تاریخ : 22. ارديبهشت 1397 - 14:12   |   کد مطلب: 2002

به گزارش مهر مشرق، خراسان جنوبی از جمله استانهایی است که علیرغم محرومیت، خلأهای زیادی برای تبدیل شدن به یک استان در حد وسعت و قابلیت‌هایش دارد که این مهم نیازمند مدیران متخصص، پویا، مبتکر، جهادی و درد آشنای مردم این منطقه است، اما متاسفانه همانطور که بسیاری از طرح‌ها در بدو امر در این استان به صورت آزمایشی اجرا می‌شود تا در صورت جواب دادن در دیگر مناطق کشور اجرایی گردد در انتخاب مسئولین نیز تا حدودی این روش عملیاتی می‌شود. بیش از یک دهه از استان شدن خراسان جنوبی می گذرد و در این مدت شاهد تغییرات زیادی در مدیران ارشد استان از صدر تا پایین‌ترین مقام بودیم که این تغییر وابسته به دیدگاه مقام ارشد است، امری که کفه مدیران غیر بومی استان را بر کفه دیگر ترازو یعنی مدیران بومی سنگین‌تر کرده است.

هرچند برخی بر این باورند اگر مدیران بومی باشند با توجه به اشراف آنها بر مشکلات، روند رفع چالش‌ها رشد شتابنده‌ای می یابد، اما براساس واقعیت امر آنچه اولویت دارد شنیدن صدای مردمی است که با خوب و بد روزگار کنار آمده و شاید عدم مطالبه‌گری‌شان در این زمینه بر این روند تأثیرگذار بوده است. پس مهم شنیدن و اقدام نمودن برای رفع رنج‌ها و خواسته‌های مردمی است که تاکنون به انتخاب مسئولین احترام گذاشته‌اند.

علیرغم اینکه هرساله شاهد گزارش‌های امیدوارکننده‌ای در ارتباط با موضوع اشتغال هستیم اما افزایش کارگران و تعداد بی‌شمار زباله‌گردی که این روزها در کوچه‌پس‌کوچه‌های شهر، دنبال لقمه نانی هستند، هر وجدان بیداری را به جمع‌بندی برخلاف گزارش‌های موجود هدایت می‌کند.

حال اگر این موضوع را ریشه‌یابی کنیم، شاید بتوانیم آن را تا حدودی به دغدغه‌مندی مسئولان ارتباط دهیم که تاچه میزان برای این مهم احساس تکلیف نموده و به نیاز استان توجه‌ و برای انتصاب افراد متخصص و متعهد بها قائل شده‌اند، عزل و نصب‌هایی که گاهی هیچ دلیل و منطقی نمی‌توانید برای آن پیدا کنید، آن‌هم در سمت‌هایی که با سرنوشت جامعه سر و کار دارد.

دنباله این حکایت به انتصاب مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خراسان جنوبی ختم می‌شود، شخصیتی که طبق شواهد موجود با وجود اینکه در سمت‌های قبلی خود کارنامه موفقی نداشته است اما به سمت مذکور انتصاب گردید و انتصاب‌هایی از این قبیل را می توان در راستای حضور مدیران غیر بومی در استان ارزیابی کرد.

باید پرسید رفع این معضل چه زمانی کلید خواهد خورد؟ آن هم در استانی که محرومیت مضاعف و وضعیت نابسامان شاخصه‌های اقتصادی، اهمیت بخش اقتصاد را دوچندان می‌کند تا مهره‌هایی قوی با برنامه‌های منظم و منسجم وارد گود مدیریتی نماید، مسئله ای که مغفول واقع شده و نیازمند نگاهی ویژه است. و باید مدیرانی قوی و کارآمد و به گفته حجت الاسلام سیدمحمدباقر عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس، مدیرکل یک اداره در استان باید در سطح وزیر و معاون وزیر قدرت مدیریتی و چانه‌زنی داشته باشد.

حال اگر استان از نیروی بومی متخصصی در این حوزه برخوردار است استفاده از توانایی او به توسعه استان خواهد انجامید. اما اگر شخصیتی غیربومی این سمت را عهده‌دار گردد و بتواند در این زمینه فعالیت نماید، چه نیازی است به این عزل و نصب‌ها؟

در تحلیل زوایای این جریانات اگرچه عده‌ای بر بومی بودن مسئولان تأکید دارند و گروهی دیگر بالعکس اما باید دانست که توجیه افراد معتقد به مسئولان بومی این است که از آنجا که مدیر بومی آشنایی بیشتری به مشکلات درون استانی دارد سریعتر و دقیق‌تر می‌تواند در حل مشکلات استان کمک کند. از طرف دیگر مدیر بومی، بسیار دلسوزتر از دیگران برای منطقه است و دلسوزانه‌تر می‌تواند امور مدیریتی مردم منطقه زندگی‌اش را پیش ببرد اما گروهی دیگر معتقدند که مدیران غیر بومی که براساس تخصص منصوب شده اند، بر مدیران بومی اولویت دارند.

در صورتی که واقعیت موجود فرضیه دوم را رد می‌کند و بسیاری از افراد نیز غیربومی‌بودن مدیران را مهم‌ترین عامل درجازدن استان می‌دانند و به این موضوع اعتراض دارند. در این راستا مروج‌الشریعه این اعتراضات را نادرست و به دفاع از تغییرات صورت گرفته می‌پردازد. لذا می‌توان تا حدودی این نظر مردم که خراسان جنوبي صرفا دانشگاه پرورش و ارتقاي معاونين وكارشناسان خراسان رضوي است، را تأیید کرد.

چرا که پس از روی کار آمدن محمدمهدی مروج‌الشریعه به عنوان استاندار خراسان جنوبی، او نیز مانند دیگر استانداران، جهت اجرای برنامه‌های خود دست به تغییر مدیران زد تا نیروهای موردنظرش را در مسئولیت‌های مختلف به کارگیری کند. به گونه‌ای که تقریبا تمام تیم اقتصادی اش که تغییر مدیریتی آن‌ها قطعی شده، همگی از استان خراسان رضوی به مدیریت‌های کلان خراسان جنوبی دست پیدا کردند.

در پایان باید گفت عملکرد و خروجی شخصیت حقوقی مدیران در هر سطحی معیار مناسبی برای سنجیدن اندیشه او در جهت تلاش برای توسعه استان است و مسئولان باید در این زمینه در هر برهه‌ای پاسخگوی سؤالات بی‌شمار مردمی باشند که منشأ کرسی صدارتشان از وجود آنها است.

 

انتهای پیام/ 

 

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/