تاریخ : 7. آبان 1396 - 9:55   |   کد مطلب: 1952
در حالی در چند وقت اخیر پس از تصادف مرگباری که در جاده قاین – بیرجند، 3 عضو یک خانواده را به کام مرگ کشاند، جنب و جوش مسئولان برای سر و سامان دادن به وضعیت خطرناک جاده شدت گرفته که این سوال مطرح می شود که حتما باید اتفاقی بیفتد

به گزارش مهر مشرق ، این روزها وعده های زیادی از این طرف و آن طرف شنیده می شود، از نمایندگان خراسان جنوبی در مجلس و استاندار گرفته تا  دادستان که پس از حوادث تلخ و مرگبار جاده قاین – بیرجند می گویند در حال رایزنی هستند تا با رساندن صدای مردم استان به پایتخت، کاری کنند که جاده مرگ هر چه سریعتر دو بانده شدن آن تمام شود و این کابوس همیشگی که مسافران این جاده روی سر خودشان احساس می کنند، بالاخره روزی تمام شود.وعده ها هم در ابتدای امر امیدوار کننده است، گویا اشک های خانواده های زیادی که بستگانشان را در این جاده از دست داده اند، بالاخره سبب شده تا مسئولان و مدیران استان آستین هایشان را بالا بزنند و برای یک بار هم شده که این جاده مرگبار را رام کنند.آخرین وعده را هم یکی از نماینده های استان داده و گفته است که در جلسه ای که او و یکی دیگر از نماینده های استان با وزیر راه داشته اند، آخوندی تاکید کرده که وزارت راه آماده است تا هر چه سریعتر این پروژه را به سرانجام برساند. 

 

در حالی در چند وقت اخیر پس از تصادف مرگباری که در جاده قاین – بیرجند، 3 عضو یک خانواده را به کام مرگ کشاند، جنب و جوش مسئولان برای سر و سامان دادن به وضعیت خطرناک جاده شدت گرفته که این سوال مطرح می شود که حتما باید اتفاقی بیفتد که مدیران از اتاق هایشان خارج شوند و سری به جاده مرگ بزنند و با ابراز تاسف از تلاششان برای رسیدگی خبر دهند! سال هاست که محورهای حادثه خیر استان قربانی های زیادی می گیرد و دو بانده شدن جاده قاین – بیرجند هم به عنوان یکی از خطرناک ترین محورهای استان همواره یکی از مطالبه های اصلی مردم بوده است، با این حال همواره این خواسته از سوی دولت به بهانه کمبود پول و مشکلات اقتصادی بایگانی شده و رسیدگی به آن سرعت نمی گیرد و سال هاست که روند ساخت و ساز در این جاده به صورت لاک پشتی در جریان است. طوری که به نظر می رسد با سرعت کنونی روند دو بانده شدن این جاده چند ده سال دیگر باید منتظر ماند تا شاید سرانجام این جاده دو بانده شود.

 

 

این در شرایطی است که مگر باید هر چند وقت چند نفر در این جاده قربانی شوند که حساسیت ها نسبت به این محور افزایش پیدا کند و چاره ای برای اندیشیده شود. این در شرایطی است که سال هاست محور قاین – بیرجند و برخی دیگر از محورهای خطرناک استان قربانی می گیرد اما پس از هر حادثه مسئولان از بررسی این حوادث و تلاش برای رفع مشکلات خبر می دهند اما وعده ها تنها روی کاغذ و لقلقه زبان مدیران باقی می ماند و جاده همان جاده می ماند و باز هم عده ای دیگر را به کام مرگ می کشاند. البته این بار گویا شرایط فرق می کند و با اعتراض مردم و کمپین هایی در شبکه های اجتماعی با حضور بیش از 20 هزار نفر تشکیل شده است. با توجه به بی تفاوتی مسئولان در حوادث گذشته، مردم جدی تر از قبل وارد میدان شده اند تا داغی که جاده مرگ روی دل خیلی از خانواده ها گذشته را به گوش مسئولان برسانند.

 

 

بالا گرفتن حساسیت مردم نسبت به تصادف های مرگبار این جاده سبب شده تا بر خلاف دفعه های قبل، این بار مسئولان هم حداقل در حرف هایشان نشان دهند که مصمم تر از قبل می خواهند به شرایط خطرناک این جاده پایان دهند. وعده و وعید و مصاحبه هایی در انتقاد از وضعیت موجود هم  در این مدت کم از طرف مدیران  و نمایندگان مطرح نشده است. البته چنین وعده ها و قول هایی در سال های اخیر بارها تکرار شده و این بار هم بیم آن می رود که پس از چند ماه همه چیز فراموش شود و نماینده و مدیر بی تفاوت نسبت به جاده مرگ، به فعالیت های جانبی شان که دردی از مردم دوا نمی کند را پیگیری کنند. به همین خاطر ضروری است که وعده های دولتی ها و مجلسی ها برای تسریع در دو بانده شدن جاده قاین – بیرجند همواره به آنها یادآوری تا فراموشی این وعده ها سبب نشود روند دو بانده شدن جاده مرگ، همچنان کند دنبال و حادثه های مرگبار آن خانوادهای دیگری را عزادار کند. به همین خاطر ضرروت دارد که برای به سرانجام رسیدن دو بانده شدن این جاده، مسئولان برای اینکه وعده هایشان را فراموش نکنند، تابلوی قربانیان جاده مرگ را در اتاقشان نصب کنند تا وعده هایشان هر روز جلوی چشمشان باشد و برای اینکه آن تابلو عکس های بیشتری در خودش جا ندهد، تلاششان را شبانه روزی کنند.

 

انتهای پیام/ 

 

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/