آخرین اخبار

تاریخ : 30. بهمن 1398 - 8:55   |   کد مطلب: 2750
به خسروی رسیدیم

به گزارش مهرمشرق، در آبان‌ماه امسال بود که شورای ائتلاف نیروهای انقلاب (شانا) منشعب شده از جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با حضور چهره‌های مطرح و برجسته‌ای تشکیل شد.

تأکید بر حق تصمیم‌گیری استان‌ها و شهرستان‌ها و نفی تصمیم‌گیری از مرکز برای نامزدها، از اساسی‌ترین رویکردها و دیدگاه‌های شورای ائتلاف انقلاب است. از دیگر اصول محوری، نفی سهمیه‌بندی برای تشکل‌ها و جریان‌های سیاسی و استفاده از مطالعات علمی در حوزه انتخابات و مطالبات مردم است.

شورای ائتلاف نیروهای انقلاب، با ایجاد یک هیئت اجرایی کارآمد و تشکیل کارگروه‌های فعال زیرنظر شورا، ضامن پیشبرد امور بر اساس شاخصه‌های تعیین‌شده‌اش است. مسلما بزرگ‌ترین سرمایه این شورا، همراهی عموم ملت انقلابی ایران اسلامی و به ویژه جوانان خواهد بود.

شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در خراسان جنوبی نیز مانند سایر نقاط کشور، برای انتخابات مجلس یازدهم، با بررسی کاندیداهای ثبت‌نامی، کاندیداهای مورد تأیید خود را در چهار حوزه انتخابیه استان معرفی کرده است.

حسین خسروی اسفزار کاندیدای مورد حمایت شورای انقلاب

در بیانیه شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خراسان جنوبی در خصوص گزینه این ائتلاف در حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف آمده است:

باسمه‌تعالی

قابل توجه مردم شریف و انقلابی حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف

با سلام و احترام، بدینوسیله ضمن دعوت مجدد یکایک ایرانیان عزیز و بخصوص مردم شریف آن حوزه انتخابیه با هر گرایش و سلیقه‌ای به شرکت گسترده در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در دوم اسفند ۱۳۹۸،  به اطلاع می‌رساند کاندیدای نهایی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف جناب اقای حسین خسروی اسفزار می باشد.

 

همچنین جمعی از خانواده شهدا، جانبازان و آزادگان، فرهنگیان، روحانیون، اصناف و کسبه، ورزشکاران، خبرنگاران و اصحاب رسانه، دانشجویان، جوانان و بانوان این حوزه انتخابیه نیز حمایت خود را از آقای خسروی اعلام و طی بیانیه‌ای تأکید کردند: «دردفاع از حق مردانه پیشگام باش که میادین حق جولانگاه مردان خداست. پس عزیزان؛ ما دنبال شخص نیستیم بلکه دنبال شاخصه‌ها هستیم. یک نماینده خوب از کلام زیبای رهبری اینست که فرمودند "انقلابی باشد" آقای حسین خسروی اسفزار، در کوچه پس کوچه‌های شهر بیرجند، با حضور در فرازونشیب‌های انقلاب حضور فعال و با کم‌ترین امکانات، در نهایت ساده‌زیستی، رشد کرد و بزرگ شد و لباس زیبای سبز و مسئولیت‌پذیر سپاه را بر تن کرد تا برای خدمت در تمامی زمینه‌ها، خود را وقف مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی کند. نشان این خدمت را روی سینه خود نصب کرد که راه را گم نکند: و اعدوا لهم ما استطعتم من قوه و من رباط الخیل ترهبون به»

حمایت از خسروی؛ نه مجیدی 

محمدعلی قاسم‌زاده‌نداف هم که کاندیدای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه چناران و بینالود است، در پاسخ به شایعه‌ای مبنی بر حمایتش از مجیدی، گفته است: «حمایت من از آقای مجیدی صحت ندارد و حتی یک کلمه در حمایت از آقای مجیدی نگفتم، اما  اگر قرار بر حمایت باشد، من از آقای حسین خسروی حمایت می‌کنم.»

همچنین برادران اهل سنت شهرستان درمیان نیز از اعلام حمایت ائتلاف نیرو های انقلاب از حسین خسروی استقبال کرده و معتقدند که اعلام حمایت شخصیت‌های استانی از ایشان در حال اوج‌گیری است.

بیانیه و انتخاب شانا حجت را بر نیروهای انقلابی تمام کرد

تعدادی از بزرگان نیز اعلام کرده‌اند که با توجه به صداقتی که از آقای خسروی در جلسات سخنرانی و تبلیغی وی دیده‌ایم، او را به عنوان انتخاب برتر و اصلح مدنظر داریم. خسروی مانند برخی از کاندیداها شعارهای دهن‌پرکنی که اصلا در حد و قواره یک نماینده مجلس نیست، نداده است و از همین ابتدا با مردم صادق و یکرنگ است و علی‌رغم وعده‌ها و شعارها، تلاش صادقانه را مطرح کرده است.

