تاریخ : 18. ارديبهشت 1396 - 12:51   |   کد مطلب: 1764
در تفکر جوانان خراسان جنوبی این اعتقاد نهفته است که با اینکه بیکار هستیم و درد بیکاری را می دانیم اما حاضر نیستند که با ویژه خواری و رانت و یا اینکه وقتی کالای مشابهی در کشور وجود دارد دست به واردات بزنند.

به گزارش مهر مشرق ، دومین مناظره دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در حالی روز جمعه برگزار شد که در این برنامه شاهد اعتراف جهانگیری کاندیدای پوششی اصلاحات در بدنه دولت بودیم. جهانگیری در این مناظره در واکنش به روشنگری قالیباف می‌گوید؛" ...در مورد مساله ای که آقای قالیباف گفتند چون علاقه نداشتم این موضوع در اینجا مطرح شود؛ من تا روز چهارشنبه که جلسه هیات دولت بود فکر می کردم برای وزیر دیگری این مساله اتفاق افتاده است!! چهارشنبه مشخص شد که منظور وزیر آموزش و پرورش است. ملت ایران مظلومیت دولت را ببینید. یک دفعه گفته می شود در خانه یک وزیری، قاچاق بوده است. وزیر یک دختری دارد که فوق لیسانس داشته و بیکار بوده ولی کار شرافتمندانه انتخاب کرده و واردات داشته است."

 

مسئله ای که همواره مورد انتقاد مردم بوده است که فعالیت اقتصادی و تجاری برخی از مسئولین و فرزندان آنان است بگونه ای که در برخی از این موارد وزیری داریم که خودش بساز بفروش دارد و یا وزیر صنعت نیز به گونه‌ای دیگر، آنچه که مورد انتظار مردم است که حداقل وقتی وزیر می‌شوند دیگر از این مسائل دست بکشند، اما در مورد موضوع دختر وزیری که این روزها مطرح است و در مناظره هم به آن اشاره شد، باید گفت به فرض اینکه قاچاقی صورت نگرفته باشد آیا آن تسهیلی که برای دختر وزیر تجارت پوشاک باز است برای سایر چند میلیون بیکار کشور هم فراهم است؟

 

 

دولتی که کار شرافتمندانه را برای دختر وزیر می خواهد چقدر برای کرامت کودکان کار، گورخواب‌ها، کارگران، فارغ التحصیلان دانشگاهی، بازنشستگان و ... دلش سوخته است؟ آیا آنقدری که جهانگیری برای دختر وزیر وقت برای دفاع می گذارد، یکبار فقط یکبار شده است که از مظلومیت هزاران کارگر تعدیل شده کارخانه ها و صنایع سخن بگوید؟

 

 

باید گفت جامعه چهاردرصدی ها یک نسلی از فرزندان را تربیت کرده اند که برایشان رانت، ویژه خواری و واردات امری طبیعی و حقی است، متأسفانه تفکر افرادی که خود ویلانشین و زندگی اشرافی‌گونه ای دارند می‌گوید مسکن مهر خوب نبوده است و زبان اینها حتی برای حمایت از محرومان نیز نمی‌چرخد و حاضر نیستند از زیر اسپیلت‌های اتاق کار و ماشین به روستا و خانه محرومی بروند. از آسیب های بزرگی که این ویژه خواری ها برای جامعه ایجاد کرده است، افزایش فاصله طبقاتی، رشد معضلات اجتماعی(فروپاشی بنیان خانواده‌ها، چند میلیون جوان بیکار، افزایش طلاق و افزایش اعتیاد و مهاجرت به شهرها و حاشیه شهرها) است.

 

 

وقتی در همین خراسان جنوبی شاهدیم در شهرستان مرزی سربیشه با وجود صدها نفر جوان تحصیل کرده بیکار، جلوی چشم آنان کالاهای ریز و درشت مختلف به افغانستان صادر و از آنجا وارد می شود، سئوال اساسی اینجاست که دولت در طی این چهارسال گذشته کدام بستر شغلی شرافتمندانه ای را برای آنها ایجاد کرده است؟ مگر غیر از این است که سیاست های وارداتی کشور برای دختران و پسران بیکار وزراست.

 

در تفکر جوانان خراسان جنوبی این اعتقاد نهفته است که با اینکه بیکار هستیم و درد بیکاری را می دانیم اما حاضر نیستند که با ویژه خواری و رانت و یا اینکه وقتی کالای مشابهی در کشور وجود دارد دست به واردات بزنند.

 

 

در پایان این یادداشت، انتظار داریم قوه قضائیه و صدا و سیما پیشنهاد آقای قالیباف در خصوص شفاف سازی اموال و سرمایه های مسئولین دولتی و وابستگان آنها اقدام نماید. برای مردم مهم است که بدانند با وجود چند فرزند بیکار تحصیلکرده در خانه آیا فرزندان ورزا و مسئولین دردآشنای آنها هستند؟ و حاضرند یک روز خود را جای فرزندان بیکار بگذارند و در خانه ی آنان زندگی کنند.

 

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/