آخرین اخبار

تاریخ : 2. تير 1397 - 15:37   |   کد مطلب: 2081
ز دیگر ویژگی هایی که رهبر انقلاب برای ملت ایران بر می شمارند این است که ملت ما برای خدا بوسیله فضلیت و معنویت قیام کرده است نه برای زرق و برق مادی

به گزارش مهر مشرق ، در نوشتار قبل، به دومین مولفه یعنی ملت ایران از دیدگاه رهبر انقلاب در اصل اول قانون اساسی پرداختیم که بخشی از آن باقی ماند؛ که در ادامه ذکر می کنیم.

از دیگر ویژگی هایی که رهبر انقلاب برای ملت ایران بر می شمارند این است که ملت ما برای خدا بوسیله فضلیت و معنویت قیام کرده است نه برای زرق و برق مادی... انقلاب اسلامی آمده است که رفاه مادی و معنوی را با هم بیاورد اما علت قیام ما فضلیت ها و معنویت ها بود. که در رژیم گذشته نه فضیلت بود نه معنویت و نه رفاه. ما ملت نام آوریم، ما ملت ایرانیم، ما مدافعان استقلالیم و آزادی مشروع خود و مدافعان ارزشهای اسلامی و حاکمیت قرآنیم. آنچه در این جمله جدید است، آزادی مشروع خود یعنی آزادی در مقابل استکبار است، یعنی فضای تصمیم عمل داشته باشید. امریکا یک غرشی نشان می دهد اتحادیه اروپا می لزرد و حتی چین بعضا درجنگ تجاری مقابل امریکا کم می آورد، این اتفاقات اخیر نشان داد، راهی که در مقابل امریکای جهان خوار ایستادند راهی است که همه ملتها باید بروند، اروپا هم باید همین راه را برود، چین و بقیه کشورها هم همین طور. جبهه ای در جهان ایجاد خواهد شد که مقابل استکبار امریکا و برخی کشوهای اروپایی خواهد ایستاد که رهبری آن به دست ملت ایران خواهد بود این زمانی طول می کشد. بعضی از 50 سال اسم بردند، بعضی از یک قرن، بعضی از 20 سال، البته این بستگی به حرکت ملت ایران دارد، بستگی به رای دادن ملت ایران دارد، به همین جهت در سال 1372 که نه برجامی بود و نه تجربه برجامی، رهبر انقلاب می فرمایند:« ملت ایران ملتی است که احتیاج به مذاکره و مراوده و ارتباط با دشمن مستکبر ندارد. اشتباه نشود که ما اصلا مذاکره را رد می کنیم، نه نیاز به مذاکره و مراوده و ارتباط با دشمن مستکبر ندارد، به همین جهت می فرمایند ملت ایران در دنیا عزیز است امروز یک ملت بزرگ شناخته شده است.

دیگر ویژگی ملت ایران، که از نقطه قوت ملت ایران یاد می شود این است که حکومت مردمی دارد همین کشورهای حوزه خلیج فارس را ببینید ترامپ هر ناسزایی به آنها می گوید، چون حکومت آنها مردمی نیست می ترسند که با اندک فشار دشمن اقتصاد آنها فروبپاشد، چون حکومت ما مردمی است مردم با تمام انتقاداتی که دارند همراه حکومت هستند نقطه قوتی که بسیاری از کشورها و حتی امریکا ندارد.

ویژگی دیگر که رهبر انقلاب ذکر می کنند این است که ملت ایران از خائنین نمی گذرد تا امروز نگذشته است و در آینده هم نمی گذرد، خائنین همان فتنه گران هستند ملت ایران از آنها نخواهد گذشت. ملت امروز از سران فتنه نمی گذرد و راضی به رفع حصر آنها نمی شوند تا وقتی سران فتنه عذرخواهی نکنند و در دادگاه جرائم آنها بررسی نشود، ملت ایران از کسانی که برجام را به گونه ای قالب کردند که مشکلات کشور را حل می کند، نمی گذرند، ملت ایران از کسانی که می خواهند FATF را تصویب کنند نخواهند گذشت کمااینکه نتیجه این موضوع را در انتخابات آینده مجلس خواهید دید که چه شکستی در انتظار این افراد خواهد بود.

ویژگی دیگر، تاریخ کهن و فرهنگ بزرگ ملت ماست که ریشه عمیق و کهن دارد و از درخشان ترین تاریخ ها و بزرگترین فرهنگ ها برخوردار است و این موضوع بارها در فرمایشات رهبر تکرار شده است. در معاهدات بین المللی نیز مهم است که در کنار سایر مولفه ها چون قدرت نفوذ در منطقه، قدرت موشکی، تاریخچه کهن و حکومت مردمی نیز مدنظر است. جمهوری اسلامی به پشتوانه ملت از مولفه های قدرت خود نباید عقب نشینی کند، یکی از مولفه ها همین تاریخچه بزرگ است که ملت ما، ملت کهن و ریشه داری است.

ویژگی جالب دیگر اینکه، ملت ایران ضربه کسی را بی پاسخ نمی گذارد و درجایی دیگر گفتند دوران بزن درو تمام شده است. در طول تاریخ بسیاری از کشورها بودند که امریکا به آنها حمله می کند و نمی توانند جواب بدهند؛ ولی امریکا با ما نمی تواند این کار را بکند چون نیروهای مسلح ما بخشی از حاکمیت هستند به پشتوانه ملت پاسخ امریکا را می دهند. این پشتوانه بودن ملت برای حاکمیت است که باعث می شود جمهوری اسلامی بتواند در دهان مستکبران بزند، اینکه رهبر انقلاب می فرمایند:«ملت ایران با انقلاب خود مشتی بر دهان مستکبران زد در جنگ مشت محکم تری زد.» یعنی جمهوری اسلامی به پشتوانه ملت این کار را کرد. وگرنه این همه کشور هستند که به آنها حمله می شود و جرات پاسخ دادن ندارند.

مهم ترین ویژگی ملت ایران اینکه، شما ملت ایران به اسلامی عمل می کنید که با زور مخالف است با ظلم مخالف است با زیربار رفتن ملتها در مقابل زورگویان مخالف است حتی با زورگویی دنیا نسبت به دیگران هم بی تفاوت نیست، یعنی در مقابل زورگویی آل سعود به یمن، یا رژیم صهیونیستی به فلسطین و زورگویی امریکا و انگلیس به سوریه بی تفاوت نیست و ممکن است نوع واکنش او متفاوت باشد. لذا مجموعه ای از ویژگی هایی که ذکر شد سبب متمایز شدن ملت ایران از سایر ملتها می شود.

 

انتهای پیام

دیدگاه شما

http://ommatevahed.com/