تاریخ : 19. ارديبهشت 1397 - 12:21   |   کد مطلب: 1998
یکی از مطالبات جدی نمایندگان برخی از شهرستانها تغییر فرمانداران بود و به طور شاخص نماینده قاین- زیرکوه و سربیشه - نهبندان به این نکته پافشاری داشتند، آغاز تغییرات فرمانداران از شهرستان قاین کلید زده شد و عابدی را جایگزین کهن ترابی کرد.

به گزارش مهر مشرق، پس از روی کار آمدن دولت دوازدهم و رای اعتماد مجلس به کابینه، مهم ترین مساله سیاسی داخلی کشور جابه جایی استانداران بود، در استان خراسان جنوبی نیز که طرفداران استاندار سابق با راه اندازی کمپین سعی داشتند به مرکز نشینان القا کنند پرویزی باید در استان بماند با مقاومت نمایندگان و مردم پرویزی از استان رفت و مروج الشریعه جانشین وی شد، که مهم ترین خواست مردم از استاندار جدید حفظ آرامش و پرهیز از تنش زایی در استان بود. استاندار با تانی و تامل کار خود را پیش برد و پس از آن همگان روی تغییرات او متمرکز شدند تا ببینند چگونه تیم خود را می چیند، یکی از مهم ترین تغییرات او تغییر معاونت اقتصادی بود، خانم سرفرازی که در مدت تصدی این مسئولیت کارنامه قابل قبولی نداشت عذرش خواسته شد و محمد حسینی که قبل از این معاونت سیاسی استانداری را به عهده داشت به عنوان سرپرست معاونت اقتصادی استانداری معرفی شد،  البته زمان جابه جایی حسینی از معاونت سیاسی استانداری که بالاترین پست اجرایی را در بین نیروهای بومی استان داشت، برخی رسانه ها انتقاداتی نسبت به عدم به کارگیری از نیروهای بومی را مطرح کردند اما پس از آنکه اسماعیلی به عنوان نیروی بومی بر مسند معاونت سیاسی استانداری تکیه زد، رسانه ها سکوت کردند. انتصاب اسماعیلی به معنای تغییر فرمانداران تلقی شد و هم اکنون این تغییرات با شیب ملایمی در حال انجام است.

این درحالی است که یکی از مطالبات جدی نمایندگان برخی از شهرستانها تغییر فرمانداران بود و به طور شاخص نماینده قاین- زیرکوه و سربیشه - نهبندان به این نکته پافشاری داشتند، آغاز تغییرات فرمانداران از شهرستان قاین کلید زده شد و عابدی را جایگزین کهن ترابی کرد.

جابه جایی فرماندار نهبندان نیز مدتی است که به گوش می رسد و البته وی با مطرح کردن خود در برخی رسانه ها قصد دارد نشان دهد که هزینه جابه جایی اش بالاست. البته برخی او را فرماندار جدید فردوس می دانند، انتصابی که با مخالفت مردم و امام جمعه فردوس مواجه شده است، در همین زمینه نیز برخی خبرها حاکی از عدم تمایل فرماندار خوسف به ادامه مسئولیت است و فرماندار طبس نیز که سودای مسئولیت در یزد در سر داشت همین وضعیت را دارد.

در این میان هنوز تکلیف برخی از پستهای استانداری هم که مدیر ندارد مشخص نیست و تعدادی از ادارت استان نیز با سرپرست اداره می شود که دلیل عدم انتخاب مدیرکل برای آنان در حاله ای از ابهام قرار دارد که شاید فشارها و لابی ها برای انتصاب فردی سیاسی بر آنان هم مهم ترین دلیل آن باشد.

 

 

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/