تاریخ : 7. مرداد 1394 - 12:05   |   کد مطلب: 842
رئیس فدراسیون هندبال کشور خبر داد
انتخاب مردم فردوس به عنوان تماشاگر نمونه هندبال کشور
رئیس فدراسیون هندبال کشور از انتخاب مردم فردوس به عنوان تماشاگر نمونه هندبال کشور در جشن بزرگ هندبال خبر داد.

به گزارش مهر مشرق به نقل از فارس، سیدابوالحسن مهدوی صبح امروز در دیدار اعضای هیئت مدیره موسسه فرهنگی، ورزشی منیزیم و تعدادی از مسئولان شهرستان فردوس اظهار داشت: ورزش انگیزه‌هایی چون غرور، نشاط و پویایی به جامعه می‌دهد در واقع ورزش یک ثروت ملی است که اگر به آن توجه شود فزونی می‌یابد و چنانچه برنامه‌ریزی خوبی صورت نگیرد از بین می‌رود.

وی گفت: باشگاه منیزیم فردوس با تلاش بسیار زیاد توانسته است در بین استان‌های مختلف کشور، تیمی شایسته به لیگ برتر کشور و همچنین مسابقات آسیایی اعزام کند که این نشان از تفکر ویژه و ایده بزرگ این باشگاه است.

رئیس فدراسیون هندبال کشور افزود: امسال برای نخستین‌بار جشن بزرگ هندبال برگزار و کمیته‌های مختلفی تشکیل شد که با نظرات کارشناسانه برترین‌های هندبال کشور معرفی شدند.

مهدوی تصریح کرد: در جشن بزرگ هندبال کشور، قاسم شعبان‌پور مربی تیم هندبال منیزیم فردوس به عنوان مربی برتر سال هندبال کشور، پویا نوروزی‌نژاد به عنوان پدیده سال هندبال کشور و مردم فردوس نیز به عنوان تماشاگر نمونه مسابقات هندبال کشور معرفی و مورد تجلیل قرار گرفتند.

وی یادآور شد: هندبال یک رشته ورزشی مردانه است و همه کشورهای بلوک شرق در برنامه‌های روزانه نظامی خود هندبال بازی می‌کنند و معتقد هستند که این ورزش نقش بسزایی در آمادگی جسمی و روحی جوانان و ایجاد روحیه مبارزه جویی و مبارزه طلبی دارد و با این ماهیت مبارزه طلبی ورزش هندبال انتظار می‌رود که ناظران و تماشاگران نیز تحت تاثیر قرار گیرند ولی تماشاگران فردوس با رعایت احترام به رقیب و کنترل احساسات خود، بسیار با اخلاق و مطلوب عمل کردند و این از فرهنگ بزرگ و غنی منطقه‌ نشات می‌گیرد.

رئیس فدراسیون هندبال کشور گفت: برای پخش زنده تلویزیونی مسابقات هندبال فردوس و همچنین اختصاص اعتبار برای احداث سالن استاندارد ورزشی در این شهرستان پیگیری لازم صورت می‌گیرد.

مدیرعامل موسسه فرهنگی، ورزشی منیزیم فردوس افزود: این موسسه از سال 1391 فعالیت خود را آغاز و در حال حاضر 6 کلوپ ورزشی در شهرهای فردوس، سرایان و آیسک و در رده‎‌های نونهالان و نوجوانان زیر نظر این باشگاه فعالیت می‌کنند.

رسول اسماعیلی، احداث مجموعه ورزشی، توسعه زیرساخت‌ها، رونق تجاری و توجه ویژه به رده‌های پایه را از اهداف باشگاه منیزیم فردوس در سال‌های آینده عنوان کرد.

وی تصریح کرد: نبود سالن استاندارد ورزشی و عدم پخش زنده تلویزیونی مسابقات هندبال حداقل در دیدارهای خانگی از مشکلات و چالش‌های پیش روی موسسه فرهنگی، ورزشی منیزیم فردوس در ورزش هندبال است.

احداث مجموعه ورزشی استاندارد در فردوس

مدیرعامل کارخانه شمش منیزیم و حامی مالی تیم هندبال منیزیم فردوس نیز بر رعایت اخلاق و اخلاق‌مداری در ورزش تاکید کرد و یادآور شد: باید با تلاش فراوان و رعایت اخلاق، مسیر توسعه را با ایجاد زیرساخت‌های مناسب به سرعت طی کرد.

فرامرز کافی از احداث مجموعه ورزشی استاندارد در فردوس خبر داد و گفت: این مجموعه در صورت تامین زمین مناسب در زمینی به مساحت 45 هزار مترمربع  احداث و با رعایت استانداردهای لازم، نیاز ورزشی شهرستان تا سال 1400 تامین می‌شود.

وی افزود: در صورت تامین زمین مناسب، عملیات اجرایی مجموعه ورزشی استاندارد در شهرستان فردوس آغاز و مجموعه‌ ورزشی نمونه در شرق کشور احداث می‌شود که می‌تواند در آینده میزبان اردوهای تیم ملی باشد.

شهردار فردوس نیز از زحمات تیم هندبال و باشگاه فرهنگی، ورزشی منیزیم فردوس که ورزش فراموش شده هندبال را زنده کرده‌ است، تقدیر و تصریح کرد: سرمایه‎‌گذاری در حوزه ورزش با توجه به آسیب‌هایی که امروز جوانان را تهدید می‌کند امری با ارزش و نوعی عبادت است.

حمید حلاج‌مقدم یادآور شد: احداث فضای ورزشی با ظرفیت سه تا چهار هزار نفر در فردوس امری ضروری و مورد نیاز شهرستان است چرا که در مسابقات برگزار شده بیش از سه برابر جمعیت داخل سالن به دلیل نبود فضای کافی در پشت درب سالن منتظر می‌مانند و این برای مسئولان شهرستان مایه سرافکندگی است که جمعیت مشتاق جوانان علاقه‌مند به ورزش فضای ورزشی کافی را ندارند.

حسین اسماعیلی معاون سیاسی فرماندار فردوس نیز از همراهی و همگامی مردم این شهرستان در برگزاری مسابقات هندبال تقدیر کرد و گفت: در چند روز آینده جلسه‌ای با حضور معاون سیاسی استاندار و مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی برگزار و موضوع پخش زنده مسابقات هندبال فردوس مورد بررسی قرار می‌گیرد.

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/