تاریخ : 23. خرداد 1397 - 9:23   |   کد مطلب: 2068
فرصت‌های طلایی که در دسترس ما قرار دارد و می‌تواند از طریق توبه و استغفار، دعا و طلب خیر، صدقه دادن، دور ریختن اسباب گناه و مهلت خواهی برای بهتر شدن نعمتی به جای نغمت باشد پس بیایید از خداوند متعال درخواست کنیم

به گزارش مهر مشرق ،  رمضان ماهی که شروعش بهانه‌ای است برای بازگشت، بازگشت از راه و نیمه‌راه، لحظات معنوی سحر و افطار، ثانیه‌هایی که در محضر کلام وحی هستی فرصتی است برای دردودل با پرودگار. به نیمه‌ها که می‌رسد غمی وجودت را فرامی‌گیرد و این حال آدمی تنها نیست بلکه اوضاع چرخ و فلک نیز حکایتی مثل دل انسان دارد و این با نگاهی به آسمان از آب رفتن ماه مشخص می‌شود. با این وجود هنوز روزنه‌های امید برای گنهکارانی چو من وجود دارد و لیالی قدر فرصتی است که خدای عالمیان بشر را امید بخشش و عاقبت‌بخیری می‌دهد، چراکه زیر سایه قرآن قرار گرفتن و دست نیاز به درگاه حق بلند نمودن برای قسم به اولیائش خود پاسخی است به لبیک بندگان.

آری خدایی که رسم وصل را به ما می‌آموزد و در هر صورت توبه‌پذیر است این ماه را پلی قرار می‌دهد برای ارتباط با بندگانش اما تنها افرادی می‌توانند از این خان گستره تناول نمایند که رسم بندگی را آموخته و اگر حال دلشان آینه شد هرآن مانند معبودشان می‌بخشند و گستره کار نیکشان را فراتر می‌برند چراکه می‌دانند این بذل و بخشش‌ها مضاعف خواهد شد و درجایی گره از کارشان باز خواهد نمود.

اما در این بین هستند افرادی که گرفتار عجب شده و به جای بندزدن دل‌شکستگان همواره کارشان ترک زدن بر آینه دلشان می‌باشد چراکه بجای دلجویی از همنوعشان همواره چنگ بر روح دیگران می‌اندازند و در حال پرنمودن توبره‌شان از سیئات که همچون حسنات مضاعف محسوب می‌شود هستند. غافل از این فرصت و از این فرصتها که در سال  و شاید برای باقی عمر برگشت‌ناپذیر باشد.

فرصت‌های طلایی که در دسترس ما قرار دارد و می‌تواند از طریق توبه و استغفار، دعا و طلب خیر، صدقه دادن، دور ریختن اسباب گناه و مهلت خواهی برای بهتر شدن نعمتی به جای نغمت باشد پس بیایید از خداوند متعال درخواست کنیم تا به ما مهلت دهد تا مسئولیت‌هایی که بر عهده‌مان است را ایفا نموده و از گردن برداریم. فرصتی که می توانیم از خداوند متعال در این روزهای آخر بگیریم این است که التماس کنیم درک مجدد این فرصت‌ها را، آرزویی که درصورت استجاب فرصت درک ماه مبارک دیگر را در اختیار ما قرار خواهد داد.

و یادمان باشد آغوش خداوند همیشه به روی بندگان توبه کار و نیازمندش باز است، چراکه این باور که ماه رمضان تمام می‌شود و دیگر دعای ما پذیرش نخواهد شد حیله شیطان است، خداوند مهربانترین مهربانان است، هر وقت صدایش بزنیم پاسخمان را می دهد تنها ماه رمضان را یک فرصت ویژه قرار داده برای ما که خیر و برکتش هم به خود ما بر می گردد. و چه خوب است این چند روزی که سفره الهی پهن است و ملائک مأمور عاشقانه همگان را صدا می‌زنند برگردیم و با گفتن خلصنا من‌النار منیت را کنار بگذاریم و در آستانه عید فطر که روز پاک شدن فطرت انسان است سپاسگزار نعمت‌هایی باشیم که قادر متعال به ما ارزانی داده و فراموش نکنیم همنوعانمان را، چرا که چرخ روزگار با اعمال ما می‌چرخد، و همزمان با برگزاری نماز عید فطر و ذکر اللهم لبیک در نقاط شهری و روستایی با گرایش اعمالمان به سمت خوبی‌ها، شادمانی و آرامش را ارزانی عموم  بندگان کنیم.

 

انتهای پیام/ 

 

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/