نمایش 1 - 10 از 34
یادداشت
یکی از جوانانی که فرمان امام رحمه‌الله‌علیه را عاقلانه و عاشقانه شنید «عبدالله والی» بود. والی برای خدمت یکی از محروم‌ترین و دورافتاده‌ترین مناطق را انتخاب کرد؛ منطقه‌ی محروم و فراموش‌شده‌ی بشاگرد.
اگرچه تاریخ شیعه بیعت زیاد را به خود دیده اما بیعت در این مکتب معنای خاصی دارد. امام معصوم(ع)، تمثیل حق بوده و هست و بیعت در زمان حیات امامان به صور مختلف ادامه داشته است.
یادداشت
خبرنگاران باید مانند نبض نظام باشند و به عنوان عنصری جستجوگر، پیگیر و ریسک پذیر در موقعیت های مختلف تحت تاثیر فشارها، القائات و وابستگی ها قرار نگرفته و رسالت خودش را به درستی انجام دهند
یادداشت
21تیرماه 1314ش، که جمعی از مردم مسلمان و معتقد در اعتراض به اجرای سیاست‌های ضداسلامی (کشف حجاب)، رضاشاه در مسجد گوهرشاد تحصن نمودند، به عنوان روز عفاف و حجاب در تقویم جمهوری اسلامی ایران ثبت گردید
یادداشت
نه ها بخصوص فضای مجازی امروز جهت دهنده افکار عمومی هستند؛ افکار عمومی که تجلی عمیقترین خواست ها و نیازهای یک ملت محسوب می شود. رسانه هست که تعبیرات و تفسیرات و ارزیابی و قضاوت مردم نسبت به حوادث و وقایع روز را جهت می دهد.
با توچه به شنیده شدن زنگ خطر نفوذ و ترویج فرهنگ مبتذل غربی در برخی دانشگاه‌های استان حال باید دید با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب و دغدغه جدی ایشان در خصوص مسائل فرهنگی آیا مسئولین استانی تدبیری برای عدم تکرار اینگونه برنامه ها در خراسان جنوبی خواهند اندیشید؟
دکتر حاجی آبادی- دندانپزشک بسیجی
یکی ازخاطرات مشترک من در اردوهای جهادی بسیج جامعه پزشکی، دعاهای مردم محروم است. هرچند که خدمات دهی به این مردم واقعا بی منت است اما وقتی هر کدام پس از ویزیت؛ با لهجه ی شیرین روستایی خود و با عناوین « الهی خیر بینی، الهی غریب تندرست بی » به تشکر و دعا می پردازند، برای من بسیار لذت بخش است و خستگی راه و کار را از تنم بیرون می کند.
زهرا انوری- فرمانده حوزه حضرت زینب(س) بیرجند
بیشترین نقش در تشکیل و اداره بسیج برعهده زنان است، چرا که مادر، همسر و دختر در شرایط ضروری نسبت به نظام و دین خود احساس مسئولیت می کند، بسیجی می شود و خانواده اش را هم بسیجی می کند و همسر و فرزندانش را برای دفاع در برابر دشمنان آماده می کند، نقش زنان در عرصه بسیج همین است.
یادداشت/
جهت نشر تذکر لسانی در جامعه باید مسئولین که خواص جامعه می باشند، اولا اعتقاد به اجرای امربه معروف داشته باشند و از زیر بار مسئولیت آن شانه خالی نکنند و با نيت خالص و عمل به معروفي كه آن را ترويج مي كنند، مردم را تشویق کنند.
برای جلوگیری از ورود و گسترش نفوذ فرهنگی دشمن، مردم استان باید دشمنی آمریکا را باور و در وجود خود احساس کنند و با خوی ضد استکباری و رعایت اخلاق اسلامی خود مانع آن شوند و فریب تبلیغات ضد فرهنگی و ضد اسلامی آمریکا را نخورند.

صفحه‌ها