیستند که بخواهم از آنها نام ببرم. به افرادی که بازوی کمکی و مشورتی بوده اند، اعلام کرده ایم که اگر قرار است  خواسته های مردم پیگیری شود، برای تامین هزینه ها کمک کنند. در همین خصوص هم طبق قانون وزارت کشور برای شفافیت هزینه ها در انتخابات، حسابی باز شده است که باید در پایان انتخابات مبلغ کمک های حامیان بررسی شود.

 

اعلام لیست کامل دارایی خودم و خانواده ام

کاندیدای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در خصوص طرح شفافیت اموال هم می گوید: بنده نفر اولی بودم که لیست اموالم را اعلام کرده ام و بر این اساس، بنده مالک یک باب منزل مسکونی 150 متری در بلوار وکیل آباد مشهد هستم. همچنین مغازه 30متری در زیرزمین در بلوار میثاق مشهد دارم. خودروی سواری ام هم برلیانس است.

 

خسروی اسفزار موافقت خود با طرح شفایت آراء را هم اعلام می‌کند و می‌افزاید: رهبر معظم انقلاب دیدگاه کلی درباره شفافیت آراء دارند مبنی براینکه اگر به جنبه‌های امنیتی کشور ضربه وارد نشود، شفافیت مشکلی ندارد. با توجه به اینکه نماینده مجلس وکیل مردم است، شفافیت سبب می‌شود تا مردم بدانند نماینده آنها در مجلس کی حاضر یا غایب بوده است و یا هم اینکه موافق و مخالف کدام طرح‌ها بوده است.          

 

به ائتلاف معتقد و پایبندم

کاندیدای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در خصوص ائتلاف با نامزدهای همسو هم نظرش مثبت است و می‌گوید: با توجه به وجود 23 کاندیدا در حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف، بنده و برخی از دوستان که تحت عنوان تفکر انقلابی و نزدیکتر به هم بوده ایم، ابتدا یک میثاق نامه را امضاء کردیم و سپس با توجه به نظر سنجی که انجام شد تعداد نفرات، نسبت به مرحله اول محدود تر شد.

 

خسروی اسفزار تاکید می کند: بنده به ائتلاف پایبندم و معتقدم که اگر در حوزه اجرایی در این خصوص، مشکلات و نواقصی وجود داشته باشد، باید دوستانی که به عنوان حکم و داور هستند آن را برطرف کنند. همچنین معتقدم که قانون بد از بی قانونی بهتر است و باید برای جلوگیری از تشتت آراء و انتخاب نماینده با یک رای بیشتر و با پشتوانه، برای پیگیری مسائل در مجلس، ائتلاف کرد و این موضوع لازم و ضروری است.

 

 

 

 

 

 

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/