آخرین اخبار

تاریخ : 1. اسفند 1398 - 9:57   |   کد مطلب: 2755
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تاکید کرد
لزوم راه اندازی کانون تقریب مذاهب در دانشگاه ها
آیت الله عبادی با اشاره به اینکه راه اندازی کانون تقریب مذاهب در دانشگاه ها مسئله مهمی است، گفت: وقتی شبهات توسط دشمنان اسلام وارد می شود جامعه اسلامی آسیب پذیر می شود لذا فرهیختگان در مقابل بازی استعمار با تحقیقات خودشان جامعه را بیمه می کنند.

به گزارش مهر مشرق ،به نقل از شبستان از بیرجند، آیت الله «سید علیرضا عبادی» صبح امروز (۱ اسفند) در دیدار با حجت‌الاسلام و المسلمین «سیدحامد علم‌الهدی» معاون امور ایران در مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، با اشاره به اینکه راه اندازی کانون تقریب مذاهب در دانشگاه ها مسئله مهمی است، اظهار کرد: وقتی شبهات توسط دشمنان اسلام وارد می شود جامعه اسلامی آسیب پذیر می شود لذا فرهیختگان و دانشجویان در مقابل بازی استعمار با تحقیقات خودشان جامعه را بیمه می کنند.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه تخریب از ناحیه سلفی‌ها و وهابی‌ها زیاد است، افزود: برادران شیعه و سنی در حال حاضر با توجه به سوابق گذشته شرایط مسالمت آمیز خوبی دارند.

 

وی خاطر نشان کرد: وقتی تخریب از ناحیه سلفی‌ها و وهابی‌ها می خواهد انجام شود در قالب سنی حرف می زنند، لذا برادران اهل سنت متوجه باشند که دشمنان از این طریق در میان آنها نفوذ پیدا می کنند.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تصریح کرد: دشمنان برای بسیاری از افرادی که در سطح متوسط و پایین هستند شبهه ایجاد می کنند لذا باید راه حلی برای مبارزه با این جریان اندیشیده شود.

 

آیت الله عبادی بیان داشت: استعمار بهائیت را در میان شیعه و وهابیت را در میان اهل سنت گسترش می دهد لذا برادران شیعه در مقابله با استعمار باید از خودشان دفاع کنند و بدانند که بهائیت ربطی به شیعه ندارد و برادران اهل سنت نیز باید از خودشان دفاع کنند و متوجه باشند که سیستم استعماری ربطی به اهل سنت ندارد.

 

وی به شهرستان درمیان و ‌وجود جامعه اهل سنت استان در این شهرستان اشاره کرد و بیان داشت: شاعری به نام آقای رفیعی در این شهرستان دارای دیوان شعری است که قابل ستایش است.

 

نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی اضافه کرد: این شاعر اهل سنت ائمه ۱۲ گانه را به زیباترین بیانات شعری توصیف کرده و در وصف حضرت مهدی(عج)، سلسله نسب ایشان را از رسول خدا(ص) تا امام یازدهم آورده است.

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/