آخرین اخبار

تاریخ : 19. اسفند 1398 - 8:28   |   کد مطلب: 2773
باز خوانی سخنان نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در سال ۶۶
اگر کارشکنی نمی شد، علی(ع) تمام زمین را مسلمان می‌کرد
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: اهل تحقیق با استناد به تفاسیر قرآن و احادیث رسول الله و نظر دانشمندان به تاریخ زندگی علی علیه السلام به قلم دیگران و مهمتر از همه به عمق گفته های علی علیه السلام بروند، تحقیق کنند و ببینند علی کیست.

به گزارش مهر مشرق ، به نقل از خبرگزاری شبستان از بیرجند، آیت الله «سید علیرضا عبادی» نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در 12 اسفند سال 66 در سالروز ولادت حضرت علی علیه السلام در مسجد الرسول(ص) بازار بیرجند سخنرانی را داشته است که برای اولین بار دفتر ایشان متن کامل این سخنرانی رو منتشر کرده است.

 

امام جمعه بیرجند در این سخنرانی با سلام به امام زمان(عج) و نائب گرامش رهبر کبیر انقلاب و با درود به رزمندگان اسلام و طلب رحمت به روان پاک شهیدان و تبریک میلاد مقدس مولی الموحدین امیرالمومنین علی(علیه السلام)، گفت: بهترین گفته ها در رابطه با حضرت علی علیه السلام گفته‌های خدا است، بخش قابل توجهی از آیات مبارک قرآن شأن نزولش علی علیه السلام است.

 

آیت الله عبادی با بیان اینکه باید بیاندیشیم به هدف علی علیه السلام و تجزیه و تحلیل کنیم که چه شد که شخصیتی همچون علی(علیه السلام) که دانشمند قرن بیستم هم آرزو می کند که شاید یک روز تکنیک و علم و صنعت به جایی برسد که بتواند گفته های علی(علیه السلام) را از فضا بگیرد و مستقیما استفاده کند، افزود: اما همین علی(علیه السلام) با همه ی خصوصیاتش مشاهده می کنید که یک عده انسان های شیطان صفت یا شیطان های انسی به انواع توطئه و کارشکنی و موضع گیری و اعمال اغراض و امراض جلوی راه علی(علیه السلام) را سد کردند و گرفتند.

 

وی ادامه داد: استکبار جهانی قرن بیستم هم از این جهت اظهار خوشبختی می کند که اگر ما شکل معاویه را می دانستیم در چه قیافه است، سر چهارراه های اروپا مجسمه ی معاویه را می ریختیم، چراکه او هم علی(علیه السلام) را می شناسد و می گوید اگر در کار علی(علیه السلام) کارشکنی نمی شد، تمام زمین را به اسلام می کشاند و اسلام را در پهنه ی گیتی پیاده می کرد، حالا اینها چه کسانی هستند؟ آل ابی سفیان هستند، معاویه هست، مجسمه ی شیطنت، اما استکبار جهانی می گوید اگر ما میدانستیم از معاویه تشکر می کردیم و قیافه ی او را سر چهارراه اروپا می‌ریختیم، تأسف اینجاست.

 

امام جمعه بیرجند با اشاره به اینکه قرنها باید بگذرد تا از الطاف پروردگار متعال شخصیت هایی که می توانند موجب نجات نسل انسان شوند به وجود آیند، گفت: این نعمت ها متاسفانه نه تنها قدردانی نشد، مشاهده می‌کنید که با کارشکنی‌های معاویه به انزوا می‌رود، دهها سال تا زمان حکومت عمر بن عبدالعزیز بد گفتن به علی(علیه السلام) یک امر رایج روزمره، حتی در مسجد و محراب بوده است، آیا واقعا این معاویه بوده که این کار را کرده؟ آیا واقعا او عمروعاص بوده این کار را کرده؟ نه چنین نیست، معاویه و عمروعاص و دیگری یک نفر است بلکه این همه هستند که در این جرم بزرگ شریکند، همه هستند، یک کسی با توطئه اش، یک کسی با سخنش، یک کسی با سکوتش و مجموعه ی آنها این ظلم بزرگ را بر تاریخ می کنند.

 

تحقیق کنید ببینید علی(ع) کیست

وی با بیان اینکه چه ننگی بالاتر از این که مردم همچون علی(علیه السلام) را به انزوا نشاندند و معاویه را در کنار خود پرورش دادند، گفت: اهل تحقیق با استناد به تفاسیر قرآن و احادیث رسول الله و نظر دانشمندان از قشرها و صنف های مختلف به تاریخ زندگی علی(علیه السلام) به قلم دیگران و مهمتر از همه به عمق گفته های علی(علیه السلام) بروند، تحقیق کنند ببینند علی(علیه السلام) کیست.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه علی(علیه السلام) اول مظلوم عالم اسلام است، اظهارداشت: امروز علی(علیه السلام) غریب، ناشناخته و مهجور است همچنان که قرآن مهجور است، آنچه را که به عنوان خط و مشی مکتب و تفکر دین است دیروز و امروز ندارد، وقتی یک فقیه برومند آشنای به مسائل دین و زمان همچون رهبر انقلاب(امام خمینی رحمت الله) مطلب می گوید خط مشی می دهد از خود که نمی گوید همان چه را که جدش علی(علیه السلام) فرموده است را امروز به من و شما می گوید.

