تاریخ : 22. تير 1394 - 13:29   |   کد مطلب: 752
برای دومین بار، نجمه خدمتی "بانوی قهرمان تیراندازی جهان" و دارنده ۵ مدال از بیست و هشتمین دوره مسابقات یونیورسیاد جهانی در کره جنوبی مدال هایش را تقدیم شهدا کرد.

به گزارش مهر مشرق به نقل از شبستان، نجمه خدمتی دارنده 5 مدال از بیست و هشتمین دوره مسابقات یونیورسیاد جهانی در کره جنوبی صبح امروز (22 تیر) در مراسم استقبال مردمی در فرودگاه بیرجند، برای دومین بار، مدال هایش را تقدیم شهدا کرد.

 

وی بزرگترین ارزش و افتخار ایران اسلامی را شهدا و خانواده های آنان دانست و گفت: رنگ و درخشش مدال های جهانی در برابر شهامت، شجاعت و فداکاری های شهدا و خانواده های آنان، هیچ ارزشی ندارد و اگر این مدال ها، امروز کسب شده است؛ بخاطر نعمت امنیت، آرامش و اقتدار کشورمان است.

 

خدمتی تاکید کرد: همیشه خود را مدیون دعای خیر مردم به ویژه خانواده های شهدا و ایثارگران می دانم.

 

وی با بیان اینکه خوشحالم برغم اولین حضور در این دوره از مسابقات، شادی را به اردوی کاروان ورزشی ایران آوردم، اظهار داشت: هر چند که کمبود فشنگ و فقدان آشنایی با سلاح، کمی از اعتماد به نفس و روحیه ام کم کرد، اما با دعای خیر مردم، توانستم این افتخارات را برای کشورم کسب کنم.

 

قهرمان تیراندازی جهان در کره جنوبی، در پاسخ به این پرسش که نقش خود را تا چه اندازه در رشد و توسعه ورزش بانوان و ایجاد فرصت های برابر و تقویت انگیزه با اهمیت تلقی می کنید؟ خاطرنشان کرد: همیشه تلاش کرده ام الگوی بسیار خوبی برای بانوان باشم؛ چرا که معتقدم آنها نیز توانمندی های بسیاری دارند که اگر کمی تلاش بکنند، می توانند به موفقیت های زیادی در عرصه های مختلف زندگی از جمله ورزش دست یابند.

 

خدمتی با اشاره به فضای بسیار مثبت و سازنده کادر فنی در اعتماد به توانمندی هایش،تصریح کرد:برای اولین بار با اعتماد سرمربی تیم، لازلو، علاوه بر اینکه در تفنگ 10 متر بانوان، قابلیت خود را قبلا ثابت کرده بودم، در تفنگ خفیف 3 وضعیت نیز برای ایران تیر انداختم.

 

دارنده مدال طلای مسابقات جهانی دانشجویان در کره جنوبی، با اشاره به اینکه در آستانه برگزاری مسابقات مهم جام جهانی در مرداد ماه سال جاری در آذربایجان هستیم که 2 سهمیه المپیک ریو در آن توزیع می شود، از فشردگی و سختی این مسابقات با توجه به تلاش همه تیم ها برای کسب سهمیه گفت و اظهار داشت: این قول را به مردم خراسان جنوبی و هم وطنانم می دهم که تمام تلاشم را در کنار دعای خیر مردم برای قرار گرفتن در سکو و اخذ مجوز حضور در مسابقات المپیک 2016 ریو بکار ببندم.

 

بر اساس این گزارش؛ در بیست و هشتمین دوره مسابقات یونیورسیاد جهانی در کره جنوبی در بخش انفرادی 2 مدال طلا و برنز و و در بخش تیمی نیز یک مدال نقره و 2 برنز کسب کرده است.

 

نجمه خدمتی پیش از این مدال طلای بازی های آسیایی اینچئون کره جنوبی در سال 2014 را با حضور در گلزار شهدای بیرجند ، تقدیم شهدا کرده بود.

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/