تاریخ : 27. بهمن 1395 - 8:46   |   کد مطلب: 1697
حال پرویزی طی ماه های اخیر با انتصاب افرادی همچون بهاری و حسینی ثابت کرد که دولت یازدهم در حرف و عمل بسیار متفاوت است و از صداقت لازم با مردم حداقل در این زمینه برخوردار نیست و آن طور که بیان می کند هم پایبند به قانون نیست!

به گزارش مهر مشرق ،استاندار خراسان جنوبی زمان حضورش در استان دو شرط برای تغییر مدیران استان قرار داده بود ابتدا اینکه باید مدیران در محل خدمت ساکن باشند و دوم مدیرانی که از سازمان های دیگر در وزارت کشور مامور شده اند، به محل خدمت خود برگردند و صرفا مدیران از کارکنان وزارت کشور باشند، استاندار به گفته خودش قانون را اجرا کرده است و به همین دلیل در کمتر از 4 ماه حضورش در استان، بیش از 64 مدیر و مسوول عزل و نصب شدند.

اما انگار در اجرای این قانون، تبصره و بندهایی برای برخی مدیران لحاظ شده است به گونه ای که برخی از فرمانداران یا مدیران عزل شده در محل خدمت ساکن بودند اما نیروی وزارت کشور نبودند و هم اکنون با وجودی که برخی مدیران وزارت کشوری هستند اما در محل خدمت خود ساکن نیستند که نمونه بارز آن مدیران و مسئولین شهرستان سربیشه و درمیان است که بارها نبود مسئولین غیر از ساعات اداری در شهر مورد انتقاد مردم قرار گرفته است.

 

بنا به بررسی ها، حدود نیمی از مدیران شهرستان های استان در محل خدمت خود ساکن نیستند و به دلیل نبود امکانات در مشهد یا مرکز استان ساکن هستند، درحالی که ساکن بودن مدیران در آن شهرستان مزایای زیادی دارد از جمله اینکه سکونت مدیر دستگاه اجرایی به همراه خانواده خود در محل خدمت موجب آشنایی، لمس مشکلات و شاخص‌های موانع توسعه می‌شود و دفاع از منافع شهرستان را به صورت عمیق‌تری به دنبال دارد.

 

آیین‌نامه لزوم اقامت مدیران در محل مأموریت خود که در شهریور‌ماه ۸۴ به پیشنهاد وزارت کشور و برطبق اصل ۱۳۸ قانون اساسی به تصویب رسید بر لزوم انتخاب و انتصاب مدیران واحد‌های اجرایی در سطوح استان و شهرستان و شهر با در نظر گرفتن ضوابط قانونی شورای عالی اداری و افراد واجد شرایط ساکن در محل خدمت تاکید می کند و در شرایط استثنایی تا ۵ درصد در کارگروه استانی برنامه‌ریزی شود و سکونت و استقرار خانواده در محل خدمت، شرط لازم برای انتخاب استاندار یا فرماندار تعیین شده است. درحالی که هم اکنون برخی از فرمانداران شهرستانها از جمله فرماندار زیرکوه با خانواده در این شهرستان ساکن نیست.

 

چند روز پیش نیز با توجه به بارش رحمت الهی و مسدود شدن جاده های ارتباطی و با توجه به اینکه برخی از مسئولین و کارمندان ادارات شهرستان سربیشه ساکن بیرجند هستند؛  شهروندان سربیشه نسبت به تعطیلی ادارات اظهار نگرانی کرده بودند که اگر این مدیران در شهرستان ساکن بودند این نگرانی هم وجود نداشت. البته استاندار تنها در ساکن نبودن برخی مدیران در محل خدمت قائل به تبصره نشده است بلکه اخیرا در انتصابی سید امید حسینی، که مدیر توسعه منابع اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی بوده، را به عنوان مدیرکل جدید دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری منصوب کرده است.

 

این انتصاب در حالی انجام گرفت که پیش تر مهمترین دلایل عزل پیامکی برخی از فرمانداران و مسئولان استانی، مأموریت آنان به استانداری و فرمانداری ها اعلام شده بود، آن هم به بهانه اینکه در مجموعه وزارت کشور نیروهای توانمند زیادی وجود دارند و نیازی به مأمور شدن افراد از سایر دستگاه ها به استانداری و فرمانداری ها نیست.

 حال پرویزی طی ماه های اخیر با انتصاب افرادی همچون بهاری و حسینی ثابت کرد که دولت یازدهم در حرف و عمل بسیار متفاوت است و از صداقت لازم با مردم حداقل در این زمینه برخوردار نیست  و آن طور که بیان می کند هم پایبند به قانون نیست!

 

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/