تاریخ : 4. بهمن 1395 - 13:05   |   کد مطلب: 1669
یادداشت
أین تذهبون؟!
بهتراست دکتر رضایی بداند که اگر بخواهیم به پرونده زندگی سیاسی آیت الله هاشمی به دقت ریز شویم، این مطلب درست است که آقای هاشمی مظلوم واقع شده بود، اما نه از ناحیه جبهه مؤمنین، بلکه از ناحیه آنهایی که بعد از دوم خرداد 76 چنان تهمت‌ها و تخریب‌هایی علیه او انجام دادند.

به گزارش مهر مشرق ، با خبر شدیم که آقای دکتر رضایی امام جمعه بیرجند بعد از سخنرانی های بصیرت بخش مدیرکل تبلیغات اسلامی و حاج آقای مختاری به دعوت دولتی ها در مراسم ارتحال آیت الله هاشمی مطالبی بیان کردند که همگان نسبت به آن متعجب و ایراد گرفته اند! که در این یادداشت به تحلیل این سخنان که برگرفته از حقیقت فکری امام جمعه بیرجند است، خواهیم پرداخت.سرخط مهمترین مطالبی که دکتر رضایی در این جلسه بدان اشاره کردند، عبارت است از حمله به صدا و سیما، بی منطق و نفهم خواندن تندروها، اتهام زنی به برخی از خواص بیرجند(بنا بر گفته وی، برخی از خواص حاضر به دیدن کتب آیت الله هاشمی در دفتر امام جمعه نبودند) ،انتقاد از عملکرد حوزه های علمیه که خون به دل رهبر انقلاب اسلامی کرده اند؟،حمله به اصلاحات، انتقاد از رفتن به روستاهای بیرجند برای تخریب آیت الله هاشمی.

سخنان امام جمعه بیرجند در حالی مطرح شد که باید گفت پس از درگذشت آقای هاشمی، چهره‌های مختلفی از سلایق مختلف در صداوسیما حضور یافته و درباره شخصیت آیت‌الله هاشمی اظهارنظر و بر مبنای توصیه‌های دینی او را تکریم کردند اما با این حال، عملکرد صداوسیما در این موضوع از جهاتی نیز کاملاً قابل نقد است چرا که انتظار می رفت آقای هاشمی با تمام زوایا را مورد انعکاس قرار می گرفت و برخی اغراق‌هایی را که درباره آیت‌الله هاشمی طی چند روز اخیر در صداوسیما صورت گرفت نیز جزو اشکالاتی اساسی وجود دارد که از حوصله این یادداشت خارج است . 

بهتراست دکتر رضایی بداند که اگر بخواهیم به پرونده زندگی سیاسی آیت الله هاشمی به دقت ریز شویم، این مطلب درست است که آقای هاشمی مظلوم واقع شده بود، اما نه از ناحیه جبهه مؤمنین، بلکه از ناحیه آنهایی که بعد از دوم خرداد 76 چنان تهمت‌ها و تخریب‌هایی علیه او انجام دادند.بهتراست بدانید خیانت بزرگی که به وی شد از ناحیه دوستانی همچون جنابعالی(دکتر رضایی) بوده است چرا که برای حفظ موقعیت و مسئولیت حاضر بودید به تعبیر خودتان حرفی از هاشمی نزدید. ضربه بزرگ به آقای هاشمی دقیقا از همین دوستان نزدیک بوده است.مسئله بعدی اتهام زنی بی پایه و اساس نسبت به اینکه افرادی در روستاها مأموریت داشته اند که علیه آقای هاشمی صحبت کنند، انتظاری که ما از شما داریم این است که مردانگی به خرج دهید و مستندات این صحبت خود را شفاف بگویید. مگر می شود عده اجیر شوند و به روستاها بروند و بر ضد آقای هاشمی سخن به میان آورند؟ آیا مردم هاشمی، وابستگان و رفقای وی را نمی شناسند؟

مطلب دیگر اینکه امروز اگر در حوزه های علمیه مسائل و مشکلاتی وجود دارد، سئوال اساسی این است که حداقل شش سال گذشته مسئولیت هدایتگری حوزه های علمیه استان بر عهده شما بوده است و باید اولین شخصی که پاسخگو باشد شمایید که چرا با اقدامات خود، خون به دل رهبر معظم انقلاب اسلامی کرده اید.ختم کلام، مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در پیام تسلیتشان مواضع صحیح و اصولی نسبت به مرحوم آیت الله هاشمی مطرح نمودند و لذا جنابعالی(دکتر رضایی) را توصیه می کنیم به تقوای الهی، مردم انتظار دارند صادق باشید و برای امور دنیوی تن به هر ذلتی ندهید و بر اصول مد نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی ایستادگی کنید.

 

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/