تاریخ : 22. تير 1394 - 9:37   |   کد مطلب: 737
افتخارآفرینی ورزشكار بيرجندي در مسابقات دانشجویان جهان
خدمتی باز هم طلا گرفت، باز هم اولین شد
ملی پوش بیرجندی تیم ملی تیراندازی، این بار هم قول داده بود خوش رنگ ترین مدال را بگیرد و گرفت، مانند روزی که قبل از رفتن به بازی های آسیایی اینچئون به خبرنگاری که از او پرسیده بود چه هدفی از شرکت در این مسابقات دارد، با اعتماد به نفس گفته بود:« تنها برای رسیدن به مدال طلا به کره جنوبی می رود!»

به گزارش مهر مشرق، خیلی ها از اینکه یه دختر 18 ساله که اولین تجربه های ملی اش را سپری می کند اینطور قول مدال طلا می دهد تعجب کرده بودند اما کسانی که تمرینات او را در اردوی تیم ملی تیراندازی از نزدیک دیده بودند به توانایی های او ایمان داشتند و به همین خاطر هم روزی که نجمه خدمتی سال گذشته در بازی های آسیایی اولین مدال طلای کاروان ایران را به دست آورد تعجب نکردند. در روزهایی که کاروان ایران در حسرت مدال طلا بود، خدمتی 18 ساله که یکی از جوانترین اعضای کاروان ایران بود توانست تیرهایش را به هدف بزند و خوش رنگ ترین مدال بازی ها را به گردان بیاویزد.

حالا یک سال کمتر از آن روزها، بار دیگر ملی پوش بیرجندی تیم ملی تیراندازی  برای کشورمان افتخار آفریده است. او این بار هم اولین را به نام خودش ثبت کرده است، این بار در مسابقات قهرمانی دانشجویان جهان در گوانگجوی کره جنوبی، خدمتی مانند سال پیش در اینچئون باز هم توانست اولین مدال طلای کاروان ایران را به نام خودش ثبت کند تا نام کشور کره جنوبی با طلا و اولین برای این ملی‌پوش جوان گره بخورد.خدمتی هفته گذشته بود که توانست در مسابقات تیراندازی تفنگ بادی 10 متر زنان به مدال طلا دست یابد. البته این تنها مدال او نبود و یک بزنز هم او در رقابت های انفرادی تیراندازی سه وضعیت ۵۰ متر یونیورسیاد کره جنوبی را به خود اختصاص داد. خدمتی در بخش تیمی هم توانست مدال نقره تفنگ 3 وضعیت، مدال برنز تفنگ 50 متر درازکشی و مدال برنز تفنگ 10 متر بانوان را کسب کند  تا یک طلا، یک نقره و سه برنز برای کاروان ایران در بازی های دانشجویان جهان کسب کرده باشد، آن هم در شرایطی که خدمتی و هم تیمی هایش در سخت ترین شرایط و با امکانات محدود در مقایسه با رقبایشان آماده این مسابقات شده بودند.

به همین خاطر بود که لازلو سرمربی تیم ملی تیراندازی پس از کسب افتخارات خدمتی و دیگر ملی پوشان تیراندازی در این رقابت ها گفت که تیم های دیگر باید از اینکه ایران مدال می گیرد خجالت بکشند:«مهمترین مشکل‌مان چه در تیم ملی و چه در تیم دانشجویان نداشتن فشنگ است، به گونه‌ای که بازیکنان ملی‌پوش ایران هر هفته به طور میانگین هر کدام ۲۵ تیر شلیک می‌کنند ولی بازیکنان دیگر کشورها حداقل هر کدام در هفته ۱۲۰۰ تیر شلیک می‌کنند.ما با حداقل امکانات در این مسابقات حاضر شدیم و حتی بعضی اوقات ممکن بود یک هفته تمرین کنیم و یک هفته تمرین نداشته باشیم. به نظرم با توجه به امکانات بسیار محدودی که در اختیار داشتیم، کشورهای دیگر باید از کسب این مدال و همچنین مدال طلای نجمه خدمتی خجالت بکشند!»حالا با تمام این مشکلات خدمتی یک هدف بزرگ دارد و آن هم کسب سهیمه المپیک و شرکت در المپیک 2016 در ریو در تابستان آینده است، هدفی که با توجه به توانایی‌های او دور از دسترس نیست و دور از ذهن نیست اگر ملی پوش بیرجندی تیراندازی کشورمان سال آینده در ریو بزرگترین افتخار زندگی اش را کسب کند.

 

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/