این جمع تأکید کردند: اکنون با اعلام نظر شورای انقلاب برای انتخاب آقای خسروی به عنوان کاندیدای اصلح و مورد حمایت، گام مهمی در عرصه انتخابات برداشته شد و گام دیگر نیز حضور حداکثری مردم در انتخابات و تعیین نماینده مورد نظر با رأیی قاطع است که با شناختی که از مردم بصیر و انقلابی استان حاصل شده، قطعا حضورشان بی‌نظیر و مثال‌زدنی خواهد بود.

آقای خسروی نیرویی انقلابی و برخواسته از عصاره ملت است که تأکید می‌کند: «وعده‌های دروغ و قول‌هایی که در اختیار نماینده مجلس شورای اسلامی نیست نمی‌دهم، چون خدا و قیامتی وجود دارد. متأسفانه برخی بعد از رأی آوردن پشت سر خود را هم نگاه نکردند، اما خدا را شاهد می‌گیرم که اگر قرار است، نماینده‌ای شوم که رأی مردم را بگیرم و بعد پشت سر خود را هم نگاه نکنم، دعا کنید که به مجلس نرسم. خداوند توفیق شهادت را نصیبم کند که این‌گونه شخصیتی نداشته باشم.»

شرایط آزمون و خطا نیست

با توجه به نظر قطعی و محکم شورای ائتلاف نیروهای انقلاب مبنی بر حمایت از آقای خسروی و همچنین در شرایط حساس کشور و از طرف دیگر ناکارآمدی و ضعف مجلس دهم، مبرهن است که دیگر شرایط آزمون و خطا نیست و این انتخاب و نظر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در خراسان جنوبی، حجت را بر تمام نیروهای انقلابی و دلسوز تمام می‌کند.

براساس آن‌چه مطرح شد در انتخابات به حسین خسروی رسیدیم و به او رأی می‌دهیم چراکه او را اصلح می‌دانیم و ویژگی‌هایی که امام خامنه‌ای برای یک نماینده مطرح کردند را در خسروی یافتیم. حل مشکلات به خصوص اقتصادی و پیشرفت انقلاب اسلامی از مجلسی انقلابی برمی‌آید و مجلس انقلابی نیازمند نمایندگان انقلابی است تا به فکر مردم باشند.

"امام خامنه‌ای روز گذشته در دیدار مردم آذربایجان شرقی فرمودند باید برای مجلس شورای اسلامی، افراد «با ایمان»، «شجاع»، «کارآمد«، »وظیفه‌شناس»، «پرانگیزه»، «وفادار به اسلام، مردم، انقلاب و کشور»، «سرسخت در مقابل دشمنان» و «دل نبسته به دنیا و مطامع مالی» برگزیده شوند. ایشان فرمودند: مردم باید در انتخاب نمایندگان بسیار مراقبت کنند زیرا ما در همین دوره انقلاب، نمایندگانی در مجلس داشتیم که اکنون نوکر و کُلفَت آمریکا و دشمنان ایران هستند. ایشان فرمودند: تنها راه مأیوس‌شدن دشمنان، قوی‌شدن ایران است و یکی از مصادیق ایرانِ قوی، مجلسِ قوی است، مجلسی که بتواند با تصویب قوانین لازم و با هدایت دولت‌ها به مسیر مطلوب، کشور را مصونیت ببخشد."

 در این دوران گذار از تثبیت انقلاب اسلامی به تشکیل جامعه‌ای تمدن‌ساز، باید بیش از هر زمان دیگری، تمام توان و ظرفیت کشور، صرف پیشبرد امور مردم، اعتلای راهبردها، کارآمدسازی ساختارها، بهینه‌سازی فرآیندها و بازنگری در مسائل و نقصان‌ها باشد.

 اکنون تا کلیدخوردن مراحل اجرایی و قانونی اولین انتخابات در دوران گام دوم جمهوری اسلامی ایران، زمان زیادی نمانده است. مجلس شورای اسلامی، ریل‌گذار کشور و در رأس امور است و باید عصاره فضایل ملت باشد. مجلس کارآمد، دولت را پاسخ‌گو می‌کند و از همین روست که به نظر می‌رسد نقطه آغاز تحول در نظام مدیریتی کشور، مجلس شورای اسلامی باشد؛ بر همین اساس ضروری است تا همه مردم استان با بصیرتی مثال‌زدنی، نسبت به انتخاب اصلح و در شأن انقلاب و نظام اسلامی اقدام کنند.

 

 

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/