آخرین اخبار

تاریخ : 12. اسفند 1398 - 12:44   |   کد مطلب: 2768
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در منزل مرحوم یعقوب‌نژاد
سلامت نفس در حجت‌الاسلام یعقوب‌نژاد مشهود بود/ فراموشی تربیت اسلامی آسیب است
آیت‌الله عبادی گفت: مرحوم یعقوب‌نژاد همواره با علم، مدرسه و توسلات عمرش را گذراند اما آن چیزی که بسیار در ایشان مشهود است، سلامت نفسشان بود.

به گزارش مهر مشرق ،به نقل از خاورستان، آیت‌الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند یک‌شنبه‌شب (۹۸/۱۲/۱۱) با حضور در منزل ابوالشهید حجت‌الاسلام و المسلمین یعقوب‌نژاد درگذشت این عالم ربانی را به خانواده و بستگان ایشان تسلیت گفت. متن بیانات آیت الله عبادی در این دیدار به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

با عرض تسلیت مجدد و دعای خیر برای آن مرحوم، خداوند به همه ی بازماندگان صبر و اجر عنایت کند.

مستحضرید که مرحوم حاج آقای یعقوب نژاد که اشاره فرمودند مقام پدر شهید دارند همواره با علم و مدرسه و توسلات و اینها عمرشان را گذراندند اما آن چیزی که خیلی در ایشان مشهود است و همه ی شما عنایت دارید سلامت نفسشان بود، "یَوْمَ لَا یَنفَعُ مَالٌ وَلَا بَنُونَ إِلَّا مَنْ أَتَى اللَّهَ بِقَلْبٍ سَلِیمٍ " آیت الله مطهری(قدس سره) که آن همه فضایل داشت و یک محقق منحصر به فرد بود و از آن نوشته های پر برکت و از آن اندیشه ی عمیق، اما امام خمینی(ره) انگشت گذاشت روی طهارت نفسش، این مهم است و این بزرگوار که فضائل متعدد داشت ولی سلامت نفس ایشان که ما از 50 سال ایشان را می شناسیم و شماها همه مستحضرید که چقدر این انسان سالم بود.

آن زوایه ای که چه اشاعه ی فرهنگ های بیگانه و چه تقصیرها و قصورهای دیگر و چه فراموشی تربیت اسلامی بالاخره آسیبی است که در آخرالزمان همه جا را گرفته و حتی کشور ما را هم گرفته، با همه ی کمالاتی که در مردم ما هست آسیب دیده ایم، این انسان(مرحوم حاج آقای یعقوب نژاد) از این آسیب محفوظ ماند.

جمله ای که می گفت کلمه ای که می گفت نمی شد تردید کرد که آنچه را که به زبان می گوید خارج از آن چه که در قلبش است، باشد، این سلامت و طهارت نفس که به همان دلیلی که ایشان بزرگ یک فامیل است و از این مجموعه ی این بیت و حتی وابستگان به ایشان از این فضیلت برخوردارند.

و آنچه را هم که در آن روز موعود به درد می خورد و اگر کمالات و فضایلی هم داشته باشد شرطش آن است، آن همان طهارت نفس و پاکی دل و طهارت قلب است که انشاءالله امشب شب راحتی ایشان باشد و خداوند همه ی گذشتگان عالم اسلام و گذشتگان جمع حاضر و مخصوصا برادرمان آقای دکتر فخر را که خداوند رحمتش کند، را بیامرزد، خداوند عاقبت همه ی ما را ختم به خیر کند، صلوات بفرستید.

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/