آخرین اخبار

تاریخ : 9. ارديبهشت 1399 - 16:03   |   کد مطلب: 2778
منتخب مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس یازدهم گفت: در شرایط کنونی کشور، رمز پیشرفت اقتصادی، تولید و اشتغال؛ حمایت از تولید داخل است.

به گزارش مهر مشرق ، 

حسین خسروی نماینده منتخب مردم شریف شهرستان های بیرجند درمیان و خوسف در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، در آستانه روز کارگر، از 5 واحد تولیدی در شهرک صنعتی بیرجند بازدید و روز کارگر را به کارگران این واحد های تولیدی تبریک گفت.

وی در این بازدید با اشاره به جایگاه کارگران در اسلام گفت: بر اساس روایتی، پیامبر اسلام (ص) دست کارگر را می‌بوسد که این نشان از عظمت جایگاه کارگران دارد.

نماینده منتخب مردم بیرجند درمیان و خوسف در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سرمایه انسانی یکی از عوامل مهم در تولید است، گفت: کارگران در خط مقدم تولید هستند و به عنوان سربازان جنگ اقتصادی با همه توان تلاش می‌کنند و نیازمند حمایت واقعی هستند.

وی با اشاره به فرموده امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه «چرخ عظیم جوامع بشرى با دست تواناى کارگران در حرکت و چرخش است و "حیات یک ملت، مرهون کار و کارگر است» افزود: باید مطالبات و خواسته های این قشر معزز در دستور کار جدی مسئولین قرار بگیرد.

نماینده منتخب حوزه بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس یازدهم، تاکید کرد: براي جهش در عرصه توليد و ايجاد اشتغال پايدار، نیازمند حمایت از جامعه کارگری و کارفرمایی هستیم.

خسروی با بیان اینکه هدف بازدید از واحد های تولیدی، گفتگو با تولید کنندگان، شنیدن مشکلات و پیدا کردن راهکار برای حل معضلات تولید است، تاکید کرد: باید راهکار ها و خلأهای قانونی مشخص و موانع توسط مجلس و همچنین دولت بررسی شوند تا مشکلات از سر راه واحد های تولیدی برداشته شود.

وی با اشاره به اهمیت تولید و اشتغال در کشور افزود: برای رونق بخشیدن به اقتصاد یک کشور، وظیفه دولت و مسئولان کشور حمایت از تولید کنندگان و فراهم کردن زمینه های تولید و اشتغال برای سرمایه است که این موضوع چندان به چشم نمی آید.

وی با اشاره به اهمیت بازاریابی و فروش محصولات داخلی گفت: حمایت از تولید داخلی با خرید محصولات بومی و داخلی اقدامی است که مسئولان استانی و شهروندان می توانند برای رونق بخشیدن به اقتصاد داخلی انجام دهند و این حرکت امروزه با عنوان "جهش تولید " مطرح می شود .

نماینده منتخب مردم شهرستان‌های بیرجند درمیان و خوسف با تاکید بر جهش تولید عنوان کرد: برای عملیاتی کردن شعار جهش تولید باید با تکیه بر توان سرمایه گذاران، جوانان و متخصصان داخلی به سمتی حرکت کنیم که نیازهای وارداتی و به ویژه نیاز به واردات کالاهای اساسی را در داخل کشور تولید کنیم.

خسروی حمایت از تولیدات داخلی کشور و استان را راهی مطمئن برای برون رفت از بحران های اقتصادی و حمایت از تولید و اشتغال دانست و خواستار قانونمند شدن این موضوع شد.

وی با تاکید بر اهمیت سرمایه گذاری و تامین زیرساخت ها و مشوق های سرمایه گذاری، افزود: در شرایط کنونی کشور رمز پیشرفت اقتصادی، تولید و اشتغال، حمایت از تولید داخل است.

وی سرمایه گذاران و تولید کنندگان استان را عامل اصلی پیشرفت توسعه و اقتصاد استان دانست و گفت: امروز جوانان با ایده و افکار بسیار خوبی در استان فعالیت تولیدی می کنند، اما با مشکلاتی روبرو هستند که باید هرچه سریعتر مشکلات آنان در استان و کشور برطرف شود و این نیازمند همت همه مسئولین استانی و کشوری است.

در این بازدید که مدیرکل شرکت شهرک های صنعتی استان حضور داشت، مدیران واحد های تولیدی آرد گلبرگ، آرد یگانه، شرکت لبنیاتی آنا، واحد تولیدی لوله مهراس کویر، واحد تولید لوله، واحد تولید موقت مواد شوینده و بهداشتی و ... به بیان دیدگاه ها و مشکلات خود پرداختند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/