آخرین اخبار

تاریخ : 19. اسفند 1398 - 8:40   |   کد مطلب: 2774
دهقانی فیروزآبادی گفت: ۳۵ بیمار مبتلا به کرونا در استان خراسان جنوبی شناسایی شده که از این تعداد ۳ نفر فوت کرده اند.

به گزارش مهر مشرق ، خبرگزاری شبستان از بیرجند، «محمد دهقانی فیروزآبادی» شامگاه (۱۸ اسفند) به خبرنگاران رسانه های گروهی با تشریح آخرین وضعیت آمار بیماران کرونا در استان خراسان‌ جنوبی، اعلام کرد: از ۱۷۲ نمونه ارسال شده ۱۳۷ نمونه منفی بوده و ۳۵ نمونه مثبت و ۹ مورد مثبت تکراری (یک اسم دوبار) اعلام شده است.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه تا پایان شب گذشته هیچ نمونه‌ای در صف انتظار نداریم و تمام نمونه‌ها به‌روزرسانی شده است، گفت: پس از اعلام آمار ۴۴ نفری مبتلایان به کرونا در استان از سوی سخنگوی وزارت بهداشت، موارد نمونه مثبت تکراری حذف شد بنابراین تاکنون آمار قطعی مبتلایان به ویروس کرونا در استان ۳۵ نفر است.

 

دهقانی فیروزآبادی ادامه داد: از این تعداد بیمار مبتلا به ویروس کرونا، ۱۹ مورد مربوط به شهرستان بیرجند، هفت مورد شهرستان قاین، چهار مورد شهرستان زیرکوه، سه مورد شهرستان فردوس، یک مورد شهرستان طبس و یک مورد نیز مربوط به شهرستان سرایان است.

 

وی بازه سنی افرادی که تا کنون به ویروس کرونای جدید در استان مبتلا شده‌اند را بین ۲۰ تا بالای ۸۰ سال عنوان کرد و افزود: سه نفر بین ۲۰  تا ۲۹ سال، شش نفر بین ۳۰ تا ۳۹ سال، هشت نفر بین ۴۰ تا ۴۹ سال، ۹ نفر بین ۵۰  تا ۵۹ سال، سه نفر بین ۶۰ تا ۶۹ سال، سه نفر بین ۷۰  تا ۷۹ سال و سه نفر هم بالای ۸۰ سال هستند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: گروه سنی ۵۰ تا ۵۹ سال با ۹ مورد بیشترین مبتلایان به کرونا را به خود اختصاص داده است.

 

وی با بیان اینکه یک فرد ۷۴ ساله در بیرجند به آمار فوتی‌های کرونا در استان اضافه شده، ادامه داد: یک بیمار مرد ۵۵ ساله‌ و یک بیمار بالای ۹۰ سال نیز در روزهای گذشته فوت کردند.

 

دهقانی فیروزآبادی در خصوص تولید ماسک در استان، بیان کرد: گروه های زیادی برای رفع کمبود ماسک در استان وارد این عرصه شده اند و نمونه های زیادی به دانشگاه علوم پزشکی ارسال شده که بررسی می شود و تا کنون ۲ شرکت داخل استان موفق به دریافت تاییدیه دانشگاه علوم پزشکی برای تولید ماسک شده اند.

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/