 

ایت الله عبادی با بیان اینکه از روزی که شما انقلاب کردید، دنیا کمر دشمنی نسبت به شما بسته است، اظهارداشت: جرم شما حمایت از اسلام است، همان جرمی که علی(علیه السلام) داشته، جرم دیگری نیست، بر سر شما همچنان که بر سر فرزندان پیغمبر آوردند این صحنه ی کربلا که باید هر روز باشد و منحصر به کربلا نیست زندگی همه ی ائمه هدی، حالا او بُعد نظامی بود در ابعاد دیگرش مثل صحنه ی کربلا و گاهی سخت تر از صحنه ی کربلا است، این ارثی است که شما از رهبرانتان دارید و به این ارث افتخار کنید.

 

وی ادامه داد: شما اگر مورد بی مهری مستکبرین قرار می گیرید تحت فشار استکبار جهانی قرار می گیرید اگر بی جرم خانه های شما را می زنند و به شهرهای شما حمله و مسجدهای شما را خراب می کنند و هر توطئه ی سیاسی، نظامی و اقتصادی می کنند، شما به این افتخار کنید، چراکه این شمایید که خون کربلا را تازه می کنید، شمایید که تاریخ آینده قضاوت خواهد کرد و شما ستاره های درخشان تاریخ آینده هستید، اما این استقامت را تا آنجایی که تعیین کننده است از خدا بخواهید تا پایتان نلغزد، توجه دارید که دشمن تنها با شما به صورت نظامی نمی جنگد که فقط با اعزام نیروی نظامی جبران شود، مسلم توطئه های سیاسی او، جنگ های روانی او، جنگ های اقتصادی او، بازی ها و شگردهای او، نه کم از این نیست گاهی بیشتر است، لذا باید شما مقاوم باشید.

 

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه یاران پیامبر(صلی الله علیه و آله) و حضرت علی(علیه السلام) سختی های زیادی را در راه اسلام تحمل کردند، افزود: حمایت از علی(علیه السلام) یعنی آن به صرف اینکه من بیایم و یکسری مسائلی را تنها در بعد لفظی از شخصیت علی(علیه السلام) برایتان بگویبم کافی نیست؛ بلکه باید آنچه را که هدف امیرالمونین علی(علیه السلام) است که امروز به حمدالله در یک حرکت بسیار جالب دارد پیش می رود را در پیش گیرید.

 

بیگانه حق دخالت در امور مسلمین را ندارد

وی با اشاره به استقامت مردم فلسطین در برابر صهیونیست های خبیث، افزود: این رهنمودهای رهبر کبیر انقلاب امروز نفوذش در شرق و غرب و همه ی کشورهای اسلامی رفته است و این حرکت های آزادی بخش و رهایی بخش در جوامع مسلمین به گونه ای است که آنها کاملا امیدوارند که این حرکت پیروز است.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه امروز ملت ها تنها امیدشان اسلام است، از شرق و غرب مأیوس هستند، گفت: ملت های جهان امروز مثل یک دیگ بخارند چه در کشورهای غربی و چه در کشورهای شرقی، ملت ها اسلام را می خواهند، ملت ها همانی را می خواهند که رهبر انقلاب می گوید، ملت ها خلاصی مسلمین و کوتاهی دست استکبار را می خواهند، اینجاست که زیر پای استکبار جهانی امروز سست است.

 

آیت الله عبادی با بیان اینکه امروز گرایش به اسلام و قرآن و نجات از وضع رسوای استکبار جهانی مطرح است، گفت: البته اینها مقاومت و اتحاد می خواهد، مردم مقاومت کنید و روحیه خود را در مقابل شگردهای دشمن محکم نگه دارید تا  جریانات جنگ صفین تکرار نشود.

 

وی با بیان اینکه خداوند به مسلمان عزت داده و مسلمان زیر سلطه ی بیگانه نباید باشد، گفت: بیگانه حق دخالت در امور مسلمین را ندارد، جان مسلمین و مال و ناموس مسلمین باید حفظ شود و اموال مسلمین نباید غارت شود، ما همچنان که دلمان بر شیعه افغان می سوزد بر سنی افغان هم می سوزد، اسرائیل باید از بین برود مسلمانان فلسطین باید به فلسطین برگردند می خواهد شیعه باشد یا سنی، برای ما فرقی نمی کند، این موضع ما است.

 

وی گفت: امروز ما در یک مقطع حساس هستیم اگر ما در اینجا سستی کنیم تاریخ آیندگان ما را نخواهند بخشید همچون که ما در جریان جنگ صفین، مجرمین را نمی توانیم ببخشیم خدا هم نخواهد بخشید.

 

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/